Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпроси за 40д?
Автор: teoget   
Дата:   27-11-10 22:00

Искам да попитам:1.как мога да си изкарам хистограмата да ми излиза в режим снимане за да си правя след това корекциите?2.снимам пейзажи със сигма 17-70/2.4-4,5 без стабилизация и ми прави впечатление,че не мога да направя( при пейзаж) достатъчно осър кадър,независимо от блендата и скороста.Дали проблемът е в обективът или трябва да се снима само със статив?3.как мога да разбера софтуера на апарата дали е последна версия,ако не е от къде мога да си го инсталирам и какво се променя с новият ако бъде инсталиран?4.удачно ли е инсталиране на софтуер ,за да може да снима апарата видео или за този апарат това би влошило качеството на снимките?Бих бил благодарян някой разбиращ да ми помогне по тези въпроси!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: guciguci   
Дата:   27-11-10 22:06

Ауууу... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: Suggs   
Дата:   27-11-10 22:22

1) С натискане на бутона "Info", при включено Live View.
2) Обективът е макс. остър някъде около бленда f/5.6 . Ако и тогава не ти харесва - статив. Ако и той не помогне - проблем в обектива и/или автофокуса.
3) Menu, и виж третия жълт гаечен ключ [smilie5] . Така като гледам, актуалната версия е 1.1.1 . Ако твоята не е такава, можеш да си изтеглиш ъпдейта от официалния сайт на Canon.
4) Това пък що за софтуер е, и къде ще го инсталираш?



Публикацията е редактирана (27-11-10 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: kjey   
Дата:   27-11-10 22:29

Натиснете бутона info няколко пъти и ще Ви изкара хистограмата.Що се отнася до остротата на кадрите имал съм такъв обектив и си беше достатъчно остър.На какви бленди са снимани снимките които не Ви се струват остри?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: imitev   
Дата:   27-11-10 22:43


Гледам че са отговорили на въпросите.

Снимките на компютъра или на дисплея на апарата не ти се струват резки?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: asahi   
Дата:   27-11-10 22:58

На дисплеят не изглеждат много остри. Това е с цел да не си порежеш носа като снимаш.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: imitev   
Дата:   27-11-10 23:09

[smilie24] [smilie5]

Или увисналият език по някоя моделка [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: shtukov   
Дата:   28-11-10 08:34

Сигмата с коята си снимал е достатъчно остър обектив. За пейзажи блендата трябва да е над 5.6. Ако снимаш от ръка, за да си сигурен, че недостатъчната острота не е от скоростта, тя трябва да е над 100. Най-добре от статив. Ако и тогава има проблем, вероятно обектива прави front или back фокус. Фокусирай ръчно през liveview. За видео ползвай програмата Eos Camera Movie Record. Инсталира се на компютъра, а не на апарата. Без връзка с компютър неможе да снима видео. Не пречи на качеството на снимките.



Публикацията е редактирана (28-11-10 08:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: guciguci   
Дата:   28-11-10 08:41

shtukov ,оф успокоих се. Помислих,че напразно съм си продал 40Д-то а то можело да снима видео. [smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: shtukov   
Дата:   28-11-10 08:57

С 550 няма да мъкнеш компа. Пък и снимките с него според мен са на ниво, с две думи заслужава си. Но винаги ще ти е мъчно за 40-така. Аз ги имам и двата за всеки случай. И аз продадох моя 40д, но след известно време пак си купих друг. Но това беше преди да се сдобия и с 550.



Публикацията е редактирана (28-11-10 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: teoget   
Дата:   28-11-10 10:18

Благодаря за помоща!Хистограмата я намерих.С обектива ако искам острота ще гледам да снимам с бленда над 5.6.Ако имам фронт или бек фокус,как мога да го докажа и ако го има как се отстранява.Ако не може да снима на видео без компа явно няма смисъл и от програмата.Зададох този въпрос, защото скоро имаше такава тема и някой беше казал за такава програма,но не знаех ,че е неприложима без компютър!И последният ми въпрос ,И ако да какво се променя с него?има ли нужда да се търси и инсталира последната версия на Firmware на 40д?И ако да какво се променя с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: maxpainus   
Дата:   28-11-10 10:54

тук пише какво променя:
Firmware


Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: teoget   
Дата:   28-11-10 11:02

Общо взето не влияе на картинката!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: pier359   
Дата:   28-11-10 12:34

Аз да попитам нещо пак за 40Д-
На колко трябва да е яркостта на екрана, че да изкарва максимално реално изображенията, а не преекспонирани примерно? На 4 ми се струват най-добре лично на мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-11-10 12:44

Независимо какъв е фотоапаратът, за да не са преекспонирани снимките, трябва да се следи хистограмата. Това, на колко е яркостта на дисплея, няма никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: pier359   
Дата:   28-11-10 12:44

Това е ясно, просто имах предид като се разглеждат снимките на апарата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: asahi   
Дата:   28-11-10 12:51

Зависи от околното осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-11-10 12:52

Ами аз нямам 40D, но на всичките ми апарати, а те не са малко, си държа обикновено яркостта на дисплея на средно положение. Е ако е много ярък слънчев ден, повишавам с 1-2 степени.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: taricate   
Дата:   28-11-10 12:53

На 50D - яркост на дисплея на +1 най-се доближава до реалната "картинка", ако това питаш.
И наистина си гледай хистограмата за реална представа. Предполагам и при 40D ще е така с дисплея, но +4 лично ми се вижда множко осветено. Не случайно на много места се срещат настройки +/- 1 до 2 ,които може да се приемат за стандартни[smilie3]
Нагоре(надолу) вече пό клони към индивидуални предпочитания.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: guciguci   
Дата:   28-11-10 15:22

Ако има бек или фронт фокус не се оправя на това тяло. Трябва ти най-малко 50Д. Уж ги калибрирали някъде в България Сигмите,ама колко ги калибрират,никой не знае. Можеш да го "докажеш" като на 70 мм и най-отворена бленда снимаш скалата за бек и фронт фокус,която трябва да си принтираш от интернет. Линк обаче да ти даде друг,защото аз го загубих.



Публикацията е редактирана (28-11-10 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: kjey   
Дата:   28-11-10 15:43

М/у другото в един сайт бях прочел че , чрез хакване на формуера се "отключва" функцията AF microadjust.После четох в няколко форума че се обсъждаше темата, но така и не разбрах възможно ли е това.Ако някой има повече информация по въпроса, нека да я сподели:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: imitev   
Дата:   28-11-10 15:50


Не може да се прави микроаджъстмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   28-11-10 16:43

ХОРА - четете си упътването на техниката ПРЕДИ ДА ПОЧНЕТЕ ДА СНИМАТЕ !@!@!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: pstoev   
Дата:   30-11-10 02:23

в КАНОН България калибрират 40Д ако има фронт/бек фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за 40д?
Автор: pstoev   
Дата:   30-11-10 02:27

аз забелязах че при моя 40Д,фокуса през лайв-вю е по точен от колкото без лайв-вю.особено ако дам увеличение...нема логика щот фокусира по един и същ начин,но е факт!
някой има ли такива наблюдения....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »