Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 17:41

Да , дразнещо е , сЪжелявам ...това е от писането на латиница ...А иначе минах първи клас и още няколко след него , където ни учеха към непознати да се обръщаме с "Вие"...даже и във Фото-форума...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Han_solo   
Дата:   27-11-10 17:44

Е айде сега крайни мнения [smilie7] както написах с навигацията на един НР или 614 или 914 и инсталирано IGo отидохме и се върнахме до Чехия - само по него, не че нямахме книжни карти. С моето НТС Тату което си е слабичко отвсякъде съм вече година и редовно при пътувания си ползвам навигацията - пробвал съм Sygic NDrive IGo Navitel и накрая се спрях последната заради БГ картата - там имам инсталирани 4 - БГРутингмап, БГМаунтънс БГТопомап и една свободна - от Пелала . ползвал съм и специализирани GPS - и автомобилни и ръчни - да имат предимства с по-големия си екран и по-издръжливата батерия и по-добра антена на GPS приемника. Но в реалния живот и това за което аз ползвам телефона ми е издържал до 6-8 часа с активирана навигация и поглеждане на всеки 20 минути дали съм на правилния път. В кола ми е седял включен по 5-6 часа без проблем и не ми било проблем да следя пътя... локализира ме достатъчно точно... Та защо трябва да взимам нещо повече?
ето малко инфо:

http://bgroutingmap.com/


http://forum.pocketbulgaria.com/viewforum.php?f=61


http://www.androidbg.com/forum/

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   27-11-10 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 18:58

Нещо такова смятам да си ръгна в колата, подмяна на стандартния ЦД панел, само че с много повече екстри...

http://www.autodvdgps.com/images/QL-NI621.jpg



А за 'разходките' ми из горите... нещо такова [smilie18]

http://www.autodvdgps.com/images/QL-NI621.jpg

http://www.gpsgenie.com/image/10494.jpg



[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 20:50

Абе вие да не сте от граматическия форум [smile] ?! Но сте прави - пийте по едно от мене [beer] !!


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 20:55

Това си иска нова кола , а по горите - не ме влече ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 21:58

Много е хубаво по горите, да ти кажа...
Там дизайъра знаеш ли защо ще издиша, ако не даде накъсо от потта, която се стича от теб или от водата в реката, над която си се спрял да се разведриш?
Защото в местности, където връзката е слаба... батерията най-бързо пада. В пъти по бързо [smilie18]
А и това е телефон капризен... не върви с мръсни ръце да го подмяташ из горите [smilie18]
Не те влече викаш... няма лошо. Всеки си е определил как да живее. Аз обаче си умирам да се шмугна някъде в природата. Не съм от тези, които опъват палатки и правят големи преходи, но съм умерен природолюбител.

А моя съвет е да си вземеш това, което ти е на сърце! Защото всички нови маркови техники за тия пари няма как да са зле..
3-ти ден си играя с айфона и тотално се кефя колко адекватно ми реагира и не се затруднява в нищо, независимо колко приложения съм пуснал... говоря за над 20 броя [smilie7]
Такова нещо в новите ХТЦ-та не мисля, че е възможно. Играх си достатъчно... уиндоуси, андроиди... все тая... задъхват се, лагват... лично мен ме дразни. Особено като знам, че има устройство, което лети при тези условия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 22:17

navy за това съм съгласен с теб, че 60CSx-а за горите е удобен щот е защитен отвсякъде... ударо и влаго устойчив... също има вграден цифров компас и барометър... ама не мисля че тея неща са важни ако ти трябва GPS за из града, пък и по баирите пак не са фатални ако липсват..... ама дотам свършваме с екстрите
60CSx-а има супер малък екран (добре виждащ се на пряка слънчева светлина) ... и писането на него е луд кошмар...
ако ти трябва да напишеш нещо да търсиш... абе като цяло може да го ползваш само по баирите, да тръгнеш в града да се навигираш с него е мисията невъзможна, дори най простият телефон с GPS и iGO ще е 100 пъти по универсален :)

иначе наистина за случаите когато се иска влаго и ударо устойчивост е супер

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 22:21

п.с. да не говорим, че напоследък особено с излизането на Android, се появиха какви ли не иновативни програми възползващи се от наличието на GPS модул и GSM модул в едно устройство... Примерно през GPS-а те вижда къде си, намира какво има около теб и го сърчва в гуугъл и какво ли още не ... има доста предимства напоследък с новите устройства вече, тези неща да са обединени в едно устройство.

Примерно за снимки - определено по-добрият вариант е Фотоапарат + телефон вместо телефон с готина камера... Просто фотоапаратите са устройства много по-различни от телефоните и е трудно да се обединят в едно устройство, което да е и перфектен фотоапарат и перфектен телефон... докато с GPS-ите нещата не са така, те са много близки устройства както описах по-горе и от обединяването им се извличат само допълнителни ползи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 23:02

""3-ти ден си играя с айфона и тотално се кефя колко адекватно ми реагира и не се затруднява в нищо, независимо колко приложения съм пуснал..."" За Ай-фон 4 ли говорим ? Колебанията ми са м/у него и НТС Дизайър...?

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 23:07

Намери на живо да пипнеш, макар че е доста различно това пипане когато вече е твой и се налага да ти служи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 23:13

аз по принцип съм противник на айфоните и въпреки това бих ти препоръчал iPhone 4 ... вече има всичко от което се нуждае човек... софтуер, готин дисплей, ... добра играчка е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 23:16

Е да , така е с всичкатата техника - в магазина на шума и бързането е едно , а после в къщи след ден два спокойно слушане или ползване си е друго ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: xamlet   
Дата:   27-11-10 23:31

Човек който е свикнал с 3G iPhone едва ли му е много нов 4-та имам ги и двата верно новия доста по бърз и лесен за ползване. Ама засега предпочитам да си карам с двата. На всичките имам инсталирани различни ГПС програмки, имах и такава за колата която след първата качена на иТелефона замина на някъде. Дадох я за безпари просот да се отърва от нея, а не е като да несъм си играл с повечето типове Гармин, ТомТом, Фалк, Навигон така че препоръчвам ти иФоун за момента просто си е доста добра и функционална играчка телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 23:45

На HTC-то се бях научил да променям регистрите в Манилата, да си сменям бутони, цветове, да си пускам и спирам системни функции... и въпреки теоретически неограничените възможности... все нещо ми липсваше.
Слагахме с колегата какви ли не шаренийки, диаграми, индикации на батерии и на свободна памет, там на екрана да има колкото се може повече цветни гъзобръчки... като в кабината на някой пътнически самолет!
Въпреки, че смисъла беше устройството да ни служи, ние го кичехме с всякакви диагностики и постоянно следяхме дали диша добре, няма ли колики, кое е забило и коя памет липсва...
При айфона ситуацията в първия момент ме стресира. Няма контрол панел! Няма възможност 'да гледаме по капака'! Едно такова усещане... тази памет как се заема, този процесор не се ли товари с излишни процеси, ами батерията жива ли е, диша ли....
Цял ден като за първо докосване го пускаш и 'долепяш ухо' до него да видиш... наред ли е?
Няма ги тия индикации и контролни лампички с които си свикнал...
Намираш отнякъде системна програма и през половин час гледаш паметта как е, ами батерията?
А адската машина наречена айфон лети и изобщо не се трогва от твоите тревоги!
Работи си като пич! Дори няма някъде бутон шътдаунт, рестарт, освободи паметта от тази програма, дай ресет на това или онова...
Има един голям централен ококорен бутон и нищо повече! УЖАС! Ами как да 'прекъсна' нещо ако зависне, къде му е РЕСЕТ БУТОНА! Оная спасителна хардуерна дупчица?!?!
Няма братче...
Като фен на HTC аз 2 дена стоя на нокти и чакам нещо да се случи... два дена го тормозя нарочно, а гадния му айфон напук на всичко не само че не забива, ами дори не лагва! Лети си все едно току що си го стартирал на чисто! И батерия има, и програмите работят...
И се сетих за онези системни прозорци с червени кръстчета, които ми излизаха крещейки - system error, please reboot и т.н. и т.н.
Два дена очаквам нещо да се сгъбарка...
И сега ми е едно такова лекоооо [smilie18]
Просто хората са Го Направили [smilie5]
Странно е усещането да не си нащтрек за изненади [smilie18]
И... много приятно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Han_solo   
Дата:   28-11-10 00:13

Първото нещо което е важно е да имаш добра карта, второто е уреда е да работи когато трябва. Това което имам ги изпълнява тези две неща. Не ме е изоставял и в Централен Балкан и на Витоша и на Рила и по пътищата на България. Ей сега погледнах излезе и нов ъпдейт за пътната карта която имам - 233 града и курортни селища с детайлни карти,- 193 града с възможност за търсене по име на улица,- 45 града с възможност за търсене по номер на улица или номер на блок.
Та след като ми върши работа за какво ми е нещо повече? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   28-11-10 00:25

А кой е " уреда "..?


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Hotsnail   
Дата:   28-11-10 00:31

Нави тоя модел гармин 60та серия е много як за гора.

Антената е силна, дяне много на батерия, вижда се на слънце, горе долу е водоизолиран

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »