Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:12

Никъде не видях коментар за ГПС-а в телефоните . Той през провайдера ли минава или директно , както нормалните ГПС да се сварзва сас сателитите ..? Искам да си купя от по-скъпите апарати , заради ГПС , но ако е някаква сложнотия през и-нет , провайдери и т.н....няма смисъл...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ecobo   
Дата:   25-11-10 23:18

Самостоятелен си е.
Имам ХТЦ с iGo8 и си работи перфектно.
Има обаче т.нар. aGPs (Assisted GPS), който при включване тегли малък файл от Интернет с текущата позиция на сателитите, и в резултат ГПС-а заработва много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: tvk75   
Дата:   25-11-10 23:23

ecobo ecobo
я дай малко повече инфо за тоя aGPS че силно се интересувам от подробности
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   25-11-10 23:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-11-10 23:30

ghs70f, ако никога не си имал смартфон с ГПС трябва да се подготвиш, че телефона ти го продават без софтуер за ГПС и на практика НЯМАШ ГПС. Следва много четене по форумите и теглене и инсталиране на програма (например iGo8), карти,гласове и т.н.
Едно голямо забавление.[smilie5]
Разбира се срещу няколко стотачки може и да си купиш софтуера с карта на БГ.
Горното написах, като собственик от почти 3 години на ХТЦ с iGo6-8 и преживял доста.
И до сега мнозина мои познати , които скоро си накупиха разни смартфони , нямат ГПС, защото не знаят, не желаят или просто ги е страх да си признаят, че не могат да разботят с апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   25-11-10 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:36

Здравейте , с вас говорихме за и-фона ...Продадох го и сега искам да си купя нещо с ГПС . И немога да разберя самостоятелен ли е , както този за колите или иска нещо по - особено ...Например ХТС Дизайър / е немога да разбера как с латински букви да пиша тука ...!!! /

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: niki777   
Дата:   25-11-10 23:38

Или си купува Нокиа за 200лв с ОвиМапс и не си къса нервите с покетПЦ.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   25-11-10 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:46

Да , така си и мислех - , че нещто не е точно ...Не сам имал под. тел. , но май се наиграх вече с комп. играчки - то не бяха краквания , пък допълнит. програмки , пък те не тръгват , като тръгнат ти искат нещо друго ....Интересно е и още ми е интересно , но АМАН вече ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Hotsnail   
Дата:   25-11-10 23:52

Desire е със андроид, нова операционна система от гугъл, прилича на iPhone.

Аз имам подобен телефон и ползвам карти с gps.

За навигация нормално трябва да си купиш картите. Аз ползвам ndrive. програмата е безплатна, след като я сложиш има си в нея магазин за карти - избираш, купуваш с кредитна карта и те се свалят от интернет. Хубаво е да ги свалиш на бърза безжична връзка wifi, през 3G ще е малко скъпо и бавно.

Докато го ползваш за навигация не ти трябва интернет връзка.

Картата за бг е средно добра, като igo ама с повечко екстри.

Иначе в телефона има вградени google maps, те ползват интернет непрекъснато и нямат навигация за бг, само за сащ и великобритания.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Hotsnail   
Дата:   25-11-10 23:54

Има и разни хакнати версии. Те работят горе долу ама обикновенно някой тийнеджър дето я е хаквал е омазал нещата и ....

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-11-10 23:54

ghs70f, ако не си имал тел. с windows mobile или Андроид те чакат нови забавления.[smile]
ХТЦ са чудесни машини, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:54

Това с блутут и някава добавка там е савсем друго ...Говорим за вградения ГПС...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: nenad   
Дата:   25-11-10 23:57

nokia E71 или Е72 GARMIN maps

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 00:03

Аха , ето това е полезна информация , а може ли още малко - НТС НД2 или Дизайър ? ИлиНаправо / май на варха И- фон 4 / ???


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   26-11-10 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: piiz69   
Дата:   26-11-10 00:37

Desire HD [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-11-10 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 00:44

да не спорим , но защ0 не Ай - фон 4?



Публикацията е редактирана (26-11-10 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: jivkojj   
Дата:   26-11-10 00:47

Яко е да имаш навигация на мобилния. Ама чат-пат и издънки стават. Например караш си и телефона ти те направлява. Всичко ОК, но по някое време някой се обажда. Ти вземаш слушалката и почваш да говориш с човека, а машинката ти дудне през това време - "завии наляво, карай направо, превишаваш скоростта!" [smilie18]


ПС: и не си слагайте женски глас! Не ви трябва някаква женска да ви дава наклон на х.. на накъде и как да карате. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Ang3l   
Дата:   26-11-10 01:21

Моят телефон има ГПС и го ползвам успешно. Също така съм много доволен. Инсталирал съм си Гармин. Той има може би най-подробните карти и плюс това има опция да си ги кракнеш, а не да плащаш лудите пари. Всичко това дори и карти и как става цялата инсталация можеш да намериш в Алл4смартфонс и в раздела им за ГПС. Върши доста добра работа и има доста глупости по него. А пък Ай-го е пълен т**ак. Брат ми има ГПС за кола с ай-го .. взех го един път като ходих до Родопи, много зле се държа и показваше някакви пътища, който вообще не същесвуват и никога не са същесвували. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 01:39

В чужбина рядко някой се обажда ,а в изтребителите приятен женски глас предупрждава за опасностите ....


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: stemer   
Дата:   26-11-10 08:37

Нещо интересно тук , а това е форумът за WM


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: surg   
Дата:   26-11-10 09:17

1. картата е много важно....за Бг ай добрата е Гармин, не е скъпа, а има и хакнати варианти които работят стабилно
2. каква операционна система - Симбиан, Виндовс, Андроид...??? това е въпроса
най лесна, най стандартизирана е Уиндус мобайл...и има на й много приложения за ползване....хакнати или не
3. Батерията....голяма част карат на ГПС трудно над 2 часа....

HTC wildfire на андроид у мой приятел има добър живот на батерията

ХТЦ Touch2 каквото имам кара на батерия 3 -4 дена и на ГПС 4 часа....
виж и за ХТЦ ХД мини, Само ХД е прекалено голям и скъп...
успех

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ivodam   
Дата:   26-11-10 09:25

ГПСът си е самостоятелен, работил ми е на ХТЦ в Гърция и Турция, без да имам мобилен нет роуминг. Не е вярно, че картите за България били "няколко стотачки" - на Гармина, която е много хубава карта и се ъпдейтва през няколко месеца, цената мисля, че в Метро беше нещо от сорта на 70-80 лева. Програми се намират най-различни, има много добър обзор и подредба на нещата във форума

www.pocketbulgaria.com

Аз сега имам проблем със Самсунг Таблетчето, че не мога да намеря програма с достатъчно висока резолюция, да ми запълни екранчето...



[smilie7]



Публикацията е редактирана (26-11-10 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 09:42

iGO в общият случай се подкарва съвсем елементарно тъй като има нагласени релийзи за повечето типове устройства
и на практика само копираш една папка на картата и стартираш и си готов... аз до сега винаги така съм си го инстлаирал и винаги е работело перфектно :) това в отговор на някои колеги по-горе дето обясняваха колко трудни били за подкарване и колко некадърно били кракнати и кво приключение било да си го инсталираш....

В този случай обаче има един проблем... и аз въобще се учудвам как може да говорите за кракнат софтуер...
проблема е, че този форум е изпълнен с хора зачитащи авторските права, а използването по този начин на iGO е в нарушение на авторските права... така че предполагам това категорично спира повечето от вас да използват подобен кракнат софтуер... но просто да кажа че има и такава възможност

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 09:45

към ivodam.
1. Гармин картите са хубави и струват 70-80лв, но гармин софтуерът се купува отделно... понеже той е безплатен само за устройства с GARMIN приемник, така че закупуването на гармин карти за 80лв и използването на кракнат гармин софтуер, пак е в нарушение на авторските права на производителите.

относно проблема ти със самсунг таблета, за iGO специално има различни data файлове за различните резолюции, аз на стария ми покет с 320х240 ползвах един data файл, сега на тошибата (800х480 екран) ползвам друг и изглежда нормално :) с каква резолюция е самсунга, може да успея да помогна

п.с. към surg.
1. не знам как може да говорите за кракнат софтуер във форум категорично противопоставящ се на нарушаването на авторските права.
2. Гармин картите съвсем не са най хубавите за българия, бяха преди 4-5 години, в момента картите за iGO доста дръпнаха и като база данни с POI и т.н...
Гарминските карти (на Събин картата) остава най-добрата за офроуд за България :)



Публикацията е редактирана (26-11-10 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: pkasabov   
Дата:   26-11-10 19:28

Един глас и от мен за Garmin, ползвал съм го на Nokia E71 и наистина картите за БГ са много подробни.
А по отношение на избора на апарат, за мен I Phone е най-неподходящ, първо въобще не е смартфон (няма мултитаскинт, т.е. не може едновременно да чатиш, слушаш музика, ровиш в нета, па дори и да ти е пуснат и GPS - а това упражнение за конкурентите е нещо естествено); второ по досаден начин за инсталиране на приложения не съм срещал ( да не говорим, че една програмка или песен не можеш си обмени с друг телефон освен Ай фун :), трето тази платформа няма и да помирише поддражка на Flash Player 10 mobile, а какво му е мултимедийното като едно клипче не може да подкара през уеб браузъра, да не става и дума за online филми ... В този ред на мисли пред Android като отворен код има светло бъдеще, версия 2.2 вече е благословена от Adobe и тези кахъри не са актуални.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-11-10 19:36

Ще ти дам един много ценен пример.
Да ползваш GPS на GSM е все едно да гледаш телевизия на GSM. Купи си един GPS за 140 лева, ще ти върши двеста пъти по-добра работа от тез глупости в телефоните. Нито навигацията му е навинагия, нито камерата му камера. Затова, телефона е за разговор.
Имал съм три телефона с навигация, имало е дни в който чакам по-един час за връзка със сателита, друг път, като мина улицата, след 50 метра ми показва да завия. С две думи е пълна глупост. Върши работа, ако не бързаш и имаш време да се взираш в дисплея. телефон с навигация [smilie23] [smilie23] [smilie23]

ОТ ТУК



Публикацията е редактирана (26-11-10 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: jingov   
Дата:   26-11-10 19:49

GOSPODIN "защото не знаят, не желаят или просто ги е страх да си признаят, че не могат да разботят с апарата. " [smilie24] [smilie24] [beer] Много хора го правят...щото било ...нам си кво !

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Suggs   
Дата:   26-11-10 19:54

баби-играят-с-теб, за пореден път пишеш глупости във форума.
Имам Nokia 5230 с вграден GPS приемник, инсталирал съм й навигационен софтуер, и я ползвам много. За сведение - професионален шофьор съм, и се занимавам с разнос в градски и извънградски услови. Софтуeра е на Sygic, и го предпочитам пред Garmin. Най-вече заради картите - по-подробни са, особено за крайградските зони.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: bobi66   
Дата:   26-11-10 19:55

С Nokia5800 съм Гармина върви перфектно.Инсталирам си го сам, научих се от тук:

http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?t=434



Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 19:56

баби-играят-с-теб нещо си в мнооооооого голяма заблуда...
GPS-а за 140лв е с Windows CE, и на практика софтуера е почти същият като тоя на телефона... това дето ти е казало 50м след улицата да завиеш не е проблем нито на GPS хардуера нит на телефона а на самия софтуер... и това сравнение за гледането на телевизия на GSM-а е много неправилно... предния ми GSM имаше 4 инча дисплей с резолюция 800х480... навигациите за по 140лв са с 4.3 инча и резолюция около 472х232 или някви такива в тоя диапазон... познай кое е по добре за навигация.

Като му качиш читав софтуер на телефона е 100 пъти по яко от навигациите. гадното е че антенката е малко по-малка и при студен старт (предполагам знаеш за 'студен', 'топъл', 'горещ' старт) ... та при 'студен' старт и със външен приемник с външна антена пак може да ти отнеме 15 минути да зацепи спътници, в зависимост от местоположението ти върху земното кълбо и разположението на спътниците над теб. Така че и тук проблема не ти е в GSM-a...

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 19:58

п.с. а на доста нокии 5230 и 5800 съм инсталирал Garmin и до сега никой не се е оплакал... вършат си работа хората много прилично даже :) и смея да кажа доста по добре от измислените китайски навигации и съвсем не е по зле от един Garmin Nuvi примерно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 20:01

а относно баби-играят-с-теб тоя линк дето си го дал....
Един HTC Touch HD (първата версия че е по евтина примерно) ше удари в земята която и да е от тея навигации... лично съм настройвал софтуер и на китайска навигация и на Touch HD ... няма място за сравнение просто

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 21:40

Добре , работи , но как беше в началото .? Трябвало да се сваля отнякаде софтуер , а карти ?...Какъв е офицялния вариянт ? Купуваш апарат с ВЪЗМОЖНОСТ за ГПС - за да тръгне - оправяй се сам ..Така ли е ? Вече разбрах - когато си има всичко - апарата се сварзва директно със сателитите и понякога търси помощ през провайдера ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Suggs   
Дата:   26-11-10 21:49

Какво значи "възможност" за GPS ?[smilie11]
Един GSM апарат или има GPS приемник, или няма. Ако има такъв, и ако има и някаква операционна система, може да му се инсталира някакъв софтуер, който да ползва този приемник. Най-често към софтуера има и карти.
Официалният вариант, поне за Nokia, се казва Nokia Maps, и може да се свали от сайта на производителя. Само че картите са пълна скръб, поне за България. А и не съм съвсем сигурен, но мисля, че те натоварва и с Internet трафик през мрежата на оператора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 21:55

Suggs [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-11-10 21:59

като ще да има телефони с екрани колкото две плесници с телевизия, с навигация и 50 мегапикселова камера, телефона си остава телефон за разговори. Сега някой да не почне да спори, че камерата на телефона, прави по-хубави снимки от най-калпавия огледално-рефлексен апарат[smilie10]
Както и да си хвалите телефоните, няма смисъл. [smilie5] Който е доволен от GPS в телефона, да почерпи, аз се начерпих на такива телефони[smile] , мерси няма нужда повече. [cool]

Suggs, [smilie24]

klez, може би си прав, но всеки е прав за себе си.

Надявам се само ghs70f да е получил правилни отговори. По е важно да не използва GPRS на мобилния оператор за своя gps. [smile]



Публикацията е редактирана (27-11-10 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: niki777   
Дата:   26-11-10 22:18

От години телефонът не е само телефон. Някой сполучливи модели(цена/качество) като Нокиа 5800 са чудесни мултимедийни устройства с много добра ергономия.

Филми, музика, ВиФи, ГПС, заснемане на видео с резолюция от VGA нагоре - напълно използваеми са всичките функции при доста от моделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Han_solo   
Дата:   26-11-10 22:45

Аз съм с НТС под Андроид и си ползвам доста навигацията. Купих си БГРутингмап в комплект с програмата за навигация - Навител Навигатор. Струваше ми 50 кинта. За България е перфектно - това лято към 3000км по второ и третостепенни пътища с минимум грешки в рутирането, създателят на картата ги коригира ежемесечно. В чужбина ползвах и IGo и Sygic като с Igo съм ходил до Чехия и обратно - беше ОК. За шетане по планините с раница или велосипед ползвам едно абсолютно свободно приложение - Орукс Мапс което идва без карти, но ти можеш да си качиш избран от теб участък, кеф ти от Гугъл /мапс, терен или сателит/ кеф ти от 5-10 други източника. Зареждам си и трака с маршрута и яхвам колелото [smilie3] поддържа и гармински тракове между другото

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 10:56

GPS в GSM-а е полезно и удобно, но само за информация и кратки справки. За постоянно ползване по време на път... [smilie23]
Поради много съображения.
Тези, които ще попитат какви са, значи нямат необходимата практита [smilie5] за да разберат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: sayman   
Дата:   27-11-10 11:38

... и какви са съображенията???
От 3г. ползвам ХТЦ-та с ГПС-и без никакви забележки. Последната ми Гармин БГ карта е 75МБ и има даже кози-пътечки в планините. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Suggs   
Дата:   27-11-10 11:43

И какви са те? [smile] При положение, че имаш на разположение зарядно на 12V и поне още един служебен GSM ...

BTW, темата е точно за Фото форум ...[smilie8]



Публикацията е редактирана (27-11-10 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 12:10

Благодаря на всички за мненията и съветите ! Понаучих нещо в област , която ми беше непозната , но не и чужда ...В резултат личните ми съмнения и колебания се удвоиха [smile] . Неуспорима и за мен истина е , че три в едно не си е работа ...И все пак немога да устоя на желанието за интересна играчка ...станах на 50 и отгоре год. и не , че не съм си поиграл с техники от всякакъв вид но пак ме тегли ...Та май се спирам на НТС-Дизайър ....[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: surg   
Дата:   27-11-10 12:27

момчетата не остаряват , само играчките им стават по скъпи....[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: swan_   
Дата:   27-11-10 12:45

Абе ghs70f, ти минал ли си първи клас и знаеш ли, че в българсата азбука съществува буквата Ъ?[smilie23] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   27-11-10 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 16:01

Абе това да сравнявате GPS + телефон със Камера + телефон е глупаво
...
кво представляват GPS навигациите?
Устройство с около 4 инча екран, ARM базиран процесор, Windows CE базирана операционна система и GPS Софтуер за Windows CE, с който да работи GPS-а

Какво представлява примерно HTC Touch HD (с него имам опит)
Устройство с около 4 инча екран, ARM базиран процесор, Windows CE базирана операционна система (със допълнителен шел, наречена Windows Mobile), GPS приемник и GPS Софтуер за Windows CE, с който да работи GPS-a?
......
не виждам какъв ви е проблема...

Телефон с камера да сравняваш с фотоапарат е друго.. ама телефон с GPS да сравняваш с GPS приемник... технически погледнато са еднакви устройства, просто GPS навигациите нямат GSM модул :)

Стига телефона да има достатъчно голям дисплей за собственика му всичко останало се препокрива :) със GPS навигациите.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 16:10

щом казвате [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 17:41

Да , дразнещо е , сЪжелявам ...това е от писането на латиница ...А иначе минах първи клас и още няколко след него , където ни учеха към непознати да се обръщаме с "Вие"...даже и във Фото-форума...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Han_solo   
Дата:   27-11-10 17:44

Е айде сега крайни мнения [smilie7] както написах с навигацията на един НР или 614 или 914 и инсталирано IGo отидохме и се върнахме до Чехия - само по него, не че нямахме книжни карти. С моето НТС Тату което си е слабичко отвсякъде съм вече година и редовно при пътувания си ползвам навигацията - пробвал съм Sygic NDrive IGo Navitel и накрая се спрях последната заради БГ картата - там имам инсталирани 4 - БГРутингмап, БГМаунтънс БГТопомап и една свободна - от Пелала . ползвал съм и специализирани GPS - и автомобилни и ръчни - да имат предимства с по-големия си екран и по-издръжливата батерия и по-добра антена на GPS приемника. Но в реалния живот и това за което аз ползвам телефона ми е издържал до 6-8 часа с активирана навигация и поглеждане на всеки 20 минути дали съм на правилния път. В кола ми е седял включен по 5-6 часа без проблем и не ми било проблем да следя пътя... локализира ме достатъчно точно... Та защо трябва да взимам нещо повече?
ето малко инфо:

http://bgroutingmap.com/


http://forum.pocketbulgaria.com/viewforum.php?f=61


http://www.androidbg.com/forum/

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   27-11-10 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 18:58

Нещо такова смятам да си ръгна в колата, подмяна на стандартния ЦД панел, само че с много повече екстри...

http://www.autodvdgps.com/images/QL-NI621.jpg



А за 'разходките' ми из горите... нещо такова [smilie18]

http://www.autodvdgps.com/images/QL-NI621.jpg

http://www.gpsgenie.com/image/10494.jpg



[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 20:50

Абе вие да не сте от граматическия форум [smile] ?! Но сте прави - пийте по едно от мене [beer] !!


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 20:55

Това си иска нова кола , а по горите - не ме влече ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 21:58

Много е хубаво по горите, да ти кажа...
Там дизайъра знаеш ли защо ще издиша, ако не даде накъсо от потта, която се стича от теб или от водата в реката, над която си се спрял да се разведриш?
Защото в местности, където връзката е слаба... батерията най-бързо пада. В пъти по бързо [smilie18]
А и това е телефон капризен... не върви с мръсни ръце да го подмяташ из горите [smilie18]
Не те влече викаш... няма лошо. Всеки си е определил как да живее. Аз обаче си умирам да се шмугна някъде в природата. Не съм от тези, които опъват палатки и правят големи преходи, но съм умерен природолюбител.

А моя съвет е да си вземеш това, което ти е на сърце! Защото всички нови маркови техники за тия пари няма как да са зле..
3-ти ден си играя с айфона и тотално се кефя колко адекватно ми реагира и не се затруднява в нищо, независимо колко приложения съм пуснал... говоря за над 20 броя [smilie7]
Такова нещо в новите ХТЦ-та не мисля, че е възможно. Играх си достатъчно... уиндоуси, андроиди... все тая... задъхват се, лагват... лично мен ме дразни. Особено като знам, че има устройство, което лети при тези условия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 22:17

navy за това съм съгласен с теб, че 60CSx-а за горите е удобен щот е защитен отвсякъде... ударо и влаго устойчив... също има вграден цифров компас и барометър... ама не мисля че тея неща са важни ако ти трябва GPS за из града, пък и по баирите пак не са фатални ако липсват..... ама дотам свършваме с екстрите
60CSx-а има супер малък екран (добре виждащ се на пряка слънчева светлина) ... и писането на него е луд кошмар...
ако ти трябва да напишеш нещо да търсиш... абе като цяло може да го ползваш само по баирите, да тръгнеш в града да се навигираш с него е мисията невъзможна, дори най простият телефон с GPS и iGO ще е 100 пъти по универсален :)

иначе наистина за случаите когато се иска влаго и ударо устойчивост е супер

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 22:21

п.с. да не говорим, че напоследък особено с излизането на Android, се появиха какви ли не иновативни програми възползващи се от наличието на GPS модул и GSM модул в едно устройство... Примерно през GPS-а те вижда къде си, намира какво има около теб и го сърчва в гуугъл и какво ли още не ... има доста предимства напоследък с новите устройства вече, тези неща да са обединени в едно устройство.

Примерно за снимки - определено по-добрият вариант е Фотоапарат + телефон вместо телефон с готина камера... Просто фотоапаратите са устройства много по-различни от телефоните и е трудно да се обединят в едно устройство, което да е и перфектен фотоапарат и перфектен телефон... докато с GPS-ите нещата не са така, те са много близки устройства както описах по-горе и от обединяването им се извличат само допълнителни ползи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 23:02

""3-ти ден си играя с айфона и тотално се кефя колко адекватно ми реагира и не се затруднява в нищо, независимо колко приложения съм пуснал..."" За Ай-фон 4 ли говорим ? Колебанията ми са м/у него и НТС Дизайър...?

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 23:07

Намери на живо да пипнеш, макар че е доста различно това пипане когато вече е твой и се налага да ти служи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 23:13

аз по принцип съм противник на айфоните и въпреки това бих ти препоръчал iPhone 4 ... вече има всичко от което се нуждае човек... софтуер, готин дисплей, ... добра играчка е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 23:16

Е да , така е с всичкатата техника - в магазина на шума и бързането е едно , а после в къщи след ден два спокойно слушане или ползване си е друго ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: xamlet   
Дата:   27-11-10 23:31

Човек който е свикнал с 3G iPhone едва ли му е много нов 4-та имам ги и двата верно новия доста по бърз и лесен за ползване. Ама засега предпочитам да си карам с двата. На всичките имам инсталирани различни ГПС програмки, имах и такава за колата която след първата качена на иТелефона замина на някъде. Дадох я за безпари просот да се отърва от нея, а не е като да несъм си играл с повечето типове Гармин, ТомТом, Фалк, Навигон така че препоръчвам ти иФоун за момента просто си е доста добра и функционална играчка телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 23:45

На HTC-то се бях научил да променям регистрите в Манилата, да си сменям бутони, цветове, да си пускам и спирам системни функции... и въпреки теоретически неограничените възможности... все нещо ми липсваше.
Слагахме с колегата какви ли не шаренийки, диаграми, индикации на батерии и на свободна памет, там на екрана да има колкото се може повече цветни гъзобръчки... като в кабината на някой пътнически самолет!
Въпреки, че смисъла беше устройството да ни служи, ние го кичехме с всякакви диагностики и постоянно следяхме дали диша добре, няма ли колики, кое е забило и коя памет липсва...
При айфона ситуацията в първия момент ме стресира. Няма контрол панел! Няма възможност 'да гледаме по капака'! Едно такова усещане... тази памет как се заема, този процесор не се ли товари с излишни процеси, ами батерията жива ли е, диша ли....
Цял ден като за първо докосване го пускаш и 'долепяш ухо' до него да видиш... наред ли е?
Няма ги тия индикации и контролни лампички с които си свикнал...
Намираш отнякъде системна програма и през половин час гледаш паметта как е, ами батерията?
А адската машина наречена айфон лети и изобщо не се трогва от твоите тревоги!
Работи си като пич! Дори няма някъде бутон шътдаунт, рестарт, освободи паметта от тази програма, дай ресет на това или онова...
Има един голям централен ококорен бутон и нищо повече! УЖАС! Ами как да 'прекъсна' нещо ако зависне, къде му е РЕСЕТ БУТОНА! Оная спасителна хардуерна дупчица?!?!
Няма братче...
Като фен на HTC аз 2 дена стоя на нокти и чакам нещо да се случи... два дена го тормозя нарочно, а гадния му айфон напук на всичко не само че не забива, ами дори не лагва! Лети си все едно току що си го стартирал на чисто! И батерия има, и програмите работят...
И се сетих за онези системни прозорци с червени кръстчета, които ми излизаха крещейки - system error, please reboot и т.н. и т.н.
Два дена очаквам нещо да се сгъбарка...
И сега ми е едно такова лекоооо [smilie18]
Просто хората са Го Направили [smilie5]
Странно е усещането да не си нащтрек за изненади [smilie18]
И... много приятно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Han_solo   
Дата:   28-11-10 00:13

Първото нещо което е важно е да имаш добра карта, второто е уреда е да работи когато трябва. Това което имам ги изпълнява тези две неща. Не ме е изоставял и в Централен Балкан и на Витоша и на Рила и по пътищата на България. Ей сега погледнах излезе и нов ъпдейт за пътната карта която имам - 233 града и курортни селища с детайлни карти,- 193 града с възможност за търсене по име на улица,- 45 града с възможност за търсене по номер на улица или номер на блок.
Та след като ми върши работа за какво ми е нещо повече? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   28-11-10 00:25

А кой е " уреда "..?


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Hotsnail   
Дата:   28-11-10 00:31

Нави тоя модел гармин 60та серия е много як за гора.

Антената е силна, дяне много на батерия, вижда се на слънце, горе долу е водоизолиран

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »