Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pif   
Дата:   17-11-10 22:07

Срещам куриер на спиди на улицата - взима пратка от съседен магазин. Казвам му: искам да пратя тази пратка до Пловдив за моя сметка. Куриера - мене кво ме интересува. Обади се на телефона и си поръчай куриер. Аз: ама вие сте тук, вземете ми пратката. Куриера: не може. Няма да я взема. Обадете се на номера.
Обаждам се да се оплача от въпросният куриер който отказва да ми вземе пратката. На нормалния телефон избирам необходимите цифри и след 10 минути чакане затварям щото само слушам песничка. Намирам с разни връзки телефоните и се обаждам в отдел рекламация. Там една учтива лелка след като ме изслуша ме напсува и ми затвори телефона и ми каза или да си поръчам куриер на адрес или да си занеса пратката в офис на спиди ако искам да ми я вземат.
И аз не и останах длъжен и и пожелах всички хубави неща на майка и като цялото село да и се изреди и ..
Видях кола на еконт, спрях я. Те ми взеха пратката и всичк мирно и тихо.
С федекс или ди ейч ел като работя имат едни лепенки за чупливо. Ако пратката се изтърве и бъде подложена на удар над примерно 2 или 3 пъти Же - ампулата се чупи и става червена.
ДиЕйчЕл са ми чупили пратка. Една малка кутия и то кекаво опакована е паднала от пале и един електрокар я е прегазил. Вътре имаше прототипи за 2000 долара а ние ги бяхме писали за 50 и ... те платиха 50 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-11-10 22:15

Абе, измамници са. Бях решил да си купя 5д2 от Англия чрез тях, но ме отказаха. Освен около 120лв. за транспорта ми поискаха още 20лв. за застраховка и още над 300лв. за това , че ще ми го купят от онлайн магазин.
За същата цена предпочетох Павилиона с 2 години БГ гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: jingov   
Дата:   17-11-10 23:14

........Винаги има две страни на медала....Опитайте се да застанете от другата страна.Например какво ще сторите ако си купите вакуумирана луканка,която в последствие ще установите,че е вмирисана ? Кой е виновен ? За рекламация се изисква и касова бележка,нали ?!
Засега нямам оплаквания ,сериозни,щото винаги има трески за дялане ! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   17-11-10 23:16

Егати, транспорта по TNT със застраховка ми струваше 30 лири от англия до тук миналата година преди нова година.
GOSPODIN ако искаш 5Д м2 да ти докарам един за около 3900лв чисто нов от проверено място идва за една седмица от като пусна превода побанката.(в тази цена влиза всичко при курс продава 2.40 и 3 години гаранция за цяа Европа, можеби без БГ [smile] по това си правете сметка колко е сертифициран и квалифициран сервиза в БГ )
Ето я офертата http://stores.hdewcameras.com/-strse-233/Canon-EOS-5D-Mark/Detail.bok



Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 23:18

Пифе, има си процедура по предлагане на услугата. Куриерът от улицата не е ЕТ Куриерът, а служител, който се подчинява на определени правила. Той те е осведомил за правилата, а ти защо се ядосваш - не знам.

Ако искаш нещо бързо да го пратиш в града викни си такси, дай му пакета, адреса, парите и телефонния номер - ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: aldygreen   
Дата:   17-11-10 23:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-11-10 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   17-11-10 23:24

Нищо не пречи да могат куриерите като са взели/оставили нещо от някой да могат да вземат и от друг който не гие е викал, така няма да се разкарват 2 коли а само една - въпрос на организация/оптимизация и дали искат да работят ефективно или да разкарват колите повече.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 23:36

shsphoto, като си направиш куриерска фирма можеш да въведеш това правило.

Случвало се е да викнем куриер за едно, а да се появи още една пратка за него. Тогава го задържаме замалко, обаждаме се в централата, те му се обаждат да му наредят, поръчката му се появява на терминала и той чак тогава я поема.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Pavkata82   
Дата:   18-11-10 00:07

Хора не знам защо никой не обърна внимание на следният пасаж:
Тя изисква съпоставка на съдържанието на пратката с подробното описание вписано в транспортният договор – товарителница ( фабричен №, вид, марка, модел ), щателен преглед и на опаковката, документ за размера на обявената стойност ( фактура, стокова разписка или декларирана стойност от клиента с негов подпис върху товарителницата ).
Значи Еконт са помислили и за тези клиенти които не могат да представят/издадат фактура.
Нашата фирма също работи с тях и изпращаме доста пратки главно с наложен платеж.
Самите куриери си казват че ако нещо се счупи/изчезне фирмата изплаща и след това им го свалят от заплатите солидарно.
Така че това има хем възпитателен ефект,хем самата фирма не се набутва с глупости.
Ако не вярвате питайте ги,те за това оглеждат щателно всяка пратка,щото да няма умници дето да пратят китайски порцелан в плик да речем и после да искат 1000 лв.обезщетение.
Според мен са го направили много добре имайки в предвид как българина обича да интерпретира всяко правило/закон и т.н.

И да допълня,някой беше казал че преди стикера чупливо не е гарантирал изплащане и това е така защото имах подобен проблем.
Хората ми заявиха ясно:Ако искаш евтин транспорт пускай пратката на своя отговорност,ако искаш да си сигурен пускай обявена стойност.
А пратката беше проектор за 5 бона,добре че беше пострадал само кашона иначе не ми се мисли каква простотия щеше да стане.
От отгава пускам пратки само с обявена стойност!



Публикацията е редактирана (18-11-10 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: next_time   
Дата:   18-11-10 00:11

Много добре са го направили.

Иначе колко малоумни неща са изписали някои хора [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Matataupa   
Дата:   18-11-10 00:37

Jim__Beam


АКо правилно разбирам мисълта ти...

Взимам 50 яйца- сурови. Нареждам ги, примесени с болтове, гайки, нипели и 2-3 подкови.

Обяснявам на Служителя как за мен имат висока стойност и искам да ги застраховам като един неповторим сантиментален арт продукт състоящ се от 50 яйце+ декоративни елементи на стойност 1 милион лева. П

След това ги изпращам до Свищов, на чичо ми Анастас.

И после искам 1 милион за 50 яйца+ Нипели[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: promis   
Дата:   18-11-10 01:06

Ми така би трябвало да бъде - куриерската фирма ако иска да опакова всяко едно яйце поотделно, както и всяка гайка, и много внимателно да ги достави в Свищов. Това в случай, че искат процент от този 1 милион...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   18-11-10 01:14

asahi този терминал както е направен да приема поръчки от центъра така може да се направи и куриера да въвежда поръчки и в центъра да ги получават, той и без това си има двустранна комуникация, не е само приемник или пейджър дето ги имаше едно време - въпрос на желание.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Matataupa   
Дата:   18-11-10 01:22

Всъщност- да. Щом искат процент- да внимават[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pif   
Дата:   18-11-10 07:24

асахи: аз искам да им дам едни 15 лева. Аз съм клиент. Те са търговска фирма която продават услуга. Всеки техен куриер е представител на фирмата или подвижен офис. Не им е забранено да взимат пратки. Просто ги мързи да гледат. А служителката в офиса си защитава колегите. Не ми се разправяше да пиша писма до по нагоре. Сигурен съм ще щяха да си го отнесат и мързеливия шофьор и нелюбезната служителка. Тази практика за прикриване на колегите от колегиалност я има не само при тях. Просто българина е мързелив и не му се работи. Нито Ди Ейч Ел, нито ФедЕкс нито дори български пощи са ми отказвали да ми вземат пратка като ги срещна на улицата. Въпрос на желание а не на фирмена политика. И на български манталитет.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: kevi53   
Дата:   18-11-10 08:07

Евтиното винаги излиза скъпо[smilie5]

Естествено, че ако пратката е ценна, чуплива и с висока стойност нормален човек така ще я пакетира че и от 20ия етаж да падне нищо да ни и се случи. Ако пък стойността е над 5000 лв. лично ще я занесе на тепсия на клиента - България не е толкова необятна и с хиляди километри пътища страна, даже както каза Асахи може и един таксизжия да хванеш...Така че дилемата "обявена стойност" всъщност си е напълно в реда на нещата - не е луд тоя дето яде зелника а този дето му го дава. [ezik] [smilie25]

Лично аз съм доволен от Еконт - винаги са били точни и коректни за разлика от доста други куриерски фирми . Най-фрапиращи са ми били Сити Експрес където за да си получиш наложения платеж трябва по 1-2 седмици да звъниш и питаш кога ще имат пари за да ти изплатят наложения платеж[smilie18] [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-11-10 08:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-11-10 08:28

къде е баба ви лалинда да викне


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ycss5243.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hkrw7683.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2010-11/ooyy1819.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: dave   
Дата:   18-11-10 08:57

Няма да навреди малко солидарност срещу неизгодни промени в условията на компаниите.

Големи овце живеят по тия земи, направо не е истина. Непрекъснато някой тръгва да защитава интересите на издънили се търговци/доставчици на услуги все едно сме в някакъв търговски форум, което ме изумява. Честно.

За какви автомобилни застраховки ми говорите. Чупенето става докато със стоката се разпорежда куриера, а не клиента. Стига глупости.

Не ме убеждавайте, че за мен е добре да съм принуден да показвам фактура за да мога да изпратя застрахована пратка. Така не мога да върна обектив взет назаем дори. Кой има фактура за стока, купена втора ръка [smilie10]

Ей заради такова отношение услугите в България са на това дереje [smilie9] . Мислете малко преди да пишете тук или там какви са последиците от написаното.

Народ с поговорка "Дума дупка не праи", какво да кажа? Не знам просто


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 09:05

Jim Beam,

Те могат да имат най-доброто желание да ти доставят важната за теб пратка до крайния адрес. Но всичко се случва. Може да им откраднат буса, който ти превозва пратката, може да се окажат в катастрофа или да попаднат в опасна ситуация и шофьорът да набие спирачки по такъв начин, че чупливата ти стока да се счупи. Това не значи, че трябва да извадят от джоба си едни пари, които нямат нищо общо с цената на услугата, за която им плащаш, и да ти ги дадат. Точно затова се ползват застрахователи. Когато ти строшат стоката, именно те ще платят, не ЕКОНТ. И така трябва да бъде.

А понеже тези застрахователи не са идиоти и работата и също не са се заели с тази работа, за да губят, те пък искат да знаят, че това, което ще трябва да платят, е справедлива цена. Само защото си им платил 0.24% от цената, която ти твърдиш, че струва вещта, те не са готови да ти платят тази цена, защото капанчетата, които можеш да им приготвиш при така поставеното условие, не са едно и две - доста хора по-нагоре ти описаха такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: dave   
Дата:   18-11-10 09:06

kevi53, виждам си направил дълбок анализ на рисковете. Само неразбрах какво ще ми помогне добрата опаковка, ако куриера загуби пратката.

"Ако пък стойността е над 5000 лв. лично ще я занесе на тепсия на клиента" - така се гради просперираща иконимика [smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   18-11-10 09:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladihg   
Дата:   18-11-10 10:00

Ми ползвайте БГ пощи бе като не ви харесват - хем по-евтино, хем по-сигурно... само дето май колайдера там първи проработи щото като в черна дупка изчезват и колети и пощенски записи и никой с нищо не компенсира ощетените...[smilie23]

Всеки има трески за дялане ама некъде треските са си направо цели греди...[ezik] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pif   
Дата:   18-11-10 10:18

Владихг: за български пощи няма да се съглася с тебе. Много са коректни и точни. Редовно пращам или получавам пратки с тях. Най вече международно. Може би за 300 пратки веднъж ми е дошла пратка със скъсън плик и беше поставена в нов, залепен и с протокол подписан и подпечатан от 10 човека. В пощата като си я получих ми се извиниха, и казаха, че е скъсана някъде при прехвърлянето в испания и да проверя дал всичко е точно, ако не е да направят рекламация. Те да направят рекламация, не аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: marto   
Дата:   18-11-10 10:30

Автор: GOSPODIN
Дата: 17-11-10 22:15

Абе, измамници са. Бях решил да си купя 5д2 от Англия чрез тях, но ме отказаха. Освен около 120лв. за транспорта ми поискаха още 20лв. за застраховка и още над 300лв. за това , че ще ми го купят от онлайн магазин.
За същата цена предпочетох Павилиона с 2 години БГ гаранция.




Аз пък съм много доволен, много!
Вече два пъти си купувам обективи от .co.uk онлайн и те ми ги доставят до Ямбол... Единия път за 29 (двадесет и девет)лв, втория път за 42 (пратката беше над 1кг.+ ДДС-то )
Получавах мейли когато обектива пристигна при тях (в Лондон), когато го пратиха към Бг, когато е пристигнал в Бг...
На всичкото отгоре дори и двата пъти ми се обаждаха по телефона да ми опишат това което са получили при тях дали е същото което съм поръчал (получили са 1.7/20мм, а очакваха 20/1.7 :-))

Идея нямам кави са тези 120+20+300 [smilie11]
Защо просто ти не си го купи от онлайн магазина, а те само да ти го доставят?
Толкова подробно е описана цялата процедура на сайта им [smilie24]

Пак ще ги използвам тези дни за покупка от Англия [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladihg   
Дата:   18-11-10 10:44

ПИФ от години не ползвам БГ пощи защото ме ограбиха няколко пъти и се оказа че дори КЗП е безсилна пред тях, а ако се поровиш в чичко Гугтъл вероятно ще видиш че има и много други хора като мен...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »