Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Застраховка на фотоапарата
Автор: kalin   
Дата:   18-10-10 16:29

Здравейте,
налага ми се да пърувам до място, което не е от най-безопасните и се чудя някой правил ли си е застраховка на апарата и обективите, и ако да къде?
Благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: alex1954   
Дата:   18-10-10 16:40

До колкото знам, застрахователните компании не застраховат електроника, понеже тя не се води недвижимо имущество.На сина ми по тази причина не искаха да застраховат лаптопа. Но питай Императора. Той май е застраховател


Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: Amigo   
Дата:   18-10-10 16:42

Темата със застраховането на фототехника тук беше на два пъти надълго и нашироко разчепквана. В БГ се оказва, че няма фирма, която да ти затрахова движимото фототехническо имущество. [cool] Не вярвам нещата да са се променили зо последните няколко месеца. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: frenchev   
Дата:   19-10-10 08:13

Има вече такава застрахователна фирма . Дори имаше промоция във Фотосинтезис с нея. Апаратите се продаваха с 1 година безплатна застраховка.

[beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (19-10-10 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: lansky   
Дата:   19-10-10 10:07

естествено, че има такава фирма и се застрахова техниката. Проблема е, че има много изключения, при които не се покрива кражбата...отделно за раница с около 20 000лева техника ти искат от порядъка на 700-800 лева годишно и доста голям франшиз(цена от миналата година)за тази година не съм питал), защото за тези пари ще си нося риска сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: thomas   
Дата:   19-10-10 10:15

Сега си купих едно смешно апаратче от Лондон и там насила ми набутаха (не искаха да ми го продадат без поне да приема trial абонамент с право за отказ до един месец) нещо, наречено Whatever Happens. За апарат около 300 паунда пазарна стойност, срещу 2 паунда на месец, получавам 3 години световна гаранция вместо само английска (ако си плащам през периода тези 2 паунда на месец, разбира се) и едновременно с това - застраховка от всякакви повреди, които мога да му причиня чрез изпускане или изобщо - при използване или пътуване. Така че явно има подобни решения има. И очевидно не са евтини - за тези 3 години ще трябва да платя почти 1/4 от пазарната цена на самия апарат (и близо 1/3 от реалната, която съм платил). Но пък може би си струва...

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: Lito   
Дата:   19-10-10 11:27

на uniqa застраховката не важи при кражба. също така няма и вариант да важи, тъй като както по- горе е казано се превдижда, че фото апарата няма да стои само на едно и също място и в този смисъл се превръща в движима собственост. има една мнооого мъничка отметка във формуляра на UNIQA, която не е отметната и значи, че ако ти откраднат техниката, пиеш студена вода или каквото друго питие си избереш :)) който има такава бланка може да си направи труда да я прочете :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: frenchev   
Дата:   19-10-10 12:09

Lito, ти най вероятно имаш бланката на синтезиса. Там понеже е промоция се покриваха само най-основните рискове. Иначе ти можеш да си доплатиш или просто да си направиш пълна застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховка на фотоапарата
Автор: nomadsl   
Дата:   19-10-10 13:32

Аз си направих труда да изчета условията на Уника в сайта на Фотосинтезис.

Не съм попадал на друго такова предложение за застрахователен договор, с такива нагли алинеи.

Примери безброй - не ми се влиза в подробности. Реално застраховката нищо не покрива.

А как се изплаща - "..заплащането на застр. обезщетение започва ДА ТЕЧЕ от петнадесетия ден от настъпване на събитието.." Не се изплаща, а започва да тече[smilie18].
То може да тече и милиони години.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »