Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хидрофоб за стъкло?
Автор: charger   
Дата:   17-10-10 21:17

При подводни снимки,при вадене на бокса от вода на въздух,се появяват гадни капчици.С какво се третира стъклото на бокса за "бягане" на капките?
Мерси:)

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: Dekov   
Дата:   17-10-10 21:35

Третирай го като себе си, с хавлията [smile]
ако си приключил със снимките, разбира се [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: charger   
Дата:   18-10-10 10:35

Не помага...става дума за видео снимки,при вадене на бокса от водата,кадъра продължава и в друга оптична плътност :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: pmartinov   
Дата:   18-10-10 10:48

charger

Има водоотблъсващи спрейове на силиконова основа които ще ти помогнат [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   18-10-10 10:59

pmartinov написа:

> charger
>
> Има водоотблъсващи спрейове на силиконова основа които ще ти
> помогнат [smilie3]
>

По-добре наистина потърси някакъв специализиран препарат, но ако търсиш някакво алтернативно решение пробвай някой доволазен трик. Примерно да наплюнчиш стъклото и да го разтриеш добре, лично това мен не ми харесва и използвам друг метод. Взимаш шампоан бебе (водолазите го ползват защотото не пари на очите) предполагам може и с друг, и си правиш разтворче 1:1 с вода и с него мажеш.
Провери и по магазините за козметика за автомобили, там се продават също такива препарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: asahi   
Дата:   18-10-10 11:12

Пробвай с глицерин.

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-10-10 11:21

И никой не ти каза, че наплюнчването и мазането с други неща се прави на сухо, преди да влезеш във водата. Когато е изсъхнало добре (плюнката и др.) се потапя бокса във водата и НЕ се пипа,трие повече.
Внимавай с водоотблъскващите спрейове, че някои от тях (за коли) правят по-здрави капките. Трябва ти нещо на основата на миещите препарати, които са и повъхностно активни вещества и не позволяват да се образуват капки.

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: pmartinov   
Дата:   18-10-10 11:34

Цялата магия от гледище на физиката е да обработиш стъклото с препарат който има по-малки повърхностни напрежения от водата .

Така тя няма да се задържа [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: valen_tin   
Дата:   18-10-10 11:37

по-добре не рискувай с автомобилните спрейове, много силни са и разказват играта на всичко различно от стъкло. Дори самата леща да е стъкло (щото може да е някакъв поликарбонат) целия бокс не е стъкло ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: jingov   
Дата:   18-10-10 12:06

Ползвам някои от продуктите и съм доволен
http://bg.percenta.com/nanotechnologija-zastita-za-o4ila-3-plus.php

Имам опит с нанопокритието за автомобила и за баня/огледала/ .Това ,което е като линк е за очила,но не пречи да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: hadgi   
Дата:   18-10-10 12:07

В бензиностанциите на OMV продават един спрей против изпотяване на стъклата на колата. Аз го ползвам като се гмуркам против изпотяване на маската и съм много доволен.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: Han_solo   
Дата:   18-10-10 21:05

колегата май пита за "омокрящо" средство за стъклото ама от външната страна [smilie3] отвътре всички знаем.
Въпроса е да е нещо което хем е повърхностно активно хем не се отмива чак толкова лесно от водата хем да не влошава качеството на картинката.
Май не разбрахте че става дума за непрекъснато снимане на видео - първо под вода а после без да спира видеокамерата тя се изважда [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: charger   
Дата:   19-10-10 16:04

Благодарности на всички:)
За сега намерих за вътрешната страна anti fog спрей,който върши работа.
Han Solo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хидрофоб за стъкло?
Автор: Han_solo   
Дата:   19-10-10 19:35

от вътрешната съм виждал по спортните магазини спрей против запотяване специално за водолазни маски

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »