Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помогнете ми да избера!
Автор: lvs   
Дата:   17-10-10 18:16

Здравейте.Искам вашата помощ.Да започна с това че съм пълен аматьор.Пускам на авто и снимам.Досега имах Канон SX200IS от който честно казано не съм доволен.Искам да го продам въпреки че е на 3 месеца и се двоумя какво да купя.Искам вашата помощ за да избера дали да взема Новата G12 или аналогично на пари CANON EOS 500D BLACK+EF-S 18-55 IS KIT.С втория не съм сигурен дали въобще ще мога да снимам.Инересува ме кой ще ми прави по добри снимки и както ви казах вече че съм пълен аматьор кой фотоапарат е за мен.моля за вашите мнения и съвети.Предварително благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: darksorrow   
Дата:   17-10-10 18:17

всяко канонче от G серията ще ти е чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   17-10-10 18:59

Още един глас за G-серията на Canon.[smilie24] Семпли Тук

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: apollo   
Дата:   17-10-10 19:05

lvs написа:

Инересува ме кой ще ми прави по
> добри снимки и както ви казах вече че съм пълен аматьор



Ще ти прави по-добри снимки този фотоапарат, който разучиш по-добре. Запитай се защо правиш сравнение между ДСЛР и компактен и доколко теглото и размера имат значение за теб.

Според мен като си отговориш на тези два въпроса ще си наясно и с избора си [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: lvs   
Дата:   17-10-10 19:49

Честно казано предпочитам по компактен но се притеснявам да не дам 1300 лв.за сапунерка и да се разочаровам както от SX200IS.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Suggs   
Дата:   17-10-10 19:53

За да ти дадем някакво адекватно мнение, сподели - какво точно не ти харесва в SX200IS ?
Иначе моето мнение е - DSLR-a е за предпочитане пред апаратче с малка матрица на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: lvs   
Дата:   17-10-10 20:07

Ми в сравнение с предишното ми канонче което беше по евтино и по старо SX200 за мен прави по лоши снимки с повече шум в тях.Да не говорим че автоматичния режим му куца.Много пъти когато е нужна светкавица не я пуска.След като го купих разбрах от форуми че колкото помече оптичен зуум има а при него е 12 толкова повече се прови компромис с качеството на снимките.Дори ако някой го иска нека ми пише.Купих го от Технополис за 569 лв. ще го дам за 380 след двумесечно ползване.Очаквам още компетентни мнения.Все някак клоня към G12

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Suggs   
Дата:   17-10-10 20:36

Ако искаш да го продадеш, пусни си обява в Базара.
Ако искаш да си купиш G12 - твоя воля [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: apollo   
Дата:   17-10-10 20:46

Така както си поставил дилемата просто няма място за сравнение тези два апарата нямат много общо!

Щом си недоволен от една малка матричка то ще бъдеш недоволен и от друга такава... с разликата че вече ще си се набутал хептен [smilie21]

Като ти шуми си вземи свестен апарат и чети повече, като преди да натиснеш спусъка и мисли повече [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Mec   
Дата:   17-10-10 21:45

lvs написа:

Ми в сравнение с предишното ми канонче което беше по евтино и по старо SX200 за мен прави по лоши снимки с повече шум в тях.

Почти същото беше и при мене, синът ми си поигра един път с първата ми сапунерка Канон, от само 2 мегапиксела и тя се повреди. Купих си нова 8 мегапиксела пак същата Марка , но тя снимаше по-лошо от предишната. И като се почудих, си вземах един ДСЛР - най-евтиния. От две години вече още не съм се навил да го продавам. Сложил съм го на приоритет на блендата и той си снима сам. И после снимките - ами виж в профила ми, тези дето са останали там дали стават. (само усмихнатата пред дървото е правена с първата ми сапунерка = 2МП). Тази на детето е правено със 70-300мм без стабилизация , на около 180мм май беше, (но не мога да го проверя на този ми компютър в момента).

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: luboar   
Дата:   17-10-10 21:52

белгийката с какво си играе ?
(вид камера)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   17-10-10 21:58

Белгийците обикновено си играят с Д(дърво)40[smilie5]



Публикацията е редактирана (17-10-10 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: emiltasti   
Дата:   17-10-10 22:17

Tребе ти време а не апарат.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: lvs   
Дата:   18-10-10 09:30

Ясно е че нищо не разбирам и че ми трябва време.Но все пак искам съветите ви.Дали ще бъдат добри снимките с големия Канон на Авто режима.И сигурно ли е че G12 ще ме разочарова пак с шум в снимките



Публикацията е редактирана (18-10-10 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: hagen   
Дата:   18-10-10 10:09

За мен малките апарати имат само едно предимство - малкият размер, който ти позволява да носиш апарата по-често със себе си. Но да си купиш огледално-рефлексен и да снимаш на "ауто" не ми изглежда добър избор. ДСЛР има по-ниски нива на шум, забележими главно при ниска осветеност и по-висок динамичен диапазон (разлика между светло и тъмно). И разбира се възможността да снимаш в РОУ, а после да обработваш снимката както си пожелаеш. И други предимства има, но явно няма смисъл да ги изреждам в този случай. Ако ще снимаш само в режим "ауто" и само в "джипег", надали си заслужава преминаването към другия клас апарати. Но това е мое мнение и може да не е непременно вярното за тебе.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: hagen   
Дата:   18-10-10 10:17

И да кажа още нещо. Поснимай с някой по-евтин ДСЛР заедно със сапунерката, която имаш и сравни снимките. Така може би най-точно ще получиш отговор на въпроса дали снимките с ДСЛР ще са достатъчно по-хубави (и дали въобще) от тези с другото апаратче. Ако нямаш познат с такъв апарат, в Павилиона и в Синтезиса дават под наем на смешни цени. Ще ти го настроят на "ауто" и ще снимаш цял ден за 25лв. (с обектива заедно).
Успех в избора. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: victory13   
Дата:   18-10-10 10:35

ех, този малкия симпатяга на мек в кви драми вкара целия форум [smilie18]

lvs, поиграй си с exr авто режима на някое фуджи, f70 или f80 примерно...



Публикацията е редактирана (18-10-10 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   18-10-10 10:45

Хаха - ШУМ[smilie18] Аре стига с тоя шум, какво общо има шума с фотографията, композицията , ракурса и т.н. Да не печаташ Плейбой а?[smilie5] Преди да стигнеш до шума мини през цветопредаването, динамиката и аберациите на обектива. Виж къде , как и кога се натискат копчетата на фотоапарата , измисли некоя сцена - ама не , отсега се е загрижил как шума ще му скапва "шедьоврите"[smilie5] За начинаещия е важно фотоапарата да му е удобен да снима MACRO и Пейзаж , да има добро цветопредаване и детайл. Шума е последната грижа на умиращия[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Mec   
Дата:   18-10-10 11:15

lvs написа:

Ясно е че нищо не разбирам и че ми трябва време.Но все пак искам съветите ви.Дали ще бъдат добри снимките с големия Канон на Авто режима.И сигурно ли е че G12 ще ме разочарова пак с шум в снимките

Ама ти няма да снимаш на автоматичния режим, щото това е най-лесния начин да станат скапани снимки.
На моята каруца са й сложили един педал по-малко. Като тръгне се вижда първо буквата А на таблото = Автоматична скоростна кутия. Това не ми пречи обаче да си превключвам ръчно по-бързо скоростите от 1 до 5, нали?
Левият ми крак си почива, а дясната ръка сменя скорости. От 5-та към 1-ма те сами си се нагласят ако не пипам, например при наближаване на кръгово движение, каруцата не го отгатва и слизам на 3-та ръчно.
Та така и с ДСЛР-а , те са ти сложили там да има автоматичен режим, пък ти като нахитрееш през първите 15 минути от ползването му и после няма да го ползваш.
Ако много искаш да знаеш и на сапонерките има режим - приоритет на блендата, само че не е удобно както при ДСЛР.
Ако искаш да снимаш на ръчен фокус лъв зад клетка или врабче кацнало на вътрешни клони на дърво, ще ти трябва ДСЛР.
При снимките в RAW правени с ДСЛР имаш възможност много повече да увеличаваш рязкостта (остротата) на изображението, точно защото няма да ти излезе веднага цветен шум, както ще се случи задължително със сапунерка.
Абе знаеш ли кво?
Взимай един ДСЛР че, не ми се пишат цял ден примери да те навивам да не се прекарваш пак със сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   18-10-10 12:23

Точно така - взимай DSLR само гледай да не е Nikon D40 , щото той няма разлика със сапунерките.......е по-голям е и на ремъка му пише Nikon[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: satyno   
Дата:   18-10-10 12:39

Всяка подмяна на техника, без да е овладяна старата и оползотворени пълните и възможности е чиста загуба на пари. От ревю на SX200IS:
"More experienced photographers will be delighted to hear that Aperture-priority, Shutter-priority and full Manual shooting modes are also available."

Ако досега ръчните режими не са разучени, то с новата и по-сложна камера снимките ще бъдат още по зле, независимо дали е турбосапунер или нещо много по-добро от рода на 500Д

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: mikino   
Дата:   18-10-10 12:55

Мисля че hagen е прав. Има достатъчно добри сапунерки. От личен опит те съветвам и аз - първо снимай с някой по-евтин и по-нисък клас. Тия машинки са вече достатъчно сложни за разучаване, аз лично моя го разучавах повече от година, докато не започнах на сън да настройвам опции. Когато стигнеш до ниво, за което сапнурките ще ти се струват детска игра си взимай DSLR. Не се хвърляй на скъпото с идеята да снимаш на авто. Не че няма да се научиш, просто ще се чувстваш по-сигурен когато вече си пробвал по-ниския клас. [smile]
Успех в избора!


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-10-10 12:59

lvs

Задай си въпроса, докъде искаш да стигнеш? Ако ти е за любителски снимки, поразучи това "сапунерче", което имаш. Игнорирай автоматиката и започни да използваш полуавтоматичните режими. Виж смяната на ISO какво ще ти предложи, прироритет на бленда и приоритет на скорост също какво ще ти предложат. Вероятността наистина да се набуташ с още средства и да не си доволен от следващата покупка е много голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   18-10-10 13:18

Е оплетохте го момчето окончателно[smilie5] Какви настройки и игра с ISO , слага апарата на буквата А(приоритет на бленда) и това е. Има само да пипа стойността на блендата F. Ако ще снима пейзаж - максимално затворена F7 при сапунерка. Ако е за MACRO или Портрет максимално отворена F4. Слага ISO 50 за минимален шум и това е.



Публикацията е редактирана (18-10-10 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Батко   
Дата:   18-10-10 13:39

Ако си решил да е Канон, вземай G12. За DSLR, ако ще вземаш кропка : или 50D / 7D или нищо! От опит ти го казвам! Ще минат 2 месеца и ще се питаш не "защо?", а "ЗАЩО?" си купих entry-level...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »