Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: __SpOO__   
Дата:   16-10-10 13:14

Здравствуйте [smilie5]

питанката ми е дали във Варна и да кажем България като цяло има магазини, в които се продават механични Никонски обективи?

Или е по-добре и по-лесно направо да се търси от ebay или пък някой сайт от неговия ранг?

Интересува ме също така и въпроса кои от старите механични обективи си заслужават да се търсят и закупят, защото предполагам не всеки стар Никонски обектив е по-добър от последната му версия на пазара.

Търсенето ми на този етап се ограничава до т.нар. портретни обективи - 85, 105, 135мм. Последният не съм сигурен включва ли се в графата или не.

Засега най-много ме интересува дали механичната версия на 85/1.8 си струва да се търси на старо вместо Nikon AF NIKKOR 85 mm 1:1,8D. Но имам интерес и към 105/135мм.

Обективите ще се използват на Nikon D300. И тук питанката ми е кои механични Никонски обективи могат да се използват най-пълноценно, ако мога така да го нарека с въпросният апарат. Кои не много пълноценно и кои не биха могли да се ползват изобщо.

Благодарности за отделеното време и мненията на колегите от форума, които ще се включат в темата [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: джъмбо   
Дата:   16-10-10 13:19

ако искаш нови обективи то в момента добрата алтернатива са цайсовете (в синтезиса в софия има модели, но не знам как седи въпроса във варна)

иначе за МФ стъкла или по базара или ибей... има доста предложения дори се намират и мазачески стъкла на 1.2

гледай продавача да е с добър рейтинг и да е от европа...

аз най-често съм използвал английския ибей

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: Suggs   
Дата:   16-10-10 13:40

Механични никонски обективи можеш да намериш (евентуално!) само на едно място във Варна - Фото "Фобо", на "Направи си сам" . Ако там няма- не знам къде.
А кои си заслужават - и аз се интересувам [smilie3] . Ще следя темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: __SpOO__   
Дата:   16-10-10 14:03

Да, фото "Фобо" е ясно, трябваше да го включва в първото си мнение. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-10-10 14:08

При Фобо шанса да намери никонски стъкла не е особено голям [smilie5]


Спу, за портретен се огледай за за ai 85/2.

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: didesignbg   
Дата:   16-10-10 14:11

https://photo-forum.net/forum/list.php?f=46

От това по-голям магазин в България няма[smilie5]
Иначе джъмбо много хубаво те е насочил към английския ибей.
Хубавите магазини в Европа където съм влизал са скъпи. Този магазин е много хубав и със сравнително добри цени.
Grays of Westminster са си направо никонска катедрала, но и цените им са височки.
За магазин от другата страна на океана и главно за справочни цени - http://keh.com



Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: navy   
Дата:   16-10-10 15:36

Трябва да намериш Славчо - Доктора.
Човека е на възраст, но разполага с техника от едно време... свят да ти се завие [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: nikonian   
Дата:   16-10-10 16:29

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=117667&t=117667&phorum_uriauth=

ето ти 105 135 и други работи...
гледайте бе хора [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: __SpOO__   
Дата:   16-10-10 16:36

Мерси за инфото, Краси :)

nikonian, аз гледам, но питах дали има алтернатива принципно на базара. А конкретно не съм бил никога фен на търговете под масата, визирам темата, която си дал. Като с това съм напълно наясно, че всеки продавач има свобода да продава както намери за добре стоката си. Просто не съм привърженик на скритото и покритото.

Отговори на това съобщение
 Re: Закупуване на механични Никонски обективи, Варна и страната?
Автор: stingray   
Дата:   16-10-10 22:59

Kato hodish pri FOBO, mnogo vnimatelno oglejdai neshtata koito te interesuvat i ne mu vqrvai kakvo ti govori!!! Predi godina sled nqkolko razgovora po telefona i uveshtaniq ot negova strana za otlichno 5d, otidoh vyv Varna i kakvo da vidq - tqloto koeto mi pokaza beshe preboqdisvano sys spray !?!?!?!?!?!? Tova ne e korektno spored men. Vinagi edno naum s izmamni tyrgashi kato nego !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »