Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   12-10-10 22:49

Знаете ли, че от няколко години в Пловдивския университет има магистратура Приложна фотография?
Кандидатствах, но не може да се сформира група тъй като сме малко кандидатите. Може би защото много хората прескачат магистратурите в педагогическия факултет [smile] :)

Магистратурата се изучава в педагогическия факултет - 2 семестъра, задачно/редовно, минимални изисквания: придобита степен бакалавър (по каквото и да е специалност[smilie3])

По принцип срока за кандидатстване е удължен.


Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-10-10 23:54

И кой го води това нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   13-10-10 00:01

Допуснал съм грешка не 2 семестъра, а 2 години е обучението (т.е. 4 семестъра)!
Не знам кой води различните дисциплини.

Тук има още малко инфо: http://www.uni-plovdiv.bg/pedagogy/site.jsp?ln=1&id=527



Публикацията е редактирана (13-10-10 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: ilcoin   
Дата:   13-10-10 00:07

Извеждат се интеракции с културно-историческо наследство, хералдическите патерни, масмедийните и операторски апликации и художествени стилове.
[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: Magnifico   
Дата:   13-10-10 00:26

Уот дид ю сей ?

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   13-10-10 00:27

хахахахаа [smilie18] [smilie18] е все пак се предполага, че това го четат бакалаври [smilie19]

Доста са им ерудирани секретарките [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-10-10 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: ilcoin   
Дата:   13-10-10 00:51

@petsa - не знам колко са им ерудирани секретарките, ама аз им намерих една правописна грешка. Ама за да има съспенс, ще ида да се наспя и няма да им я кажа!
[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: BirdOfPray   
Дата:   13-10-10 03:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: snooper   
Дата:   13-10-10 03:43

Въпросът е какво очакваш да получиш от въпросната магистратура.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: pmartinov   
Дата:   13-10-10 07:56

Документ с виртоална стойност...









https://photo-forum.net/joro/emoticons/457.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: exile   
Дата:   13-10-10 08:31

Сигурно Лаутлиев го води... Имам познати, които са при него в музикалната академия, там откриха бакалавър по дизайн и фотография. Който иска да учи, в тази държава има точно един път да реално развитие и той е като влизаш в София по Цариградско - вдясно, разклона на окръжна болница.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: imitev   
Дата:   13-10-10 08:56


И после 2ри терминал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   13-10-10 10:40

Аз пък искам да си остана в Пловдив, който търси по-лесното да заминава, ако ще и от първи терминал!

Що ли съм очаквал тук да се проведе градивна дискусия, и тук е пълно с предубеждения и негативизъм.
Исках просто да информирам бъдещи колеги, които не са разбрали за тази специалност в ПУ. В АМТИ семестъра е 1200лв., а в ПУ 600. Или за цялата магистратура в АМТИ плащаш 6000, а в ПУ- 2400.

А по въпроса какво очаквам.
Мисля, че всеки един от вас знае, че за да правиш изкуство трябва талант, и за хора с талант и една "виртуална" диплома ще свърши работа. А аз просто искам още знания в не добре опозната от мен област.

Колко пъти ви е искано портфолио и колко диплома?

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: darksorrow   
Дата:   13-10-10 10:44

каква градивна дискусия, бе, пич?

в бг адекватно фотографско образование няма. ти не даваш никакво инфо за въпросната магистратура, но позволи ми да се усъмня, че то ще предлага такова - няма програма, няма преподаватели, няма нищо. има само, че е в педагогически факултет, което е втф.

и, да, в последно време съм силно съгласен с икзайъла аз лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   13-10-10 11:39

Какво имаш в предвид под адекватно образование?

Задавал ли си въпроса защо няма качеството, което искаш? С какво го сравняваш? (btw. какво си завършил).

Кой има нужда от труда на един фотограф в България?
Как е развит модния бизнес в България?
Как е развит печатния бизнес в България?
Колко са фирмите плащащи големи суми за рекламна фотография.
Как е развит шоубизнеса в България и колко звезди има тук, на какъв пазар работят, и колко пари дават за фотосесии.
Колко са вузовете в България подготвящи подобни кадри и ако има 2-3 отличника на випуск няма ли да са достатъчни за България?

Според мен трябва да сравняваме образованието ни с такова в държава с подобни на нашите икономически показатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: snooper   
Дата:   13-10-10 13:22

Не знам защо реши, че да си останеш в Пловдив е по-трудно от това да си скъсаш задника в друга държава за да учиш в добър университет с цената на много безсънни нощи, кофти работа и на разстояние от най-близките си.

Да, по-трудно е да стоиш на място, в което образованието е губене на време.

А, и още нещо - Darksorrow знае доволно добре за какво говори от личен опит :)

Та, хората ти мислят доброто, не се ежи, просто в България нивото на Фотографията все още е ниско след 45 години на застой и 20 на обърквация, няма как да очакваш нивото на образованието по Фотография да е високо.

Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   13-10-10 15:52

Темата за гастарбайтерите е за друг форум!
Нито се ежа нито нищо, изразих мнение просто.

Та ако някой иска да учи фотография в ПУ, срока за записване е удължен! Стая 215 или 218 в новата сграда можете да идете и да питате каквото ви интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: snooper   
Дата:   13-10-10 17:01

Ще отдам на някакъв закоравял в нечие възпитание локален шовинизъм думата "гастербайтерите" - за да не го отдавам на други липси. Интересна дума използвана за онези, които евентуално някой ден може да наминават и да преподават на децата ти на ниво, каквото в момента няма да получиш откъм преподаване.

Светът отдавна е едно цяло, колкото по-скоро паднат локалните предразсъдъци и спрем да се смеем на хората, които си скъсват задника за неща, които обичат - толкова по-скоро и тук нещата ще започнат да се случват.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   13-10-10 19:10

snooper, какво толкова казах? Кажи синоним на гастарбайтер, за да не засягам никой.



Публикацията е редактирана (13-10-10 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: snooper   
Дата:   13-10-10 19:20

Ммм, какво ще кажеш за "студент"?

Обратно на темата - пусни списък на преподавателите в ПУ по Фотография и ще получиш отговор, но - досега не се е славело като място, на което се преподава на ниво. А пък ако ти е само за документ - няма нужда, никой няма да ти го иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: sharky   
Дата:   13-10-10 20:23

snooper [smilie24]

За какво ти е точно магистратура по фотография в България?

Интересно ми е и на мен за 1500лв на семестър кой и какво ще ми преподава. Учил съм в щатите в 2-год колеж фотография и като знам колко техника/студиа/лаборатория съм ползвал ми е много забавно като чуя за нашенските школа, "гастарбайтери" и тем подобни приказки.

И ако приемем че западните училища имат техника защото.. хм никои не е краднал парите, то не знам какво може да е оправданието на нашите преподаватели които освен да пуснат ръка на някоя колежка друго не правят.


Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: petsa   
Дата:   13-10-10 20:58

Ще се изразя така: за момента съм си осигурил хляба, супата и основното, а магистратурата, за която говоря ми е десерта, даже следобедната закуска и ще я уча за кеф.

snooper, имаш ли информация колко от завършилите студенти в чужбина се прибират в България. За това използвах тази дума. За мен гастарбайтер не е обидна дума, защото всеки сам избира какво да прави със живота си, къде да го живее и прочие.

Колкото и зле да е фотографията в ПУ все ще задоволи желания ми, пък после каквото сабя покаже.
Съгласен съм със sharky, че 1500 на семестър е много за България, но има много студенти, които ги дават. По този повод отидох в ПУ.
Да когато има оборудвани лаборатории е много по-приятно и ще си заслужават парите, ще е по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: darksorrow   
Дата:   13-10-10 21:26

приятелю, с това отношение съм сигурен, че и в арт колежа ще си щастлив.

успех ти желая (:

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-10-10 21:35

petsa, дърлиш се с всеки , който коментира и съвсем добронамерено те пита, за тез пари , какво и кой ще те научи.Оставам с впечатлението, че си със задача да осигуриш необходимите бройки, за да има магистратура.
Тук е форум и всяка тема може и трябва да бъде коментирана, ако не желаеш коментари пускаш обява в местния вестник, че се набират студенти за магистратура и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистратура Приложна фотография - Пловдивски унивеситет
Автор: pmartinov   
Дата:   13-10-10 21:40

[smilie5]

РИкламна пауза [smilie18]

[thankyou]




petsa ти наистина ли си мислиш,че ние сме толкова задръстени ?







:)))


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: