Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON HV30 КАК ДА СВАЛЯ ЗАПИСА НА PC
Автор: paradizio   
Дата:   11-10-10 13:28

Здравейте,
Разполагам с CANON VIXIA HV30. Нямам опит с подобен тип камери и моля да ми обясните как да сваля клипчетата от касетата в HD format. Възможно ли е да се свалят клипчетата посредством USB (аз разбира се не успях). От чуждите форуми разбрах, че се налагало да се закупя кабел "IEEE1394 cable" или т.н. "firewire". Какво друго устройство ми е необходимо, за да сваля клипчетата на компютъра си? Какъв е най-удачният софт за обработка според вас? (Windows 7)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON HV30 КАК ДА СВАЛЯ ЗАПИСА НА PC
Автор: svilen66   
Дата:   11-10-10 18:16

Ако не си снимал в HD няма как да го свалиш в този формат.През УСБ не се сваля материала.Трябва ти кабел 1394 и компа ти трябва да има такъв порт.Един час запис е около 13-15 гигабайта.Като начинаещ използвай Power Direktor 8 или Пинакъл 12-14.Това е накратко.Не е сложно ,но ако някой ти покаже как става е по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON HV30 КАК ДА СВАЛЯ ЗАПИСА НА PC
Автор: paradizio   
Дата:   11-10-10 20:36

Няма проблем - предстои ми да снимам. Kамерата съм разучил тотално - и със софта се оправям, единствено до сега не съм се занимавал с miniDv. По форумите чета, че има 4 и 6 pin кабел (a дори имаше на едно място и спомента с 10 pin) и не мога да разбера кой вариант ми трябва на мен.[beer] Ще имам ли възможност да записвам в HD през firewire карти за по 20-30 лв и също така само видеото ли се кепва през firewire или и аудио?



Публикацията е редактирана (11-10-10 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON HV30 КАК ДА СВАЛЯ ЗАПИСА НА PC
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-10-10 22:20

От miniDv не е ХД в пълния смисъл на думата, защото е 1440x1080. Ако нямаш firewire на стационарния комп си купи карта (аз работя с китайска от Мултирама за 12лв. и става)
Кабела мисля, че и четворка става без проблеми(към картите дават и кабел<понякога).И видео и аудио се кепчват заедно по кабела.
После ще ти трябва софтуер - оригиналния , който е с камерата или Улеад , Пинейкъл и др.
Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »