Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: alex_stand   
Дата:   09-10-10 02:02

След като "диагонално" прочетох съседната тема(Баджаков срещу “ЕТЕРЕ”...) и бях много скандализиран от изказванията на някой хора, реших да задам въпроса -Какво да ги правим тези?
Прадварително обяснявам:
-нямам договор с въпросната чалга заведение
-никой не ме е питал дали може или не
-снимката е свалена от интернет
и т.н.
Хайде сега "професорите" да кажат"Какво да ги правим тези?

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs700.snc4/62009_1198519739756_1731411368_398329_6720421



Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: deathzone   
Дата:   09-10-10 02:04

Съдиш ги.

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: portradamus   
Дата:   09-10-10 02:34

Нотариална покана за плащане.

Нотариална покана за плащане.

Нотариална покана за плащане.

Нотариална покана за плащане.

Призовка за съдебен процес.


Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: pif   
Дата:   09-10-10 02:51

Тука с 2 ръце заставам зад теб и ще дойда на делото за подкрепа.
Какъв е шанса моделката да им е дала съгласие ?

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   09-10-10 03:04

Има решение, без авторски снимки в мрежа.

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: seal   
Дата:   09-10-10 03:28

Сега, аз ще играя Томас, че той явно досажда в някой друг форум (чудя се този човек изобщо работи ли нещо???) и не може да ти отговори, та все едно аз съм той:

"Ха, наглец, да не стане така, че вместо ти да ги съдиш, те ще те съдят. И кво си мислиш, че си направил някакво изкуство?!? Щракнал си веднъж със затвора и айде - искаш и децата си да изхраниш с тоя кадър. Не става така друже - аз колко бели държави съм обиколил и просто не става така тая работа. И как ще докажеш, че ти си я правил? А, питам аз? Ми че те просто ще кажат, че ти си им я подарил - като нямаш договор къде си тръгнал да ги клеветиш, че са ти я откраднали те питам аз? Не се прави така, най-добре се наведи и се хвани за палците, докато клиентът ти идва изотзад - аз така правя за всеки клиент и те ме уважават. Ами да, аз ако ги съдя къде ще ми иде реномето, най-добре да се наведа удобно и после тоя клиент ще ми прати още един, да се наведа и за него."

И те така

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: pif   
Дата:   09-10-10 07:05

Сийл,
виждам, че си лично засегнат от томас но колкото и да не ти е кеф той каза доста мъдри приказки в другата тема. Не го познавам, но си личи, че е човек който е трезво мислещ и здваво стъпил на земята, макар и да не съм съгласен с него за пресветването на фаровете. Аз съм карал много по европата и това пресветване се наказва доста солено в другите държави. Случвало ми се е да карам в най бързата лента в англия доста мили и зад мен колона и никой не ми присветва отзад. Чакат и това е. А аз може просто да съм се разсеял но ... не. Чакат.
Та по темата.
Ако певачката е дала файла - тя е виновна, но зависи как се е разбрала с фотографа. Ако му е платила за фотосесия и той и едал диск със снимките - то тогава почти не може да и се сърди. Ако обаче тя е отишла при него за картички и той и е направил картички а чалготеката са откраднали снимката от интернет без нейното и неговото знание - то тогава вината е на чалготеката. И тъй като автора най вероятно вече е взел пари за тази снимка е резонно да помоли чалготеката да му дадът едни 200-300 лева за дето не са го питали. Дето му се вика извънсъдебно споразумение.

П.П. В снимките на този автор виждам доста изкуство. Личи си, че човека е фотограф и има виждане и умения да покаже вижданията си. За разлика от другата тема в която автора прави просто техническо документиране на събитието "фотосесия" и то доста некадърно (не само според мен).



Публикацията е редактирана (09-10-10 07:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: erotila   
Дата:   09-10-10 09:33

пак ще има яко огън и жупел

Когато си купите продукт от магазина а той е развален, с касовия бон в магазина и ви го сменят.
Когато ви блъснат колата, викате полиция застрахователи.
Когато ви застрелят, роднините се събират и се прегръщат и ядат боб с наденица.
Когато ...!

Има си закони несъвършени но са закони има и и тълкувания на законите, изтълкувани не от когото трябва но те се "спазват".
Понякога колкото и да си крив правотата не може да се докаже. Печели този с по "добрия" /платен/ адвокат.
Понякога "окрадоха ме" е и аз крада.

Едно време имаше един сериал:
"РАЗКАЗИ С НЕОЧАКВАН КРАЙ"

Ако скоро не са ви плюли, пускате тема във някой форум, слагате очилата и дъждобрана и чакате "колегите ви" да почнат с храченето и така любимото ...ХИХИХИХ.
Ако Не сте крали а за ви крали ...МОЖЕ БИ НЯКОЕ ПРЕРАЖДАНЕ ДА СТЕ БИЛИ... крал... на някой великобритански остров!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: ksuhorukov   
Дата:   09-10-10 09:39

Алекс, като за начало се свързваш с тях и им обясняваш какво точно са направили. Опитайте се да се разберете като бели хора. Поискай някакво обезщетение (но разумно все пак) и се радвай, ако нещата приключат до там. Иначе алтернативата е по общия исков ред...

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: deathzone   
Дата:   09-10-10 10:14

Съд до дупка, иначе имаш готин вкус - Николетчето[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   09-10-10 10:33

@alex_stand: въобще не се занимавай да харчиш пари по нотариални покани. Покани ги направо с исковата молба.

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-10-10 10:36

Иди им на крака със познат, и им поискай 200-500лева, ако ткажат покана нотариална и чак тогава ги осъди за 15-20к лева[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: charly   
Дата:   09-10-10 12:48

Абе в какъв размер си качвате снимките в интернет,та като ги краднат да направят билборд от тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: darksorrow   
Дата:   09-10-10 12:52

въпросът на чарли е доста уместен, апропо.

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: alex_stand   
Дата:   09-10-10 12:56

Даа забравих да обясня:
Фотографията е направена за портфолио на гримьор и е качена на неговият сайт.
Имаме договор за ползване с въпросният човек, муделката даже не е получила файлове - затова съм сигурен ,че е свалена от интернет.


Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: V-Power   
Дата:   09-10-10 13:45

е ти с каква резолюция си я каìл в интернет та може да се интерполира за билборд ?

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: alex_stand   
Дата:   09-10-10 13:58

Ами трите места дето я има в интернет са :
Тук:

http://alexstand.com/portfolio.php?file=Fotografiya/Modeli/
Тук:

http://slavistoyanov.com/bg/portfolio.php

Но е свалена от тук, защото има воден знак на другите на неподходящо място:

https://photo-forum.net/i/1159461

На билборда изглеждаше ужасно, но 10 метра и черно-бяла става за вкуса на чалгаджийте :)


Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: victory13   
Дата:   09-10-10 16:52

чалготеката може и хал-хабер да си няма какви ги е натворила "рекламната" агенция...

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: jokevcv   
Дата:   09-10-10 16:59

Е що бе? Готино е станало билбордчето. Често бяло с розови букви. Направо си е БОМБА![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: tantris   
Дата:   09-10-10 17:20

Абе, ако някой представи някакви снимки за свои и ти ги продаде, как стоят нещата от правна гледна точка?

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-10 17:30

Ако някои е дигнал снимка 680 пиксела по дългата страна до 3 метра има моите почитания.
Помисли си по-добре на кого си давал снимката голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: ksuhorukov   
Дата:   09-10-10 20:20

От 800 пиксела понякога могат да се направят чудеса. Алгоритмите за интерполация не спят. Има си софтове за всичко. Разбира се, качеството е ужасно, но като го видиш от 10 метра нещата са що-годе приемливи.

Да представиш и продадеш чужди снимки за твои е същото, като да продадеш чужд автомобил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: ecobo   
Дата:   09-10-10 20:23

Аз съм виждал билборд 4х3 дигнат от 800х600 - отблизо беше ужас, ама на улицата си седеше съвсем добре.
Някакъв мит е, че за билборд трябвар много пиксели. Далеч повече пиксели трябват за плакат, и дори за двойна страница в списание...

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-10 21:10

не ти казвам че са нужни много пиксели, редовно пускам по някой билборд. Казвам ти просто, че ако е взета снимката от профила, то тя е печатана с около 6 пиксела на инч. Това не е зле, просто няма такъв рип, който да го направи да мяза на нещо. Не съм виждал билборда, но и от 10 метра ще си личи колко е зле.

ksuhorukov, алгоритмите за интерполация не правят много, да не ти се налага да разчиташ на тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Още малко за авторското право(или какво да ги правим)
Автор: ecobo   
Дата:   09-10-10 21:25

Абе тая снимка заема 1/5 от площта на болборда, така че 680 пиксела са ОК, особено за вкуса на чалгаджийките :-)

Алекс, съд бате, няма друг начин.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »