Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: ipolit   
Дата:   05-10-10 19:49

Здравейте,
Преди десетина дни ми гръмна кондензатора на светкавицата на сапунера - Olympus SP-350.
Търся такива кондензатори на ebay ама искат луди пари, че и няма точно такива. Специални ли са тези кондензатори и могат ли да се заменят с нещо, което се продават и тук?

Отговори на това съобщение
 Re: кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: ipolit   
Дата:   05-10-10 21:05

Поръчах един 330V 120 микрофарада. Дано да стане.



Публикацията е редактирана (05-10-10 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: asahi   
Дата:   05-10-10 21:10

Кондензаторите за светкавици са малко по-скъпи. 120 микрофарада ще ти свети малко по-слабо, но малко. От някоя друга повредена сапунерка може да се вземе изправен кондензатор.

Отговори на това съобщение
 Re: кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: ipolit   
Дата:   05-10-10 21:18

Благодаря asahi, не ми се дават много пари, защото не знам дали изобщо ще просвети, но този излезе 9 долара, всичко друго минимум 25.
И още един въпрос, изправността на този кондензатор има ли нещо общо с обувката за външна светкавица, щото тая ако не тръгне, мога да си взема външна, но не знам дали ще работи, ако не работи вградената.

Отговори на това съобщение
 Re: кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: GenaDP   
Дата:   05-10-10 21:33

Капацитетът не е толкова важен в случая, по-важно е какви са размерите на кондензатора - за да може да влезе на мястото на стария. Това сети ли се да провериш?

Отговори на това съобщение
 Re: кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: ipolit   
Дата:   05-10-10 21:57

да,става

Отговори на това съобщение
 Re: кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: iva_drag   
Дата:   05-10-10 22:59

От всеки един фотоапарат за еднократна употреба със светкавица можеш да си вземеш кондензатор, питай в най-близкото фото.
Има тънки и дълги, къси и дебели, гледай и капацитета да е горе долу еднакъв ...


Отговори на това съобщение
 Re: кондензатор за светкавица 330V 145 uf
Автор: kimi   
Дата:   05-10-10 23:11

кодензаторите за светкавици са специални електролитни кондензатори с много кратко време на разряд, Означени са със символа "Photo" върху корпуса. Да може да използваш тези от еднодневките, има със 120 или 160мф. [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »