Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Nikon D80?
Автор: flickr   
Дата:   05-10-10 19:10

Здравейте...

Скоро ще се сдобие с един Nikon D80 и искам да ви помоля, ако може да изкажете някакво мнение за фотоапарата. Режими на снимане, минуси - плюсове... вие си знаете.

Благодаря.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: mitku   
Дата:   05-10-10 19:31

Много добро тяло. А особено за минималнато си цена на старо към момента, си е направо екстра и е едно от най-добрите предложения в най-евтиния сегмент. Има всичко, което може да потрябва на един напреднал любител или да позволи на един "новобранец" да се развие. Ако се държи на ниско ИСО, предоставя и отлично качество. Като недостатък - при повишаване на ИСО-то шуми повече от по-новите поколения, но с времето човек се научава на дисциплина и кога/как да се възползва от предимствата и да заобикаля недостатъците на техниката се. Заслужава си - вземай смело. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: flickr   
Дата:   05-10-10 19:40

Благодаря ти, Митко.

Чакам други мнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: monochrome   
Дата:   05-10-10 19:45

Аз от скоро снимам с Никон Д80 и съм много доволен! Преди това съм снимал с Panasonic FZ8 и нямам база за сравниения.. Всичко е много интуитивно.. за шума.. мисля, че е по-зърнест и не е такъв проблем. Дори понякога е приятен :). Взех си и Nikkor 18 - 70мм Ф/3.5 - 4.5 и всичко е супер! Надявам се след време да си взема и 50мм на Ф/1.8 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-10-10 19:46

Не очаквай много по-различни мнения от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: flickr   
Дата:   05-10-10 20:01

Ахамм... Ясно.

Апарата няма да го купувам (за момента снимам със Sony DSC-H10), ще го взема за известно време, че ще правя явно фотосесийка на едно БМВ 6-а Серия...

И моето си Сони не ми се струва много удачно за снимане на подобен автомобил, тъй като искам снимките да са на ниво. Може би ме разбирате...

Като любител, на какъв режим е добре да снимам с Никона? Във всеки случай не мисля на Ауто, а може би на P?

[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-10-10 20:08

Режим с приоритет на блендата.

Сега най-вероятно ще питаш и на каква бленда..... След като не знаеш какво правиш, снимай на авто.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-10-10 20:12

Повече трябва да те вълнува обектива, който ще имаш. А между Auto и P, разликите не са големи. Зависи и в какви условия снимаш - открито, закрито, допълнително осветление, статив или в движение. Настройките ти могат да са от пълен ръчен до приоритет на скорост. Твърде много неизвестни, за да се препоръча нещо конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: serjy   
Дата:   05-10-10 20:39

на ниско исо има добра и чиста картинка. недостатък му е че гори изведнъж и на ръб и трудно се връща изгоряло затова, снимай в рав, на -0.5 до -0.7ев и след това си просветляваш в капчера. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: flickr   
Дата:   05-10-10 20:42

Благодаря, мерси.

Ако направя снимките живот и здраве, ще ги постна да ги разгледате и да си кажете критиката.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-10-10 20:47

Горим от нетърпение [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: flickr   
Дата:   05-10-10 21:05

Това някакъв вид ирония ли е? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D80?
Автор: molotov   
Дата:   05-10-10 23:19

бившата ми приятелка има D80, снимал съм малко с него, вижда ми се малко по-дървен откъм интерфейс от моя Canon 450D, но във всяко друго отношение ми допада много повече - от нива на шум, през размер на визьора до звук на затвора. Може би процесорът е малко по-бавен, но предвид на това, че моят апарат е малко по-нов (не знам всъщност дали в пооправената версия на 450D е пипан процесорът - не съм добре запознат със старата) това е разбираемо. Като цяло избрах Canon-a само защото е по-добре съвместим с обективи на резба М42.
Като цяло D80 rulz [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »