Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: bbambbi   
Дата:   04-10-10 23:03

здравейте!
преди да задам въпроса си, бих искала да направя уточнението, че съм абсолютно начинаеща, така че има голяма вероятност да не се справям твърде добре с терминологията.
до сега съм снимала само със "сапунерка", но имам желание да си купя нещо по-добро.бюджетът ми е около 2000 лева за тяло и обектив.за сега съм харесала nikon d90, но ми е трудно да се спра на подходящ за него обектив.иска ми се с него да мога да снимам едновременно и пейзажи,и портрети.бихте ли ми дали съвет какво да избера?


Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: vikitovikito   
Дата:   04-10-10 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: kapitancho   
Дата:   04-10-10 23:08

Любимата тема на 80% от форумците.

Д90 е хубав апарат и като го комбинираш с 18-105, който се предлага в комплект с него и си готова. В допълнение, за 220 лева има 50/1.8, с който да си допълниш комплекта.

Нататък, ако се запалиш и имаш още пари, вече можеш да мислиш и за повече.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: bbambbi   
Дата:   04-10-10 23:16

а какво мислиш за Sigma 17-70mm F/2.8 - 4.5 DC HSM Macro за Nikon ?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: klez   
Дата:   04-10-10 23:39

vikitovikito ти се изказа.....
за начинаещ тоя бюджет съвсем не е малък за целта, даже бих казал предостатъчен:) сори за спама но не се сдържах.
D90 е добро тяло, няма да съжеляваш

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: bbambbi   
Дата:   04-10-10 23:42

за тялото нямам никакви колебания, но за обектива...:-)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: uglyipl   
Дата:   05-10-10 00:19

1.-D90
2.-18-105/3,5-5,6
3.-50/1,8D
4.-Flash - почти задължително

в ценовия клас на този обектив (18-105), много трудно ще намериш нещо по-добро (виж ревюто му тук в сайта). Можеш да разгледаш също:
-Сигма 17-70/2,8-4 ОС
-Тамрон 18-50/2,8 XR,Di II, VC
-Nikkor 16-85/3,5-5,6 разбира се...!
но тези са в по-висока ценова категория.

Комплекта описан в началото мисля, ще покрие всичко или почти всичко, което искаш да снимаш...на този етап.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: hadgi   
Дата:   05-10-10 00:42

Един съвет от мен.
Не си давай парите за "китаци". Рано или късно, ще ти се прииска да си вземеш светлосилен обектив, и китака ще го продадеш на загуба. Вземи си тялото(D90) с един Nikkor 50/1.8 на първо време. Поснимай малко и ще разбереш какво ще ти е необходимо да си вземеш по-нататък. Аз бих те посъветвал да си вземеш на старо от базара един Nikkor 35-70/2.8 . За около 500 лева ще имаш един невероятен обектив. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: mitku   
Дата:   05-10-10 05:37

Вариант 1 (ново, от нагъзина): в Павилиона, на промоция в комплект - Никон Д90 + 18-105ВР + 35/1.8;

Вариант 2 (на старо, от базара): Никон Д90 + 16-85ВР + 35/1.8... аз предпочетох този вариант.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: wizarditaly   
Дата:   05-10-10 07:42

Никон Д90 + 18-105ВР за начало е супер.Като поснимаш малко със сигурност ще си вземеш и други обективи,но 18-105ВР можеш да го носиш като универсален.Със сигурност твърдите обективи дават по добро качество,но докато разбереш разликата ще мине известно време.
Тъй като до скоро си снимала със спунерка ако си купиш направо твърд обектив (като 50 1.8 с който не можеш да приближаваш) ще ти е малко дисконфортно.
Успех при избора![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-10-10 08:04

Направо изпадам в недоумение като вземете да го препоръчвате тоя 35/1.8 за портретен..... Хубав обектив, о.к., ама къде го бутате при портретите? Не че може да се снимат портрети с него, ама не му е там силата.

Момичето иска да снима пейзажи и портрети, значи като за начинаеща и трябва някакво универсално варио и твърд светлосилен между 50 и 100мм.
За този бюджет и желаното тяло, капитана е дал най-смисленото предложение.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: serjy   
Дата:   05-10-10 08:16

като портретна система не бих избрал никон. само при него хората ти излизат с една пластмасова на цвят кожа. ако не ти е проблем всяка снимка да обработваш ОК. за пейзаж, става. що не си вземш сони?


Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-10-10 08:33

Щото Сони прозвеждат телевизори.. Въпреки че купиха Минолта, фотото все още крие доста тайни от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: bbambbi   
Дата:   05-10-10 11:55

благодаря на всички за съветите.много ми помогнахте.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: bbambbi   
Дата:   05-10-10 12:06

'uglyipl' ми препоръча също Sigma 17-70/2,8-4 ОС .В сайта на фотосинтезис предлагат Sigma 17-70mm F/2.8-4 DC HSM OS Macro за Nikon.това същия обектив ли е и какво мислите за него?има ли проблем, че е без оптична стабилизация?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: kapitancho   
Дата:   05-10-10 12:10

ббамбби, споменатият от теб обектив също има стабилизация, но не се подвеждай и си вземи на сигурно китовия. Когато е в комплект с Д90, той излиза доста изгодно. Със Сигмата печелиш много малко неща, а може да се окаже, че нямаш точен фокус и трябва да ходиш на настройка. Тази настройка може и да стане, а може и да не стане и тогава увисваш.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: Mec   
Дата:   05-10-10 12:11

Аз гласувам за 50мм Ф1.8 Никор и никакви китови обективи. За портрети в цял ръст и до кръста ще става. За портрети само на глава ще си прекалено близо до човека и оттам ще се получат перспективни изкривявания, за които не е виновен обективът а късото разстояние до лицето. И друг 50мм по-скъп да сложиш пак ще си ги има перспективните изкривявания при снимане само на лице.
За пейзажи да знаеш че на 18мм китовите обективи кривят прекалено забележимо. Ако искаш да не криви някой обектив по-къс от 50мм, тогава цената му няма да е като за нормални начинаещи любители фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-10 12:16

Вземи 50/1,8, а не 35/1,8. По-удачен избор е.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: bbambbi   
Дата:   11-10-10 15:56

защо според теб 50/1,8е по-удачен вариант от 35/1,8?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: don_kolev   
Дата:   11-10-10 19:35

didesignbg има предвид че ако ще снимаш предимно портрети 50/1,8 е по-удачен.
Иначе и сигмата (по-светъл, но по-къс от никора и по-скъп) и никора, към който си се насочила са чудесно начало като универсално зумче.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет при избор на DSLR фотоапатар и обектив за него
Автор: hemilio   
Дата:   11-10-10 20:06

18-105!
35/1.8 - по универсален е от 50/1.8,а при теб като първо снимане с ДСЛР ,ще ти е терсене!
иначе дерзай!!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »