Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотография за начинаещи -Варна
Автор: fotografinq   
Дата:   04-10-10 16:37

Ако имате нужда от помощ -индивидуални уроци. Гъвкаво обучение според вашите нужди. Изисквания собствена техника с която да бъдете обучени да боравите добре. Всико кото ви е интерсно от история на фотографията до практика в студио. Дипломи не се издават - целта е само знания.
http://varnaphoto.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: navy   
Дата:   04-10-10 17:05

Кой ще ги води [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: __SpOO__   
Дата:   04-10-10 17:22

Безплатно е, нали? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: ffwd   
Дата:   04-10-10 17:25

И аз малко в шок останах като видях портфолиото на сайта, но пък като човек с десни убеждения вярвам в смисъла от свободното предлагане на един по-слабо регулиран пазар. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: jokevcv   
Дата:   04-10-10 17:27

и аз си стоя все така шокиран :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: tupekc   
Дата:   04-10-10 18:05

[smilie18] [smilie21] Давайте записвайте се, че не останаха места.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: fotografinq   
Дата:   05-10-10 12:35

navy, курса се води от човек с 6 години практика като фоторепортер, 12 години практика във фотостудиа, като фотограф и лаборант. С опит в преподаването в началото лекции във фотоклуб Варна и водещ по настоящем младежки курсове. Какво лошо има да се научат младите да снимат...повечето за съжаление на знаят как се държи фотоапарат за обектива. Някои първо научават какво е боке и ако не са си размазали достатъчно снимките при снимането, как да направят това във фотошоп. Започват от краката и накрая се сещат че трябва глава...четенето на книжки е прекрасно помагало, но младите не обичат и да четат. Как да се научат тогава?
Мисля че си има хора за всички курсове, които се организират в момента. Намирам за грозно да се залъгват хора че за три дни курс ще станат фоторепортери и една диплома ще им помогне да започнат работа. Работа в медии може да се намери само с препоръки, но се чудя за какво му е на някого работа без пари [smilie10] За тези на които просто им се щтрака и екпериментира как да открият топлата вода има прекрасна група във фейсбук, която организира такива снимания, за напредналите също има хора във Варна които ще ги въведат в тънкостите на фотографията като Гаро Кешишян, ,Александър Николов, Ангел Ненов, Николай Чалдъков. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: langel   
Дата:   05-10-10 14:07

Да, това е чудесно и го подкрепям напълно.[smilie24]
Предполагам, че забележките бяха насочени не към самия курс, а по скоро към начина на рекламниране.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: navy   
Дата:   05-10-10 14:19

Верче, не упреквам никой.
Просто не съобразих кой ще води курса, чисто информативно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-10-10 14:19

Това със щракането и топлата вода лично на мен малко обидно ми звучи. Сега, ако аз предпочитам да се образовам сам като чета книжки и използвам интернет за целта значи, че откривам топлата вода ли?

Или може би съм достатъчно глупав, за да не мога да възприемам информация свързана с фотографията, която ми е поднесена от източник различен от курс? [smilie8]

Нямам разбира се нищо против хората, които организират и предлагат курсове. Тези, които се записват на въпросните курс. Ама хайде да си имаме и уважението все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: fotografinq   
Дата:   05-10-10 17:14

__SpOO__ , клишето за топлата вода си е обидно, но по-обидно е хората да правят безмислени усилия поради незнание. Четенето е задължително при всяко обучение.Не знам някъде да има по света сериозно обучение само с учебници без лектори. Образованието в България си е хаотично както всичко друго. Самообразованието отнема много време, което също струва пари и резултата е че в която и област да става въпрос самообразовалият се различава лесно. Няма значение дали учителят се нарича "учител", "гуру" "сенсей"..... или модреното обучител...последното се чудя колко нагло се опитва да бъде наложено езика ни и е нормално да си задам въпроса дали не е от някой който не е имал учител.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография за начинаещи -Варна
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-10-10 18:25

С риск да прозвуча малко иронично.

Аз ще завършвам висше по фотография или...?

Нямам нищо против да защитаваш тезата, че е хубаво човек да се запише на курс, който да се води от професионалисти. След като се прави, след като има хора, които се записват и са доволни значи всичко е ОК. Но не е, ако се отправят леко обидни реплики към хора, които смятат, че могат и сами да се учат. Верно, много по-бавно. Но аз лично бърза работа нямам. Никой не ме припира за нищо. Опитвам се да снимам както и колкото мога, и това ми доставя удоволствие.

Нямам за цел да се съревновавам с този или онзи. Да печеля конкурси. Да ставам професионалист и прочие.

Не съм и много съгласен с частта от тезата, която защитаваш за многото време, което струва пари. Ако аз отделям по 1-2 или 3 часа дневно след/преди работа какво точно ми струва това на мен? Като се замисля, нищо. Та не съм съгласен с този довод аз.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »