Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-10 00:27

Става дума за LumoPro LP120 Manual Flash. Някой дали има опит с нея? [smilie8] Знам, че доста хора тук ползват или са ползвали ръчни светкавици, та принципите предполагам са едни и същи. [smilie8]

Като я сложа на тялото - Никон Д80 или Д700 всичко е ок. Проблемът започва като искам да я задействам чрез вградената светкавица на апарата или чрез СБ800. [smilie8] Освен Miniphone and PC портове тя има вграден оптичен слейв, затова се пробвам без разните му там кабелчета, които и без това нямам. Защо обаче може да се пали само в режим ТТЛ на вградената или на СБ-то или М, а не когато например светкавицата мастър е изключена в Commander Mode? [smilie11] Всъщност със СБ800 пали и така, но понякога. Имам чувството, че тоя оптичен слейв е твърде чувствителен към това, дали пряко към него е насочен импулса от светкавицата, защото иначе невинаги се задейства. [smilie2] Имам една азиатска джуфка за дистанционно палене за 16 долара от Deal Extreme, обаче е пълен боклук и изобщо се отказах да я ползвам. Пари за Pocket Wizzard не мога да отделя засега. Някакви идеи да ми дадете?! [smilie8] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   04-10-10 00:33

Пробвай да го напишеш по-разбираемо. Макар че за толкова години би трябвало вече да си научил, че такива като твоята светкавица се палят по първия регистриран импулс.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: jokevcv   
Дата:   04-10-10 00:36

Специлно с паленето от друга светкавица при Никонските светкавицата която искаш да палиш трябва да е в полезрението на тази която пали (мисля че беше 30 градуса в двете посоки). За това, че пали когато си иска или е това по-горе или са и слаби батериите.
Забелязал съм, че SB600 когато и паднат батериите се пали когато си иска, като се командва от светкавицата на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-10 00:36

Абе технически не съм много грамотен, да си призная. [smilie8] Наистина чудя се как по-разбираемо да го напиша. [smilie11]
А батериите за зареждани прясно на всичките светкавици. [smilie8]



Публикацията е редактирана (04-10-10 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: victory13   
Дата:   04-10-10 00:54

нормално е да пали през ттл или м, когато е дистанционна... все пак реагира оптически...
силно ме съмнява да се пали от сб-то, когато е в командер режим само... имай в предвид, че в командер режима сб-то може да го палиш, или само да командва... в първия случай туй нещо ще реагира, във втория ако реагира, може да е само на някой префлаш за фокусиране примерно... иначе не би трябвало...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: dpurple   
Дата:   04-10-10 02:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   04-10-10 02:27

с-то за благозвучие ли е, или за множествено число? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-10-10 05:37

Бах, тая светкавица с водещо 100.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   04-10-10 06:28

Автор: GOSPODIN
Бах, тая светкавица с водещо 100


Бах, ти за толкоз години не научи ли за различните метрични с-ми? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: bluebird81   
Дата:   04-10-10 10:21

Защо не си купиш един комплект трансмитер и ресийвър и да нямаш ядове [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-10-10 11:13

Гена, бях забравил, че международната система за мерни единици SI (от Système international d'unités) не е призната САМО в 3 държави в света - Либерия, Мианмар и САЩ...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: marrio31   
Дата:   04-10-10 11:47

dpurple написа:

> Скоро ще има курс...

[smilie18] [smilie7]
Амиго пак си се овъртел у тия техники[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: CanoniO   
Дата:   04-10-10 11:48

Господине, фута за незаконен ли го имаш?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: jokevcv   
Дата:   04-10-10 12:01

Американския стандарт за мерни единици е най-голямата глупост правена някога в технологичните среди.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: victory13   
Дата:   04-10-10 12:51

само да допълня, че в чист дигитален командер режим на сб-то без да го ползваш, то ползва префлашове да управлява дистанционните... може и на тях да ти реагира мъника понякога [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: dpurple   
Дата:   04-10-10 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-10-10 15:27

CanoniO, ако си инженер или поне техник и говориш тези глупости , не те разбирам.[smilie11]
Фута не е незаконен, но в целия свят техническата документация и спецификации са в система СИ.

Ето ти държавите, които не приемат световния стандарт СИ :


http://photo-zona.net/images/user16212/album5427/large/1286193933_zbuw8540_330px-Non-Metric_User_svg


В 1,3 милярден Китай старата мярка за дължина е chi, но отдавна ползват СИ , за да не се получават недоразумения. В ЕС също е задължително ползването на СИ за ТТ данни.

Жалко, че оспамихме темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-10 15:29

добре де, оставете ги тия футове и метри, кажете какъв трансмитер и рисийвър бих могъл да си взема. [smilie5] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   04-10-10 15:48

Автор: Amigo
кажете какъв трансмитер и рисийвър бих могъл да си взема.


Би могъл да си вземеш всякакъв, за който ти стигат парите. Само гледай по възможност да е работещ.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-10 15:55

[smilie5] [smilie5] е, убу де, ама нали ви казах, че взех един евтинджос и се оказа пълен боклук [smilie5] а за покет уизард не мога да отделям пари, щото не си вадя с тази работа хляба, пък и просто нямам парите в наличност, ако ги имах, щях да си купя и СБ900 направо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: bluebird81   
Дата:   04-10-10 16:01

Аз си купих някакъв китайски комплект Micnova от Фотосинтезис във Варна, струваше 59 лв ако не се лъжа. Можеш да разгледаш на сайта им www.micnova.com . Не изглежда много качествено като изработка, но си работи без проблеми. В трансмитера който се слага на фотоапарата на мястото на светкавицата има батерия 12 волта и не знам дали няма риск да ти повреди електрониката на фотоапарата, но затова трябва да питаш някой който разбира от електроника. Другият вариант е да си купиш нещо марково, но по-скъпо.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   04-10-10 16:01

Я преведи сега на разбираем език "пълен боклук".

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-10 16:05

ами пали когато си иска, а напоследък и изобщо не пали с прясно сложени батерии [smilie5] [smilie5] неам нерви за такова произзведение на изкуството [smilie5] [smilie5] отделно, че е твърде неудобно и нестабилно за слагане на него на светкавицата [smilie8]

bluebird81 [thankyou] [thankyou] ще видя това какво е [smilie6] [smilie6]



Публикацията е редактирана (04-10-10 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: victory13   
Дата:   04-10-10 16:24

Амиго, интерсно ми е в кой момент ти се налага да ползващ малката светкавица с трансмитер, при положение обаче че разполагаш с описаната в първия пост техника [smilie8]
трансмитера само може да навреди на наистина големите възможности за управление на светкавици, което д700 има... за д80 може и да е оправдано... тва е ако не греша пак за това с какво разполагаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за работа с ръчна светкавица
Автор: MarinY   
Дата:   04-10-10 16:40

Amigo, ръчни светкавици с оптичен сензор не се палят с "умните". Това идва от предварителните импулси на командващата и от времето за реакция на командваната. На някои от "простите" ама по-нови блескавици, има копче, да не реагират на префлаша.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »