Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Leica R4
Автор: the_drug   
Дата:   30-09-10 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: the_drug   
Дата:   30-09-10 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: M_D   
Дата:   30-09-10 18:13

Най-компкатна от R серията е.
По-ранните екземпляри уж имат проблеми с електрониката, които от 82-а нататък се водят оправени.
Максималната скорост от 1/1000 може да е досадна понякога. Изгодна цена за тоя модел е до около 200 лв. Повече от това няма смисъл, щото може да се вземе 4S .mod2 вместо това – с по-малко автоматика, но с повече благинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: zed   
Дата:   30-09-10 18:34

Зависи от изгодната цена.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: simbon4o   
Дата:   30-09-10 18:42

ако ти е попаднала със сумикрона и той не те кефи, може се разберем нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: the_drug   
Дата:   30-09-10 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: ilia_dm   
Дата:   30-09-10 19:26

Разбери се и с мен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: the_drug   
Дата:   30-09-10 19:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: next_time   
Дата:   30-09-10 22:28

А без сумикрон за какво ти е.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: MartenBG   
Дата:   01-10-10 07:18

R серията няма бъдеще,а и миналото и е едно плахо копиране на ДСЛР.Хлопащото огледало отнема преимуществата на Лайка да се снима с ниски скорости без това да се отрази на кадъра зле.R обективите не са използуваеми за М система,мисля,което ограничава полезността на покупката още повече.
За мен и 10 лева са много за такава система.
Но както се казва,всяка идея си има привърженици.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: gecata   
Дата:   01-10-10 08:39

Имах такава с Елмар 50/1,4 преди двайсетина години. В същото време си бях взел току що излезлия Pentax Z-1.
Като поработих с двата около 6 месеца везните наклониха рязко към Пентакса. Лайка Р-4 не ми даваше почти нищо повече от Зенит 12ХР или Зенит 122 с тази разлика........

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-10 08:44

Лайка Р-4 не ми даваше почти нищо повече от Зенит 12ХР или Зенит 122 с тази разлика........

това титанична петъчна реплика....

имах такава лайка с 3 обектива
тихичка една такава... Угледалото добре направено не удря зловещо като някой зенит или практика
но предпочетох никон 801с заради АФ системата... тогава си ми бе нужна...

както се казва лайка от класа на минолта х700 или никон фм серията, с много деликатен транспорт който не търпеше пластмасови касети и ръчно навити филми

р8 и р9 си заслужават много повече ако искаш да си играеш с СЛР система лайка

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: fotocolor   
Дата:   01-10-10 10:56

Бягай от този модел както дявол бяга от тамян.....

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: zed   
Дата:   01-10-10 11:05

Съвсем скоро продадох няколко тела R4 и R4s за цени около 700-750лв. за брой. Отделно около 10-на обектива. Така че да се твърди че добра цена е 200лв. е доста несериозно.
Чел съм че някои екземпляри имат проблеми с електрониката /лоши връзки/ или огледалото /разхлабване на носещата конструкция/. И двете са поправими за около 50-60лв.
Апаратчето е на много добра цена и ако е в добро състояние, направо го взимай. Няма да съжаляваш.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: M_D   
Дата:   01-10-10 11:32

Здравко, ти и за 10000 лв. може да си продал Р4. Но това само показва, че купувачът не е проверил пазара, нищо повече. Р4 се продават масово за под 100 евро в швабския зълбей. Или по-правилно е да се каже – за толкова се купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: zed   
Дата:   01-10-10 16:37

Напротив, хората които купиха повечето от нещата се интересуваха живо от всичко, което се продава в нета. Почти всички бяха от UK и няколко от БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-10 18:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-10 18:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-10 19:15

никон ФЕ2...... перфектен.... това е машинката и се огледай за такова

много висок клас

http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/nikonfeseries/fe2/spec.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: satyno   
Дата:   01-10-10 20:42

Минолтата според мен е невероятна оферта, дори само заради обективите.
за самата камера http://www.rokkorfiles.com/SRT%20Series.htm
за обективите:http://www.rokkorfiles.com/Lens%20Reviews.html

мисля дори , че могат да бъдат конвертирани за Канон, ако се съсипе оригиналният байонет.
/ако продавачът е сигурен и техниката здрава не бих се замислил/


Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-10-10 01:32

Цяла година снимах с Leica R4 МОТ и не бях доволен. Беше с мотор и страп, но тежеше страшно(с дългото варио)и шума от шляпането на огледало/затвор + мотор плашеше сниманите хора.[smile]
Другият ми апарат Канон АЕ1 се оказа далеч по - лек и тих, а и по- лесен за работа.
Най -добре ще ти обясни Кольо Пейчев (Лайкин), но не знам има ли регистрация тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: джъмбо   
Дата:   02-10-10 07:56

абе моята 4 ка... не шляпаше силно... даже тихичко, но всеки един мотор от онова време бучеше като бормашина....

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: грегари   
Дата:   02-10-10 17:27


http://photo-zona.net/images/user26668/album5193/large/1283868715_toaq2298_5in1013.jpg




290 лева, ако те интересува

Отговори на това съобщение
 Re: Leica R4
Автор: the_drug   
Дата:   02-10-10 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »