Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Публикация в "Труд"
Автор: baldhead   
Дата:   01-10-10 08:44

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=627062

Забавно...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-10 08:51

петък е

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в
Автор: rusinov   
Дата:   01-10-10 08:54

Някой си е излял душата във вестника. Чудесно! Аз не виждам какво толкова страшно е станало, че едва ли не въпросната авторка на статията го изкарва като тежко престъпление, но щом е толкова специялна физиономията й авторът да изтрие снимката и така. То по нейната логика в раздела "Портрет" няма да останат половината снимки [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-10-10 08:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в
Автор: boni   
Дата:   01-10-10 09:16

Е хубаво:) Тая дискусия я водихме в блога и. Дадох и пример и с НГ, както и с книгата им "Великите портрети"
Да не говорим, че авторът на снимките съвсем любезно каза, че не е известен за желанието и и веднага свали снимките, за да не стават конфликти. Тя пък твърди, че го е уведомила и едва ли не нейната дума тежи повече от неговата.
Аз не знам кой не казва истината в този случай и не се наемам да съдя. Написах и, че ако беше пуснала публичен коментар под снимката, че желае да се свали, щеше да е ясно, че е заявила желанието си.
Освен това ние не можем да махаме снимки от профилите на автора, само защото някой пуснал мейл и се подписал с блог. Всеки може да го направи и всеки може да твърди, че е той на снимката и че договорките му с автора са такива и онакива. Не става така.
За мен този въпрос приключи в момента, в който авторът на снимката написа това :
"Снимката е авторова, моделката не ми е писала нищо на мен, изтрийте всички снимки с нея. Те са 3 към момента. Не бих искал да има недоразумения.
Приятна вечер."
Трябва да кажа също, че публикуваната в статията лична кореспонденция не е пълна, а само извадки, което пречи за получаване на пълна представа за нещата. Това, както и филтрирането на изказванията в блога, преди появата им, не ми допада. Може би е начин на работа във ВАЦ, не знам.
На който му е интересно да чете коментарите в блога, на мен вече ми омръзна:)

http://lucysetian.eu/zeleno/sotzialni/117-tvoi-snimki-v-neta-bez-razreshenie




Публикацията е редактирана (01-10-10 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: hebros   
Дата:   01-10-10 09:26

Ха, работела в 24ч, ми тя пише с правописни грешки.
Адреналинка.цом - снимах се с кеф, сега ох мамо, вече не го обичам тоз фотографин[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: e.stanev   
Дата:   01-10-10 09:33

[smilie5] Милата, направо се насълзих от смях от нейните излияния [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: Chestuer   
Дата:   01-10-10 09:35

Писах в блога й, но се съмнявам да ми се покаже коментара /явно няма свобода на словото в нейния блог/. За мен по-скоро търси публичност и се опитва да си направи PR, който в случая е доста грешен. Предполагам, че във факултета по журналистика е учила поне малко история и знае някои закономерности ...

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в
Автор: Saltatrix   
Дата:   01-10-10 09:38

Прави си PR, девойката. Почувствала се е значима, няма лошо.

p.s. ops Chestuer, малко ти дублирам мнението...



Публикацията е редактирана (01-10-10 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: erotila   
Дата:   01-10-10 09:38

Закона трябва да се спазва.
Човешките закони също.
Администратора е закона или е извън закона.
Отговорността е на всеки от засегнатите...
или само за великите майстори.

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: georgivelev   
Дата:   01-10-10 09:57

Типичната статия за 24 часа. Не разбирам защо е публикувано в категория "Анализи", няма нищо аналитично в статията. Това е просто разказ с лирични отклонения. Слабо. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: Chestuer   
Дата:   01-10-10 10:01

erotila може ли да ми опишеш процедурата на "триене" от администратора - някой пише, че има качени негови снимки и той трябва да го приема за истина, или да влиза в триъгълник с фотографа, моделката и себе си, да си чатят и бля-бля. В нейния блог съм и предложил варианта да си търси правата, и като знаем всички в каква "правова" държава живеем и пожелах успех. Да си концентрира журналистическите умения за други по-важни социални и политически неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: radoa   
Дата:   01-10-10 10:01

[smilie18]
Смях.
Някой си е повярвал, че е обществено значим блогър и "журналист"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в
Автор: Myth   
Дата:   01-10-10 10:06

Доводите и са слаби, но в интерес на истината, ако не желае автора да публикува снимките и, би трябвало той да уважи желанието и. Но пък не работа на фотофорум да урежда такива спорове.
Законово... ако тръгнат да се съдят мисля въпросната дама ще загуби, въпреки, че нямат подписани договори.



Публикацията е редактирана (01-10-10 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: DreamOn   
Дата:   01-10-10 10:06

Веднъж ме снимаха в Борисовата как възпитавам кучето си (това, разбира се, включва шамарчета, щото думите не помагат)... та ако тая снимка се появи като реклама на WWF "Не на насилието над животни"
и двамата с кучето ми ще си търсим правата над лицата/муцунките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: erotila   
Дата:   01-10-10 10:07

Нали това съм написал че е сложно!
Като има такива неща към админа той пише на засегнатите... изчаква ...изчаква ...може и да прочете правилата които той е създал... изчаква... и преценява че след като има някой засегнат трябва да направи админската си енергия в дела.

Мога и примери да дам!

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: radoa   
Дата:   01-10-10 10:12

Бони правилно е написал горе, че поне е трябвало да пусне коментар под снимката, за да е ясно, че наистина го е уведомила и се обръща към админа като последна мярка.
Щото така може да излезне, че си реве на админа, щото не си говорят вече с автора[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: navy   
Дата:   01-10-10 10:15

Стефан: Въпросната Люси да вземе да плати на Фото-Форум, за това че си направи ПР на гъра му.

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: urgan   
Дата:   01-10-10 10:20

Chestuer
да, напълно съм съгласен, търси публичност [smilie23]
И в крайна сметка я получи

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: navy   
Дата:   01-10-10 10:23

ХА ха ха ха, обаче АЗ ГЛЕДАХ едно нейно интервю по бТВ за екологията ха ха ха !!!

МАЛЕ, ПАДНАХ!!!

Значи... какво ПРЕДЛАГА УМНИЦАТА?!?!

За разрешаване на боклука в София!

Вместо да хвърляме боклука... да си купим по едно МИНИ ПРАСЕ ха ха ха... и да тъпчем прасето с боклука ХА ХА ХА... квииик, ха ха ха...

Във всеки апартамент - по едно прасе!
И София чиста!

Ха ха ха
Боже... това е блондинка, боядисала се в тъмно!

Целия офис се кикотим!

Квииииик....

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: radoa   
Дата:   01-10-10 10:23

Като гледам нито в блога и нито в онлайн статията в труд я е получила, добре че някой пусна тема тука.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: valen_tin   
Дата:   01-10-10 10:25

ами като и е толкова красиво и ценно лицето, да се щракне сама на самоснимачка (по възможност с ГСМ пред огледалото в банята) и да си го пусне на нейния сайт [smile], че да си генерира трафик и реклами.

не знам дали забелязахте колко е запозната с "crowdsourcing-а" ... очевиден опит за ПР, въобще не и дреме за снимката. Още повече разбираме, че автора ги е махнал веднага щом е разбрал, което явно е след като тя си е пробвала опита за ПР.

и Myth е прав, в съда не издържа това (то за това не е и там) по-лесно е да се пише по блоговете. В закона пише, че може да се договарят условия, а не че трябва да се договарят в писмена форма.

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: mavar   
Дата:   01-10-10 10:28

Божеееее, точно в Труд, хохохо, дето имат куп примери за публикуване на снимки дори без знанието на автора, да не говорим за модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: Chestuer   
Дата:   01-10-10 10:29

Всъщност сега като й разгледах блога има една категория щрак, в която има снимки на едни хорица, на едни дечица. Дали е искала тяхното разрешение да ги качи в блога си? Вече си мисля, че причината за бурната й реакция отива на подсъзнателно ниво - конкуретно поведение спрямо ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: navy   
Дата:   01-10-10 10:32

ПМС [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Публикация в "Труд"
Автор: sauron69   
Дата:   01-10-10 10:34

Добре де, що всички пишат Труд, като е "24 часа"? Или аз нещо съм кьорав? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: