Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: ogi100   
Дата:   29-09-10 13:07

Здравейте
Нов съм във форума, а може и да се каже, че съм си пълен аматьор във фотографията. Знам основните правила и коя настройка на апарата за какво е (прочел съм това-онова), но ми е доста трудно да си избера техника с която да започна да се упражнявам и уча на практика. Искам да си купя нещо в ценовия клас от 600-1000лв, неупотребявано, не професионално. Ще го ползвам най-вече за Портрети, Пейзажи и Нощни фотографии, както и за спортни събития. Ориентирал съм се към Panasonic FZ, но ми се ще някой по-старши да си каже мнението. Приемам всякакви препоръки за марки и конкретни модели.
Също така ако може да ми препоръчате магазин в София или онлайн където да има избор.
Благодаря предварително


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: momo81   
Дата:   29-09-10 14:24

варианти много :)
искаш портрети - значи ще ти трябва да кажем обектив с фокусно разстояние 85мм(не е задължително разбира се, и 50мм вършат работа). Искаш пейзажи, значи ти трябва нещо широкоъгълно. За нощни снимки ще ти трябва по-дълги(бавни) скорости на затвора и високо исо. каза, че искаш да е ново, ако искаш да е и компактно и лесно за носвене на пръв поглед един панасоник ЛХ3 би ти свършил мисля работа. Има варио 24 - 60 мм и е светъл 2.0 в късия и 2.8 в дългия край. Става за пейзаж, на 60 мм може и портрет да снимаш.. 900 лв струва. За тези пари и някой евтин ДСЛР можеш да вземеш..., но там трянбва да сменяш обективи.. Абе.. труден въпрос :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: klez   
Дата:   29-09-10 14:31

:-) EOS 40D втора ръка D-SLR има ги по 900-950лв в добро състояние, но там трябват и обективи... а и си е сериозна техника.
Или някой аналогичен Никон. Сега напоследък много D90-тки се появиха из базара :)



Публикацията е редактирана (29-09-10 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: nodoubt   
Дата:   29-09-10 14:42

d5000/d3000 kit [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: showtime   
Дата:   29-09-10 15:20

Canon 40D или Nikon D90 е най-доброто в този ценови клас, но употребявани. Не забравяй, че както казва klez трябват и обективи. 1000 лв в такъв случай няма да ти стигнат.

Ако искаш обезателно ново, бих заложил на D3100 за 1200лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: serjy   
Дата:   29-09-10 15:32

бре, човека му трябва добър турбосапунер, кви дслр-и, кви 5лв.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-10 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-10 15:37

Да, но турбосапунер за нощна фотография трудна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: serjy   
Дата:   29-09-10 15:41

всеки сапунер става за нощна фотография, за астро е друго [shtrak]
FZ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: valen_tin   
Дата:   29-09-10 15:43

то за нощната фотография статив и топли дрехи трябват.

не виждам дслр-а с китов обектив какво повече ще даде за нощните снимки, освен, че ще ти трябва по-тежък статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-10 15:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: klez   
Дата:   29-09-10 15:51

CyberGene [smilie24]
страхотна оферта.
Към автора... за турбосапунер не си струва да наливаш повече от 200-300лв ... че и нов да вземаш. Така или иначе ще ти писне и ще искаш нещо по добро, вземи си един турбосапунер от борсата, пощракай с него продай го и си вземи D-SLR.
Лично мое мнение :) държа да отбележа че съм начинаещ и е твърде вероятно да греша.
Но офертата за D5000-то с китовия е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: serjy   
Дата:   29-09-10 16:00

Ориентирал съм се към Panasonic FZ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: compur   
Дата:   29-09-10 16:04

я запиши някакъв курс, така и така си нов, на който да разбереш какъв апарат ти трябва. а иначе... тука всеки ще ти даде акъл, но не пари, за да си купиш това или онова! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-10 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: ogi100   
Дата:   29-09-10 16:12

Това, че съм се ориентирал е силно казано :) аз си написах, че съм аматьор и затова питам... написах, че не търся нищо професионално, защото не мисля, че ще мога да му ползвам възможностите поради това че нямам много познания към днешна дата.
Иначе държа да е ново с гаранции и т.н. по лични съображения.
Иначе искам да уточня, че ще го ползвам еднакво за всичките неща които съм изброил, нямам приоритетно за момента. Просто искам да се науча да снимам, но в същото време искам след около година когато вече съм се поупражнявал същия апарат да ми върши работа все още, не да търся нов :) Иначе си имам един кодак на 2-3г който все още става за снимки за семеен албум ;)
Благодаря за съветите [beer]
очаквам още мнения, а в момента проучвам всички дадени препоръки :)


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-10 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: zheleff   
Дата:   29-09-10 16:18

Да ти кажа и моето мнение. Panasonic FZ e абсолютно достатъчно за начало. До скоро и аз снимах с такъв - FZ20. Много доволен. Като за начало, пак казвам, е достатъчно. Ръчни режими, приоритети на бленда или скорост и т.н. Моят го продадох, но можеш да погледнеш в профила ми снимките, те са от него. Бих ти препоръчал именно FZ 20, тъй като обективчето му е /макар и само х12 оптично/ е просветено по цялата дължина. Вярно стар модел е, но се намират из базара на много сносна цена /далеч по-ниска от твоя бюджет/. Така ще ти останат парички за филтърчета /задължително по един УВ и Полиризационен/, стативче, чанта, почерпка. Всъщност каквото и да си вземеш сега, в един момент ще ти стане недостатъчно. Мисля, че е по-добре да започнеш от някъде и сам да разбереш каква точно камера ти пасва по-късно. Виж всичко опира до желанието. Успех от мен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: ogi100   
Дата:   29-09-10 16:32

Да, това за матриците го знам :) първо прочетох ebook-a преди да пиша тука :)
само не разбрах към какви размери да се стремя 2/3'' и по-големи или...
А за Panasonic Fz- не разбрах дали може да записва в RAW формат?

п.с. За Nikon D5000 kit, кога ще ми се наложи да си взема друг обектив, различен от включения в комплекта 18-55?



Публикацията е редактирана (29-09-10 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: ipolit   
Дата:   29-09-10 16:34

CyberGene, много ти мъничко нокътчето на кутрето. Матричките на сапунерите са по скоро половината или по-малки от нокътя на малко кутре.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-10 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: klez   
Дата:   29-09-10 16:40

Моя FZ8 можеше ама ти е абсолютно безсмислено... не ти помага особено.
Зависи какво разбираш под 'искам да се науча да снимам'
ако искаш да се научиш как се държи фотоапарат, от кое копче се снима, от кое се пуска и т.н... може да си вземеш и телефон с камера :) ама ако искаш да правиш нещо по специално и качествено... Д-СЛР.
FZ-ката като и се нарадваш я продаваш цялата и земаш нов, D-SLR-а му вземаш нови обективи и т.н. и това ти разкрива доста нови възможности.

Аз както казах имах FZ8, хубав фотоапарат, прави яки клипчета и т.н... но като го купувах взех него вместо DSLR единствено от финансови съображения. Не бих дал 600-700-800лв за нов турбосапунер :)
Иначе има и предимства, правеше страхотни клипове имаше доста зуум... не знам новите от серията ФЗ как се справят с шума ама старите дори при ISO 100 имаха ужасно много шум, от което пък детайла падаше много

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: klez   
Дата:   29-09-10 16:42

относно кога ще ти се наложи да си вземеш друг обектив, когато почне да ти трябва повечко ЗУУМ :) или когато задобрееш дотолкова че остротата на китовия вече не ти е необходима, или искаш по-добро боке(размазване на задния фон при портрети примерно) и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: georgivelev   
Дата:   29-09-10 16:42

п.с. За Nikon D5000 kit, кога ще ми се наложи да си взема друг обектив, различен от включения в комплекта 18-55?

Няма точен отговор на този въпрос. Като поснимаш сам ще решиш какво ти трябва и дали ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат до 1000лв
Автор: ogi100   
Дата:   29-09-10 16:45

ясно :)
сега остава само да ми препоръчате някой магазин с голям избор на техника. Обикновено пазарувам от Интернет, но ми се ще първо да видя и пипна, като малките деца :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »