Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за помощ
Автор: Любомир   
Дата:   28-09-10 20:10

Хора взех си добър апарат скъпичък с много голяма резолюция, но някак си немога да си управлявам светлината а пък като снимам независмо дори, че е поставен на нивелирана повърхност снимката излиза с наклон направо откачам, може ли някой дружелюбен любител или професионалист по фотография да ми помогне ?
Ще съм много благодарен, защото много ми се снима а това, че съм малко некадърен или по-точно неук ми пречи и ми убива желанието...
[shtrak] [shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: Любомир   
Дата:   28-09-10 20:15

А пък да не говориме за цветовете :(
Просто вижте снимките и ще разберете а уж дадох 1500 лева за хубав апарат

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: vegata   
Дата:   28-09-10 20:19

И кой е този мистериозен хубав апарат за 1500 лева? Къде да видим гадните снимки?-тези в профила не са чааак толкова зле. На какъв режим снимаш? С какъв обектив снимаш? и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: detlene   
Дата:   28-09-10 20:19

https://photo-forum.net/ebook/start.htm


http://www.ehow.com/how_5358439_use-ruler-straighten-digital-photographs.html

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: Любомир   
Дата:   28-09-10 20:26

Снимам с Canon EOS 500D 15,1 mpx оптиката е EF-S 18-55 mm снимам предимно на макро и на landscape, но като гледам другите снимки цветовете са много по-ярки, с апарата има един диск с програми, но пък той ги прави толкова ярки, че чак са страшни...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: ittv   
Дата:   28-09-10 20:28

вземи почети малко или продавай апарата, друго ядче няма да стане и ще си останеш неук и желанието ти ще се изпари, по-горе са ти дали нещо за старт, както може да си свалиш и малко книжки от нета или да си купиш

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: Любомир   
Дата:   28-09-10 20:29

ittv прав/а си и то много, но живея в малко градче тука такива книжки само по поръчка а на detlene много му/и благодаря, ще го прочета това чудо (bow)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: ittv   
Дата:   28-09-10 20:32

гледам имаш интернет, може да заложиш на pdf :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: kevi53   
Дата:   28-09-10 20:33

Ми как ще стане като вместо на макрорежим снимаш на сцена "пейзаж" - прочети си упътването, разучи фанкциите, ограничавай ИСОто колкото се може повече и снимките ще са по-рязки[shtrak]


http://87.121.7.213/site_pics/155/1_1284897475.jpg



производител:
Canon
модел:
Canon EOS 500D
бленда:
F 5.6
скорост:
1/60 sec.
фокусно разст.:
51 mm
светкавица:
Flash did not fire
ISO:
1250
дата:
2010-08-18 23:16:17
режим:
Landscape mode

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: Любомир   
Дата:   28-09-10 20:35

Е пич аз го правих на макро режим това се е бъгнало нещо сигурно...
Или пък понеже са едно до друго съм снимал снимал, тогава си правех опити...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: anete   
Дата:   28-09-10 20:37

ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: kevi53   
Дата:   28-09-10 20:37

В настройките на апарата яркостта на цветовете също може да се конфигурира по личен вкус...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: Ivo55   
Дата:   28-09-10 20:47

Типично по нашенски - първо взимаме и работим с НЕЩО, после търсим упътване, съвети и т. н.т. как аджеба работи с това НЕЩО![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: Любомир   
Дата:   28-09-10 20:53

Ivo нали знаеш почвам да чета и губа интерес и не си копувам апарата, затова първо копувам и после чета, давам 2 заплати за апарат и после се уча да работа с него...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: harvester_vn   
Дата:   28-09-10 20:53

Тези режими макро, пейзаж, портрет и т.н. принципно са точно за такива като теб, не очаквай чудеса от тях. Този тип апарати не снимат сами. Разбери основните технически неща във фотографията- чувствителност, скорост и бленда (именно РАЗБЕРИ, а не само прочети), кое как влияе на снимката и какво в нея се променя при промяна на някоя от настройките. Абе... Дали са ти материал за четене по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: momo81   
Дата:   28-09-10 21:41

Здравей и от мен колега,
както ти казаха всички до сега , трябва да се запознаеш с някои основни неща във фотографията, основно за зависимостта между количеството светлина минаваща през обектива за еденица време (бленда, скорост на затвора и светлочувствителност). Отначало може да ти е тегаво да четеш.. но ако дори малко се запалиш впоследсрвие ще ти хареса много и няма да можеш да спиш :). А относно цветовете! - според снимките в профила ти аз виждам доста естествени цветове(такива каквито са реално :) ). Тук може би 90% от нас обработват впоследствие кадъра с допълнителни софтуерни приложения и затова предполагам сравнявайки твоите със снимките на колеги виждаш че тези на колегите са с по-наситени цветове. Това е ефект резултат от софтуерна обработка !!! :). Дерзай и успех!!! - не се плаши :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: asahi   
Дата:   28-09-10 21:46

Първо прочети е-бука във форума. После започвай да го осъзнаваш раздел по раздел. Като първоначални знанич физиката от 7-ми клас е достатъчна. След като направиш горните работи можеш да задаваш тук въпроси. Спазвай правописа и добрия тон и ще получиш точните отговори. Ако някой те бъзика не се връзвай.

Приятно четене!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: hemilio   
Дата:   28-09-10 21:53

[smilie24] четене му е майката и щтракане ,и опити,и опити,и опити..........
така се настройва ЗАУ.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ
Автор: deathzone   
Дата:   28-09-10 22:04

И защо канона е в landscape mode?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »