Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: ittv   
Дата:   25-09-10 19:30

Здравейте,

бихте ли ми дали мнение за Canon EF 35mm f/2 и по-специално при използване на ФФ, че този на 1.4 е доста скъп и като за хоби май не е много оправдана инвестиция, а на моменти наистина ми трябва нещо маааалко по-широчко от 50мм и смятам, че 35мм е идеалната дължина.

Снимков материал е повече от добре дошъл [beer]

Благодаря на отзовалите се предварително [thankyou]

П.С. Поразгледах в нета, но повечето снимки или нямат екзиф или са снимани с кроп тела

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-09-10 20:26

Какъв ти е бюджета? 
Погледни и 28/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-09-10 03:12

Имам обектива на кропка.Чудесен!
Предимствата са му ,че има чудесна острота ниска дисторсия и коригирани хроматични аберации.На ФФ е мек по краищата и то не малко.
Но за цената си определено е един страхотен обектив. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: ittv   
Дата:   26-09-10 10:15

pd: 10х и поправи ме ако греша, но ти не снимаше ли с Никон или си сменил системата?

Като се поразчетох, пишат, че обектива не се държи добре на ФФ, та затова реших да пусна темата, иначе аз предимно снимам портрет, пука ми, че ми дреме, че е мек по краищата, ако това му е само косура може да си изграя един [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: dau   
Дата:   26-09-10 10:47

Аз за 35мм не бих си взел нещо различно от 1.4, ама наистина цената вече е друго нещо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: flipbeat   
Дата:   26-09-10 10:53

За мен лично този обектив не си струва парите. Бавен и МНОГО ШУМЕН автофокус, като цветопредаване не е нищо особено, пък като рязкост ДВА ПЪТИ по-ефтиния 50мм 1.8 го превъзхожда. Имал съм го, ползвал съм го и благополучно съм го продал. Със сигурност има доста по-добри 28мм варианти. Не го препоръчвам.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: ecobo   
Дата:   26-09-10 11:04

В средата е добре, но само ептен в средата. По ъглите се оправя след ф8. Зависи за какво ти трябва, ако няма да снимаш под ф5.6, вземай го - поне не е скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-09-10 15:41

ittv бях да :) Екобо ти го е написал същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: bpavlov   
Дата:   26-09-10 19:13

Аз съм го имал този обектив близо 1 година и също мисля, че не си заслужава. Само като компромисно решение ако ти трябват точно 35мм и все още събираш пари за 1.4
Като цяло остротата и контрасата много му куцат, цветопредаването е като на китак, на + безкрайност за пейзажи е просто плачевен. Силните страни са му сравнително бързия и акуратен автофокус, минималното фокусно разстояние и снимките в диапазона 30см - 1м.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-09-10 19:22

Разгледай това ревю близо е до истината.

http://www.photozone.de/canon_eos_ff/428-canon_35_2_5d?start=2


То на 5д2 тествано.

На 7д мога да кажа ,че от бленда 2.5 нагоре е окей ,а на ф/8 снимах архитектура и се представи изключително добре.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: ittv   
Дата:   26-09-10 19:29

мерси за мненията на всички, явно ще е по-скоро 28/1.8 от колкото този :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: bojkof   
Дата:   27-09-10 15:46

bpavlov написа:

> Като цяло остротата и контрасата много му куцат,
> цветопредаването е като на китак, на + безкрайност за пейзажи е
> просто плачевен. Силните страни са му сравнително бързия и
> акуратен автофокус....


Изглежда сякаш не говориш за същия обектив...
В действителност:
- остротата му около ф/5,6-ф/8.0 в центъра е много висока (по-висока от тази на 35/1.4, макар и съвсееем малко), в краищата отстъпва но е много далеч от "зле";
- контраста е нормален;
- фокуса в никакъв случай не е бърз, ако го сравним с който и да е "Ultrasonic"



Публикацията е редактирана (27-09-10 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-09-10 16:58

28/1,8 наистина е много по-добър вариант. И като острота, и като фокус, и като изработка. От друга страна 7мм не са малка разлика, не зная какво точно се търси като дължина.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: bpavlov   
Дата:   27-09-10 17:01


остротата му около ф/5,6-ф/8.0 в центъра е много висока
(по-висока от тази на 35/1.4, макар и съвсееем малко)


Човече, ти съзнаваш ли какъв безценен обектив държиж в ръцете си, най-вероятно и ти като Нави имаш дарбата да ги заостряш обективите като ги галиш.
Пускай в базара за 1000 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: flipbeat   
Дата:   27-09-10 17:28

остротата му около ф/5,6-ф/8.0 в центъра е много висока (по-висока от тази на 35/1.4, макар и съвсееем малко) а, бе....къде ги четете тия нелепици? Наздраве на всички самообучаващи се от графики и тестове в мрежата. Майната му на личния опит! Само да спомена, че ако автора на темата се докосне до EF 35mm f 1.4 ще разбере колко безсмислено е сравнението. И ще забрави за бленди 5.6 - 8.0, търсейки "максимална острота", което всъщност въобще не е най-важното за един обектив. Цветове, обем, контраст, светкавичен и БЕЗШУМЕН фокус...ама все ще се намери някой да сравнява скъпо срещу йофтинко. Има много прехвалени канонски обективи, 24мм 1.4L & 35мм 1.4L не са от тях. За разлика от 35мм 2.0.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: the_shooter   
Дата:   27-09-10 18:07

Имах го на кропка, действително 50/1,8 е по - остър.
Може би е добре да се огледа и Сигма 30/1,4, макар че аз лично не съм го ползвал, чувам добри мнения за него от познати!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: bojkof   
Дата:   27-09-10 18:55

bpavlov и flipbeat


[smilie18] Докачливи сте.... и разбира се спора избива към лични нападки... карай.
Предпочитам да се оттегля "засрамен"... вместо да попадна в нелепата ситуация да защитавам думите си... тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: ittv   
Дата:   27-09-10 18:55

Сигма 30/1.4 е за кроп така, че отпада като вариант, 35/1.4 не го коментирам, че за хоби е доста скъп, затова и не искам да се докосвам до него, че знам що за стъкло е ама не ми се вкарват мухи в главата :), следващата дължина, която ме устройва е 28/1.8 и май той ще е, освен ако не се чува Канон да изкарат 35/1.8 като Никонския вариант че много хубав и бюджетен [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: georgivelev   
Дата:   27-09-10 18:56

the_shooter[smilie18]

Какво беше там, за чукчата.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: asahi   
Дата:   27-09-10 19:49

Пластмасарката 28/2.8 още ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: flipbeat   
Дата:   27-09-10 21:58

EF 35mm 2.0 беше толкова желан от мен обектив, че си продадох перфектната сигма 28мм 1.8 (най-последна версия), за да се сдобия със абсолютно "не това, което бях чел по форумите" обективче. С две думи - пълно разочарование...щом даже купувах пол. филтър с надежда да ми даде сносна картинка. Ей така, щото някой недокачлив бил чел някъде [smilie5]. Щото навсякъде бяха написани само интересни и положителни мнения. И получаваш..."ъ-ъ-ъ-ъ, все пак другия е 3000лв"[smilie25]
Очаквах най-малкото (ама наистина най-малкото) да бие сигмата. Нали оригинален, твърд, канонски. Нали схващате картинката?
EF 50mm f 1.8 е съвсе-е-е-е-е-ем по-добър вариант, пък пластмасовата 28мм 2.8 ако се игнорира звука на фокуса си е дори още по-добър вариант. Респект и благодаря за вниманието [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: georgivelev   
Дата:   27-09-10 22:11

освен ако не се чува Канон да изкарат 35/1.8 като Никонския вариант че много хубав и бюджетен

35/1.8 на Никон е за кропка. Подобен такъв канонски също няма да ти свърши таботата. Такъв е животът...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: deniac   
Дата:   27-09-10 22:28

Аз за фул-фрейм отхвърлям всичко не-L канонско от 20мм до 50мм. Може би само от 24/2.8 имам някакви по-добри впечатления. Всичките тия 20/2.8, 28/1.8, 35/2 - няма такава трагедия по краищата при другите фирми. Надявам се Канон най-после да влязат в час и да пуснат по-достъпни и качествени широки.

Ако не държиш на автофокус, има куп по-добри алтернативни обективи, които можеш да закачиш на фул-фрейм Канон.



Публикацията е редактирана (27-09-10 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-09-10 22:48

deniac, кажи кои са тези обективи, че ми е интересно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon EF 35mm f/2 на ФФ
Автор: ranopile   
Дата:   27-09-10 22:57

GOSPODIN: канонските TS например [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »