Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dikimee   
Дата:   23-09-10 14:31

долу

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dikimee   
Дата:   23-09-10 14:31

Скоро (сравнително) наближават празниците, а в главата ми вече се върти идеята за хубав подарък - DSLR-че. Трябва ми нещо което да подхожда на начинаещ, апарат който се "изучава" лесно. Лайв вю е полезна опция и мисля че за начинаещ (или за апарат от нисък клас със микроскопичен визьор) е задължително да присъства.

НЕ търся отговор кое е най-дорото (защото просто такъв отговор няма), а просто предложения, които после да издиря в базара. Бюджета ми е до 500 лева, за ориентир.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: El_Fuego   
Дата:   23-09-10 14:32

По-добре прави сметка какво ще му закачаш отпред.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dePhil   
Дата:   23-09-10 14:36

Ето това:
Sony NEX-5

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dikimee   
Дата:   23-09-10 14:37

Аз си имам каквото ми трябва, въпроса е какво да купя за подарък [smilie5]
Отпред първо ще седи китов обектив, а после... каквото поиска мерака и според бюджета.

Edit: NEX-5 бих купил за себе си [smilie6]



Публикацията е редактирана (23-09-10 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Mogila   
Дата:   23-09-10 14:42

Сони А200 кит от базара


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: photostoykov   
Дата:   23-09-10 14:45

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=376130&t=376130

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: nickey71   
Дата:   23-09-10 14:57

" Начинаещ ентусиаст "....
Писна ми вече в този форум всяка седмица да се пускат едни и същи теми от рода на "какво да купя за начинаещ , как да направя еди какво си...щото съм начинаещ...."
Аман вече!
Щом като е начинаещ и щом е ентусиаст купи му една Практика L ,Зенит или нещо от сорта.Купи му един увеличител,малко химия и 2-3 вани.Купи му поне един учебник,фотографска литература...Ако наистина се зариби-подари му един курс-тук ги има в изобилие...Да си почука малко главата,да види аджеба как става тая работа на лист хартия да се появи образ...Да не говорим че 90% от днешните младежи си мислят че машините с които се копират снимките работятс мастила!
Какво е това днешно поколение-ражда се с биберон в устата и иска всичко да му се поднася наготово,без грам усилие!То така и баба знае- като имаш кинти - дай тука най-хубавия ДСЛР и щракай. После кво става-пуска се друга тема,този път -" какви настойки да направя на апарата за да постигна еди кво си"
Точка.
Ако някой смята че не съм прав-нека админа да ми изтрие профила[ezik]



Публикацията е редактирана (23-09-10 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dikimee   
Дата:   23-09-10 15:02

Не се притеснявай, ако има такива въпроси ще бъдат насочени към мен, поне от неща тип "какви настройки" разбирам [smilie3]
Колкото до филма - това ще е доста по-трудно за усвояване, отколкото натискане на едно копче. Може и да е по-забавно, но определено по трудно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: nickey71   
Дата:   23-09-10 15:11

Ем то това е истината- да е трудно! И в същото време забавно!
Това е истинската фотография.
Не да си гледаш снимките на компютъра.
Ако сега запишеш фотография в НАТФИЗ за добре дошъл ще ти връчат филма и ваните!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: digitalgab   
Дата:   23-09-10 15:15

Така е, ако е ентусиаст - лента за него, иначе как ще се научи?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dikimee   
Дата:   23-09-10 15:17

Е предполагам, по същия начин първо учим да смятаме с лист и химикалка, после калкулатор.
Иначе ако човек не си използва мозъка, нито филм, нито нищо могат да го накарат. Тъй че дигитално или не, апарата е само средство.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-09-10 15:21

Фотография в НАТФИЗ, мерси :)
Видях какво е нивото пред НДК. Независимо от факторите, това не трябва да са работи на тези деца в тези курсове. Преди години един мой преподавател така ни посрещна - "За да сте влезли тук, значи сте показали някакъв стил и ниво. Гледайте да го запазите, докато завършите." Аман от пречупваници, шлифоване по калъп и видиотяване по величия. Същата глупост е и в НХА. Влизат ентусиасти живопис и накрая всички започват да клонират преподавателите си.

dikimee
Въпреки меко казано странния ти въпрос, ето една обява в базара. Тялото е 350, обектив една 50-ца на 1.8 нова и е реди системата.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=376428&t=376428&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: digitalgab   
Дата:   23-09-10 15:21

Лентата учи на дисциплина, на по голямо внимание към кадъра преди щрак и затова е добра школа. Иначе няма лошо в цифрата, но малко по късно.
А 350Д са толкова стари, че вече трябва да са много евтини и само за учебни цели.



Публикацията е редактирана (23-09-10 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: deathzone   
Дата:   23-09-10 15:25

Eдин Пентакс К10Д, Никон Д80,Д70х, Канон 30Д, Канон 400Д това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hard.sun   
Дата:   23-09-10 15:29

Баща ми ме е оставил с един лентов Зенит и няколко филма, "за да се науча първо на него, а после вече ще ти купя нов". Супер много му се ядосах в началото, ама мисля, че може би е по-добре така?
Не ми дава ваните и печката още =D казва, че е доста голяма мъка и няма да ми хареса.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=376428&t=376428&phorum_uriauth=

това наистина е добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dikimee   
Дата:   23-09-10 15:30

Странен въпрос, но хората ми отговарят точно по начина, който си представях. Мерси за предоженията, разглеждам ги и ще следя из базара за тях [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: valen_tin   
Дата:   23-09-10 15:33

CF/SD карта 512-1024 мб ... и само RAW ...и пак ще се научи да внимава за кадъра ...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: georgivelev   
Дата:   23-09-10 15:35

Никон Д70 - прабабата на съвременния DSLR. Но, за тези пари - толкова. Може за 500 да се сглоби D40 с кит 18-55, което е малко по-изплолзваемо за начинаещ ентусиаст от колкото кроп апарат само с 50/1.8

Ама сега отново ще ме погне Мес с дискусията мотор - без мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: CTEHATA   
Дата:   23-09-10 15:38

И да не забравиш да му купиш лаборатория (химическа) и да му обясниш как да получи фиксатор, проявител и всичко необходимо, използвайки само неща, които сам е изкопал...
Така де, да отидеш до магазина и да поръчаш проявител е лесно, ама питате ли Дагер какво му е било, а? А? Ааааа!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hemilio   
Дата:   23-09-10 15:39

nickey71 -ако искаш да използваме и и онази магнезиевара субстанция (дето се пали) за светкавица [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ти защо не караш москвич 408- и той ще ти свърши същата работа като съвременните коли!

поредното сърдито старче,което не харесва промените от обграждащия ни свят!


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: nickey71   
Дата:   23-09-10 15:46

hemilio,драги,
Нещо не схващаш мисълта ми.Аз съм ЗА промените и дигиталната фотография.НО,
всяко нещо по реда си не мислиш ли? Най-малкото получаваш общи познания които неминуемо ще са ти от полза в бъдеще.Няма проблем-нека си вземе ДСЛР.Теоретично е едно и също.Практически-почти. Но да чете и книжки,не само да цъка и трие като не му хареса резултата!
Анадънму?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: nickey71   
Дата:   23-09-10 15:49

ПП Ся ако намеря един 408, и го тунинговам-вярвай ми ще избия рибата.Гледал ли си "Черната мълния" има го в замундата.Препоръчвам ти го.Точно като за теб е[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: digitalgab   
Дата:   23-09-10 15:51

Вярно, на 408 може да се сложи двигател от БМВ.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: dikimee   
Дата:   23-09-10 15:56

да не стане като оня виц за трабантчето с двигател на мерцедес [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »