Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 SB900 какво се прави, когато...
Автор: lansky   
Дата:   20-09-10 15:36

отскоро имам SB900. Онзи ден плющях една сватба на TTL/BL и в един момент светкавицата загря. смених я с SB800 докато изстине, но после забелязах, че при бързо снимане на около 10тина кадъра(примерно за около 3-4 мин) отново загрява и отказва да снима докато не изстине.

Какво предприемате в случай на загряване и единственото решение e по-малкото и по-нарядко кадри или има нещо писано в инструкцията по случая?

досега я ползвах повече на ръчен режим и не ми беше правила такъв номер... та малко съм объркан дали SB800 не е по-подходяща за сватби специално особено ако се снима на TTL?

също нормално ли е за тази светкавица това или да тичам да я проверяват докато е в гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: yakumo   
Дата:   20-09-10 15:47

Без да съм 100% сигурен - защитата на СБ-900 може да бъде изключена [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-09-10 15:50

При изключено положение на защита може да блокира + апарата. Относно прегряването съм забелязал че номера си го прави избираемо

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: flipbeat   
Дата:   20-09-10 15:55

Ако я вдигаш към тавана повече от ясно е, че ще загрява.

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: jivkojj   
Дата:   20-09-10 15:55

Спираш защитата и действаш внимателно. Аз на служебната така правя.

Това прегряване според мен идва от скъсените времена за презареждане и ниските напрежения на акумулаторните батерии. Ако сложиш алкални - там тока е по-нисък и не прегрява така. Ама пък кой снима с алкални [smile]

http://www.youtube.com/watch?v=_F8WVPNSmSs

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: asahi   
Дата:   20-09-10 15:57

Вдигни ИСО-то, поотвори блендата, поразреди снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: lansky   
Дата:   20-09-10 15:57

е към тавана беше - ама така се налагаше - ресторант "форум" на НДК...ако му знаеш тавана какъв е готин [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-09-10 16:22

Лански asahi е прав, но пак си прави номера дори и да не е към тавана...
800 е по добрия варянт [smilie24]
asahi кво толкова да разрежда снимането като наистина на 10 кадъра си ги прави тия номера избирателно не говоря за 10 серий..

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: mondragon   
Дата:   20-09-10 16:32

С една дума ШИТ ! Това е недопустимо за светкавица, която трябва да е ТОП клас и да се ползва с апарати като Д3 и Д3с.
Само да вметна, че като се изключи защитата правите още няколко кадъра след което светкавицата започва да снима през 1-2 секунди. Да, по-бързо е от с включен режим на защита, но пак е спънка.
А това, което най-недоумявам е как при положение, че загрява с малките батерии има изводи за външен батери пак или колан с акумулатор (което е характерно за светкавици, които се ползват при бързи серийни снимки, репортажно).
Най-лошото е, че и Сб700 е така...

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-09-10 16:38

"Онзи ден плющях една сватба" [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: lansky   
Дата:   20-09-10 16:49

pd - далеч съм още от нивото на "големите сватбари" да правя "изкуство" по масите в ресторанта особено със светкавица....

затова снимките "баба, внуче и куче" още ги "плющя"

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: asahi   
Дата:   20-09-10 16:56

Ако обектът е на 5 метра от теб, а тавана е на 5 метра над теб няма никакъв смисъл да обръщаш светкавицата нагоре и да хабиш енергия, светлина, а оттам и топлина в светкавицата. Въобще моделирането на светлината си има цена както в пари, така и в усилия и странични ограничения.

Под "разреждане" на снимането имам предвид да не се плющят по 5 кадъра на един човек, а да се хвърлят малко усилия в организиране на хората - едно дружно "наздраве" е достатъчно 4 човека да изглеждат добре на сватбарска снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: джъмбо   
Дата:   20-09-10 17:03

всички светкавици греят особенно след като е насочена в тавана и свети със все сила...

не само никонските ами и канонци се оплакаха че са им се топили филтри поставени пред светкавицата... така че няма какво да се мрънка...

репортерските светкавици нямат система за охлаждане и това е....

на моята 900 и изключих защитата, но и никога не съм се правил на картечар за да имам такива проблеми....

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-09-10 17:07

asahi имах предвид ритуали и снимкии след ритуалите с роднини. Ако голям % роднини са на ритуала и след тива се юрната да се снимат вътре в ритуалана или в самия ресторант след посрещането щот навън вали познай след колко кадъра може да увиснеш... не ме убеждавай че по-добре е една колективна само да им се направи... [smilie8]
Забравяш баба, внуче и куче...

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: bpavlov   
Дата:   20-09-10 17:08

аз отначало се шашках, после изключих защитата. Снимам си колкото ми душа иска, ако ще гори, да гори. Ползвам я само насочена нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: lansky   
Дата:   20-09-10 17:28

да разредя, да разредя .... при подписването на акта, захранването с питката, чупенето й, хвърлянето на букета и жартиера... колко да разредя...

аз специално се разочаровах от тази светкавица... не бих й изключил защитата, защото едва ли биха я сложили ако нямаше нужда от нея... верно е, че за пръв път снимам насочена нагоре, но тавана беше на не повече от 3,5 метра и отделно е на едни "баклавички" та и толкова си отразява... а и ТТЛа си мисля, че трябва да командва силата на импулса...

както и да е - поне разбрах, че проблема е в мен и светкавицата не е за ремонт [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: джъмбо   
Дата:   20-09-10 17:34

начи....
с д3 като снимах... редовно си снимах на над 1600 и светкавицата бе само допълнение... и затова може би нямах драми...

даже често ползвах буркан от активия (гари фонг) а там лапа зловещо

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: mitadoc   
Дата:   20-09-10 17:41

Питай Алекс-Станд за Йонгнуо и за липсата на загряване.Вземи си една 468 ТТЛ за втора светкавица и може и да останеш доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: pmartinov   
Дата:   20-09-10 17:50

SB900 е прахо и влаго зашитена.

За това има термо защита.

Ако я направят да зее от всякъде няма да загрява колкото и да картечарствате.


Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: angin   
Дата:   20-09-10 17:52

Lanski снимай смело.Светкавицата е великолепна и издържа на огромни натоварвания. Изключваш защитата и звука и пуцаш докато ти е кеф. Казвам го от личен опит. Снимам 2 до 5-6000 кадъра много пъти без проблем. Само батерий да имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: bozo   
Дата:   20-09-10 17:53

Гасиш защитата и снимаш. Не очаквай TTL-а да мисли вместо теб, хубава е светкавицата, но не може да прави кафе [smilie18] [smilie18]
Колкото повече свети - повече загрява, няма активно охлаждане.
Ако хептен те дразни - мини на SB-800...

Сравнение м/у двете:
http://www.nikonsb900.net/compare-vs-sb800/

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: джъмбо   
Дата:   20-09-10 18:00

не загрява щото е по-маломощна... все едно сб 600

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-09-10 18:00

ее ама звука не го гаси щото по време на ритуала като почне да пилка привлича вниманието това и е + [beer] изключвай и да не ти пука [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: jokevcv   
Дата:   20-09-10 18:23

An important new feature that will save you potentially hundreds of dollars, the thermal protection is automatically on with the option to manually turn it off, and will auto shutdown the unit if it approaches melt-down mode saving you from buying another SB-900.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SB900 какво се прави, когато...
Автор: cicomanco   
Дата:   20-09-10 18:53

Добре де!
Аз не свалям светавицата от апарата и досега само 2 пъти е загряла за по 2-3 мин....
Не е проблем!Единият път беше на 39градусова жега , но тогава всички бяха загряли!
Как снимате та ви загрява толкова?
Аз не я насочвам нкога пряко с/у обекта и винаги е от на -0,7 надолу!И винаги е с пластмасовия дифзер отпред!



Публикацията е редактирана (20-09-10 18:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »