Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 канон 550Д
Автор: marinovzh   
Дата:   16-09-10 18:53

Моля за съдействие от професионални фотографи,да ми отговорят,направил ли съм правилен избор на покупката си.Купих фотоапарат CANON T2i (550Д) с обектив на канон EFS 15–85мм f/3.5-5.6 IS USM.Аз съм любител фотограф,четох много форуми предимно за обектива преди да го купя,харесаха ми възможностите му,предимно в повечето форуми обектива се предлага за канон 7Д,но нещо не е както трябва,снимките направени навън излизат леко замазани когато не са приближени,а в затворено помещение излизат тъмни и си мисля дали не трябва и светкавица да се купува.Аз не разбирам,може би трябва в настройките на апарата да се влезе,въпреки,че влизам в ръчен режим и променям ISO-тo.Моля за вашето мнение и препоръки относно избора ми,за което много ще ви бъда благодарен!С уважение към всички професионални и любители фотографи!!!

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: stingray   
Дата:   16-09-10 18:55

Ей сега ще стане една :)

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: marinovzh   
Дата:   16-09-10 18:59

Каво имаш в предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: marinovzh   
Дата:   16-09-10 19:12

Забравих да отбележа,че повечето снимки са на функция автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: stardriver   
Дата:   16-09-10 19:19

Грешка си направил...всъщност не съм професионален фотограф, така че не взимай мнението ми под внимание [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: marinovzh   
Дата:   16-09-10 19:30

Съжалявам,може би грешно се изразих,че искам мнение само от професионални фотографи,но ще се радвам всеки един да ми отговори.Моля за извинение....

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: mitadoc   
Дата:   16-09-10 19:37

Тема,кандидат за ФФ Оскари[smilie24]

Първо за избора-апарат като апарат,вече си го купил,радвай му се.Обективът е сравнително добър,смятам,че за момента е прекрасен за теб.Замазаните снимки може да са от изключена стабилизация или от снимане на движещи предмети на ниска скорост в дългия край на зуума,изключителен тремор на ръцете ти(треперене),както и проблеми с избиране на настройки на апарата-исо,експозиция и диафрагма...Моите съвети,като фотограф любител-прочети ръководството за употреба поне 3 пъти.После прочети повечко за фотографията
https://photo-forum.net/ebook/start.htm


После следи темите във форума,приготви се като питаш-да те бъзикат и това е.А,и прочети после пак ръководството за употреба.Не се шегувам-ако не знаеш възможностите на тялото и обектива-нищо няма да стане.само ще си снимаш на Авто и това е.Все едно имаш сапунерка.Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: barabef   
Дата:   16-09-10 19:56

[smilie24] майна, много правилно го каза, темата е "злато"!

marinovzh...залягай над фото-книгите с апарата в ръка, пробвай нещата, които ги пише вътре и с времето всичко "ще си дойде на мястото"![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: marinovzh   
Дата:   16-09-10 20:03

Мерси,възможно е да има треперене на ръцете но аз си спирам дъха когато снимам и ръцете ми почти не треперят,стабилизатора е включен,имам направени снимки с трипод не ми изглеждат особено качествени,въпросът ми е този обектив подходящ ли е за това тяло?720$ е цената му и се опасявам,че нещо не е съвместимо.Става ли за всякакъв вид снимки навън и в затворени помещения,ако не е подходящ да го вращам от там откъдето съм го купил заедно с фотоапарата.Аз съм любител фотограф както казах,но обичам да снимам и имам добър усет за това.Инструкцийте внимателно ще прочета,вярно е че не съм наясно с настройките на фотоапарата все още...



Публикацията е редактирана (16-09-10 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: etoshev   
Дата:   16-09-10 20:21

Качи една - две снимки TУК и копирай линк за сваляне - ще се намери причината за "лошите" снимки. [smilie3]



Публикацията е редактирана (16-09-10 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: marinovzh   
Дата:   16-09-10 20:26

Ще помоля някой да се съгласи да ме намери на скайпа ми,може да изпратя снимки направени с това тяло и обектив,а той е zhivkous1 Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-09-10 20:39

Любителски съвет. Прочети книжлето, което ти пуснаха по-горе. Хвани фотапарата и неговата книжка, поразцъкай менюта и настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: digitalgab   
Дата:   16-09-10 21:28

Снимай си на авто, трябва да ти направи снимки за тия пари. После като свикнеш и се понаучиш, пробвай и други режими. Не слушай кво ти говорят за автото, за начинаещи е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: Suggs   
Дата:   16-09-10 21:31

Апаратът е добър, и обективът е добър. Само трябва да се научиш да ги използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: канон 550Д
Автор: marinovzh   
Дата:   16-09-10 23:38

От сърце благодаря на всички които ме упътиха със съветите си,разбрах,че съ купил това което трябва,едно момче много ми помогна със съветите и инструкцийте относно това тяло и обектив по скайп програмата като отдели от свободното си време,разбрах,че трябва да се чете и да се влиза в настройките на фотоапарата за да се направят качествени и красиви снимки.Още веднъж благодаря!Бъдете живи и здрави!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »