Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преместване на My pictures
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-09-10 09:40

Зная, че е по-добре да питам на друго място, hardwarebg например, но все пак- Има ли начин да преместя My pictures на диск или дял различен от C? Или по-точно дял различен от този в който са My documents.
Ясно ми е как да преместя MD заедно с MP, но имам дял на диска който ми е само за снимки и не искат на него да има нищо друго, а искам снимките ми да са в MP защото ми е удобно да ги отварям директно от старт менюто. В МР съм си направил шорткът към дяла, но така става едно отваряне на папка повече. Не е болка за умиране, но ако има начин да ги преместя...
Става въпрос за Win XP.

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: victory13   
Дата:   16-09-10 09:45

именувай си дяла мп, и го вкарай в старта... дай си линкове към него в програмите, и готово... онова мп го не закачай... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: didesignbg   
Дата:   16-09-10 09:45

Десен бутон, нещо от типа на file&folder tasks от там нататък ще се оправиш. Няма ХР при мен. не съм забелязал драми от преместването.


Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: didesignbg   
Дата:   16-09-10 09:54

Опа сега пуснах едно ХР, малко съм те излъгал
file&folder tasks го няма на десния бутон, а излиза вляво като панел като отвориш my documents

http://www.microsoft.com/library/media/1033/windowsxp/images/using/networking/maintain/68599-click-s

Ето ти го на картинка, ако си пуснал да се вижда дървото на папките го затвори и ще се покаже това. Move this folder или пък копи са твоите команди

Ако ти се занимава може да постигнеш същото и през регистрите.



Публикацията е редактирана (16-09-10 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: Essential   
Дата:   16-09-10 09:57

Май не можеш да преместиш само My Pictures, освен с някакви допълнителни програми... евентуално...

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: korn   
Дата:   16-09-10 10:03

Първо създаваш същата папка на другото място.
След това с десен бутон - пропертийс и променяш пътя до папката с новия и адрес.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: didesignbg   
Дата:   16-09-10 10:05

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Ето ти го и в регистрите, дабъл клик на папката и променяш.

За три години на ХР веднъж съм имал проблем с една програма която държеше да има My documents/Pictures папка в профила. Направих и и се успокой. Та според мен е безопасно за ровичкане. В седмицата е направено още по-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: victory13   
Дата:   16-09-10 10:09

да де, папка в дяла с това име... кво пиша и аз таз сутрин...

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-09-10 10:11

didesignbg, имаш 6 бири от мен! Не знам от къде си, но утре откриват Фотосалон Варна и повода е удобен [beer]
Бях със скин в който страничните панели ги няма, но сложих за малко стандартния и се оправих. Преместих си даже всичките My незнамсикво [smile]



Публикацията е редактирана (16-09-10 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: didesignbg   
Дата:   16-09-10 10:17

хаха, ех надалеч ми е Варна, ама все някой ден ще се видим да пием бира. Сменяй го това ХР одъртя вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Преместване на My pictures
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-09-10 10:23

То одъртя, ама съм си ги купил и са 4 машини, което са си около 600 долара. Пък и си работи, мен шаренията не ме радва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »