Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: VeNoMkiLLeR   
Дата:   15-09-10 19:59

Здравейте Колеги !
Вчера купих нова светкавица Никон СБ 900 от магазин Фотопавилион.
Много страно ми стана за политиката на Никон а и главно сигурно от Профаилд нямаше никакви книжки с примери за използване на светкавицата и ръководство дори и на англиски език а камоли на БГ. Колеги сблъсквали ли сте се с такова нещо.
Доразбрах че от Никон са направели така че трябва да си регестрираш тяхният продукт и след това ще ти дадът право да си я дръпнеш на ПДФ добре а каде остава хартийния варянт не винаги сме пред компютарът може да ми се иска да погледна нещо спецефично намирайки се в джунглата какво правим, забравя се все пак неможе всичко да се помни. Останах малко като ударен с мокър парцал като видях че няма нищо в кутийката освен гаранционата книжка. Айде със здраве колеги това са незначителни неща но все пак ... Бирички [beer] [beer] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: tantris   
Дата:   15-09-10 20:06

Е-ко-ло-ги-я!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: jivkojj   
Дата:   15-09-10 20:08

Аз като купувах СБ-900 и имаше вътре хартиена книжка с примерни ситуации, но съм я виждал като .pdf свободно из нета.

Едит: имаше си и хартиено ръководство.
За ръководството как да е, ама книжката с примерите предполагам, че си е било стандартно в кутията и интересно защо тя също липсва.

Ако искаш, мога да ти пратя упътването на български на файл.



Публикацията е редактирана (15-09-10 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: kote   
Дата:   15-09-10 20:09

това ти е проблема че не си го изискал още от магазина
все още можеш да реагираш като ги заплашиш че ще върнеш покупката ако не ти дадат хартиено ръководство на български което ти се полага по закон

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: vga   
Дата:   15-09-10 20:11

Вие се шегувате! Да "заплашваш" някое, за да ти даде указание за употреба [smilie10] [smilie10] Нали не го каза сериозно?? Книжката е задължителна, много полезна, и ми стои постоянно в раницата. Просто светкавицата е доста сложен уред и не може да помниш всяка функция. Особено по-специфични неща, които се ползват по-рядко - в моя случай стробо-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-09-10 20:13

http://alexdanev.com/forum/Books/nikon/


Wiley.Nikon_Creative_Lighting_System_Digital_Field_GuideByDennisThomas.pdf

http://alexdanev.com/forum/Books/nikon/


Тук съм качил през времето до сега ръководства за Никон, благодарение на доста форумци също [beer] Който има нужда, да дърпа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: VeNoMkiLLeR   
Дата:   15-09-10 20:18

Колега ако не ти преставлява трудност може да ми я пратиш да си я имам поне в електронен варянт ръководство + другите книжки пдф. Бирички [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-09-10 20:24

Принципно си съвсем прав да негодуваш, но тъй като едва ли вече ще ти дадат ръководството в хартиен вариант, а и сигурно няма да върнеш светкавицата, в случай че искаш да погледнеш нещо когато си джунглата, преди да тръгнеш натам направи следното- отвори PDF-а за който говорят по-горе и се огледай за бутон Print горе у лево.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   15-09-10 20:27

Пробвай да звъннеш в Профайлд и да им обясниш ситуацията, има вероятност да се намери нещо при тях налично.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: джъмбо   
Дата:   15-09-10 22:26

все повече фирми предлагат само електронен вариант на ръководството от съображения свиване на разходи и екология...

някои от банките с които работя и които прилежно ми изпращат разпечатки всеки месец ме попитаха дали искам само електронно извлечение с цел екология и аз казах да...

дори и във фирмата в която работя лека полека приемаме политика на електронен вариант а за печат се използва рециклирана хартия

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: asahi   
Дата:   15-09-10 22:29

Рециклирана бяла или кафява? Щото бялата докато я избелят прецакват екологията наоколо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: jivkojj   
Дата:   15-09-10 23:03

Кафява разбира се. Направо си личи какво си ял преди 2 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: джъмбо   
Дата:   15-09-10 23:17

за бяла... не е бяла... жълтеникава седи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: lansky   
Дата:   16-09-10 11:38

точно преди месец си купих СБ900 - имаше си всичко в кутията, не помня дали книжката беше на български или английски, но си я има.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: jokevcv   
Дата:   16-09-10 12:20

Преди година и нещо си взех SB 600 от САЩ имаше си на английски и Испански - 2 ръководства.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: ecobo   
Дата:   16-09-10 12:38

Меко казано странна е тая практика - когато някой си купи нещо, и нещо с това нещо не е наред (или поне така му изглежда на въпросния купувач), да занимава цял един форум с "проблема" си, вместо да отиде при търговеца и да се разберат като бели хора [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: emo99   
Дата:   16-09-10 12:40

Липсата на упътване на български език е нарушение на ЗЗП . Всеки уред(у-во) задължително трябва да има отпечатано на хартия упътване, за да може потребителят правилно да го ползва. Сони БГ също нарушават ЗЗП [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: pif   
Дата:   16-09-10 13:27

Чайнамейд рулз. Все пак сме в България. Това, че си купуваш нещо от "реномиран" магазин не означава, че то е истинско и оригинално. Който иска да провери във фотопавилиона продават 8 гигабайтови имитации на сандиск компактфлаш карти на цената на оригиналните. На гърба има лепенка - вносител Фомус.
Вие си правете изводите кой къде какво защо.

Обикновенно като направя забележка на некоректен продавач ми отговарят: ако не искате не го купувайте или ние имаме връзки и не се плашим от проверки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: lansky   
Дата:   16-09-10 13:29

прави са, има доста вратички в ЗЗП [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: джъмбо   
Дата:   16-09-10 16:15

фомус си е вносителя на сандиск по принцип....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: Jaly   
Дата:   16-09-10 16:23

Аз си взех същата от Фотосинтезиса преди седмица и си имаше книжка с подробно упътване на български език... Може би все пак да попиташ във Фотопавилиона?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: swan_   
Дата:   16-09-10 16:33

Аз пък измъчих докато прочета първия пост. Направо се притесних като разбрах, че авторът се занимава с "ядрени-физични опити" [smilie10] [smilie8] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: danny_falin   
Дата:   16-09-10 20:13

аз пък преди едно десетилетие като си купувах 300д, имаше вътре дебели книги на 5 езика, 1 кило хартия, аман от глупости [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: dreamitko   
Дата:   16-09-10 21:12

.....А ЗАЩО ВЕЧЕ НЯМА СЕРИЕН НОМЕР НА ПРОДУКТА ИЗПИСАН НА ГАР.КАРТА ?????

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Sb 900 Странна политика
Автор: bpavlov   
Дата:   17-09-10 00:59

VeNoMkiLLeR,
ти си неграмотен човече, недей да пишеш по форуми!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »