Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прецакан хард - дайте съвет
Автор: tantris   
Дата:   14-09-10 20:39

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: tantris   
Дата:   14-09-10 20:40

Здравейте.
Преди време си повредих един хард диск като стоварих нещо тежко върху му.
След инцидента почна да стърже. Накои от данните не се четат. Другите ги прехвърлям на новозакупен диск.
Та въпросът ми е, дали има някаква програма, дето да открие повредените участъци от диска и да ги изключи за писане и четене след формматиране. В смисъл да използвам незасегнатите участъци.
Един колега ми каза, че вероятно при сътресението главата е надрала повърхността на диска и при всяко минаване над тая зона диска ще се скапва допълнително[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: asahi   
Дата:   14-09-10 21:39

ISO Buster ще го прочете бит по бит.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: GMir   
Дата:   14-09-10 21:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: tyunkata   
Дата:   14-09-10 22:02

Линукс му е майката. Аз имам един диск 20 ГБ, от него "полезното" е около 7-8 останалото лошотии и пак върви чудото му с чудо... Дето се вика No Thanks File System-а (NTFS) така си работи.

Пробвай да преместиш данните (ако се четат) на друг носител , но го направи с някакъв live lunix, монтирай NTFS го копирай с примерно с dd или ddrescue.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: soxo   
Дата:   14-09-10 22:12

Хмм аз пък не съм имал проблеми с NTFS, с кофти дискове да и checkdisk c:\ -f върши работа. АКО СИ С NTFS дръпни си Hiren Boot CD - там има поне няколко програмки и най-хубавото е че не трябва да учиш линукс, просто зареждаш от CD-to и избираш от менютата.
Имаше и една друга много добра програмка GetDataBack NTFS, но тя е платена. Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: stoyanas   
Дата:   14-09-10 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: tyunkata   
Дата:   14-09-10 23:09

stoyanas[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Прецакан хард - дайте съвет
Автор: tantris   
Дата:   14-09-10 23:16

Бе ясно. Нов купих и сега преточвам информацията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »