Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon PowerShot A700 E24
Автор: hypnotic   
Дата:   12-09-10 12:45

От вчера насам фотоапаратът ми /моделът в заглавието/ ми дава тази досадна грешка - Е24. И друг път ми се е случвало след като без да искам го бях намокрила, но се оправи от само себе си. Този път обаче беше съвсем неочаквано и без видима причина, освен това фотоапаратът си работи в режим на гледане на снимки, но щом сменя режима на такъв за заснемане, обективът изскача навън, прибира се отново, показва ми се черен екран с надпис Е24 и се самоизключва. Имате ли идея от какво може да е предизвикано това и как да го оправя?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: deathzone   
Дата:   12-09-10 12:53

Проблем в дъното или в обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: tvk75   
Дата:   12-09-10 13:48

deathzone къде го видя това дъно [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: deathzone   
Дата:   12-09-10 19:14

Добре не дъното, а основната платка така да го наречем.[ezik] Също така, незнам модела дали е екрана се върти, но може да означава и лоша комуникация между платката и дисплея, но само в случай, че има такъв дисплей модела, но си е за сервиз.



Публикацията е редактирана (12-09-10 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: tvk75   
Дата:   12-09-10 19:37

deathzone
отново не позна,на сапунерите екраните не се въртят,а и той апарата се оправи от самосебе си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: deathzone   
Дата:   12-09-10 19:59

Канон имат флип модел. И не става въпрос за познаване.[smile] , а защо дава тази грешка. Това, че се е оправил не значи, че пак няма да е даде.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: tvk75   
Дата:   12-09-10 20:01

давам гаранция че няма да даде същата,но това все пак е Канон,ще даде някоя друга от многото [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: checheto   
Дата:   13-09-10 08:22

Пак ще я даде тази грешка, щом веднъж е мокрен! ако не е изчистен след това, вече може би е късно. Може да се пробва да се занесе в сервиз и да се почисти платката, но гаранция че ще стане на 100% няма. а именно тази грешка се дължи на дефектирала главна платка( тя си е единствената вътре :)))
Успех!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: tvk75   
Дата:   13-09-10 08:45

checheto,
в тоя канон има 4 платки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: deathzone   
Дата:   13-09-10 09:51

Аман от философи, човека ти пише главна платка. Анадъмо?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: checheto   
Дата:   13-09-10 21:43

tvk75,
а флекса дето са ON/OFF и шатър бутончето влиза ли в бройката на платките [smilie5]? май е 4-тата след Main pcb, Flash pcb i Operation pcb! Идеята ми е, че тази грешка е свързана с гл. платка, която си струва има няма 150лв без труд по оживяване на платката и последващи настройки. Другите по има чалъм да се отремонтират с подръчни средства, ама с меин борда не е толкова лесно.
хаиде, лека вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: tvk75   
Дата:   13-09-10 22:07

checheto
бутончетата не влизат,,,150лв не струва целия апарат,но пък за сметка на това той се оправи вече,дистанционно при това,питай hypnotic [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A700 E24
Автор: checheto   
Дата:   14-09-10 23:01

Радвам се, просто имах лоши изживявания с един Иксус 860 - мокрен. Уж всичко беше ок и миналата година на сватбата си го дадох на един френд да си щрака. Беше направил няколко снимки и се скапа. та затова на мокрени апарати доверие човек да няма :(
е, всичко е ок когато свършва ок, безаварийно ползване на собственика и лека вечер от мен!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »