Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фото Раница
Автор: geronimo   
Дата:   12-09-10 08:19

Здравейте...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: compur   
Дата:   12-09-10 08:24

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: geronimo   
Дата:   12-09-10 08:30

Последните дни се опитвам да реша каква раница да си купя, за да побера по-голямата част от оборудването, което ми е нужно, когато пътувам, което включва 14.5" лаптоп, DSLR, 70-200mm, 24-70mm, 85mm, 35mm, 100mm, филтри, както и преносим диск и светломер.

Спрях се на следните две раници:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/683296-REG/Crumpler_KO_02_01A.html

http://www.bhphotovideo.com/c/product/544649-REG/Tamrac_558601_5586_Expedition_6x_Backpack.html



Тамрак раницата пише до 14.1" лаптоп но според вътрешните и размери би следвало да побере моят 14.5".

Лично тамрака ми се струва по функционален, както и с възможността да се добавят допълнителни части към раницата.

От друга страна Крамплър-а ме привлича с изчистените си и опростени форми.

Ще се радвам ако споделите някакви впечатления за това какъв тип раници предпочитате и кои конкретни модели намирате за удобни. Чудя се дали тези които са с бързо достъпен джоб олесняват положението или го осложняват тъй като не е нужно да се оставя раницата на земята за да се извади апарата със съответно закачения обектив.

Незнам защо, но някак си лично мисля, че най-сигурно се чуствам ако оборудването е на гърба ми и няма подобен бързо достъпен джоб.


Пишете ще се радвам да знам какво мислите, досега съм ползвал само чанта тип Shoulder Bag.


Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: deathzone   
Дата:   12-09-10 08:33

Аз съм с Lowerpro за 100 лева. Всичко това го побира и е перфектна.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: geronimo   
Дата:   12-09-10 08:43

Бъди по-конкретен, за кой модел говориш точно. И имаш ли личен опит със конкретната раница или просто по впечатления на други съдиш.

Предпочитам мнения от хора, които са ползвали конкретни раници и могат да кажат какво им харесва и какво не.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: deathzone   
Дата:   12-09-10 08:46

Това е мойта но от фотосинтезиса за 100 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: джъмбо   
Дата:   12-09-10 08:52

носил съм раница с подобно оборудване
беше ловепро вертекс 2 (и версия 1 съм имал)

натъпкани с техни и добавен един лаптоп (макар и лек мак) направо ти откъсват раменете...
а заиграеш ли се с допълнителни джобове и съвсем "олекваш"

в момента съм на вълна кръмплър и имам няколко но не и раници... много качествена изработка но и много скъпи (доста по-скъпи от аналогичен ловепро или тамрак) но ми харесват че не изглеждат много фотографски (както и тази на линка)

ако си в бг и то в София конкретно разходи се до павилиона да видиш тамрак на живо или до мултимедийната работилница да погледнеш ловепро вертекс
кръмплър фото чанти в бг няма, поне за сега

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: gogzy   
Дата:   12-09-10 09:00

http://products.lowepro.com/product/SlingShot-350-AW,2117,4.htm


Виж тази, но и цената ще и е хубава :) . Иначе аз съм с Lowepro 100 и ми е много удобна, особенно за по бързо реагиране.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: digitalgab   
Дата:   12-09-10 10:40

Beast of burden.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: Canon   
Дата:   12-09-10 11:39

Crumpler-а изглжда мека за техника.
Търси с твърди страни, по удароустойчива.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: navy   
Дата:   12-09-10 11:46

Горкия ти гръб [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: deathzone   
Дата:   12-09-10 11:48

Абе стига сте се лигавили, мойта си е 6. Всичко слагам в нея и става към 10кг и с нея обикалям по планините. Нищо не е, свиква се.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: strikeback   
Дата:   12-09-10 11:50

аз продавам Lowepro Mini Trekker Classic - която побира тази техника, но без лап топа най-вероятно

но подкрепям джъмбо - дори и без лап топ става много тежка... и обемна...

аз се върнах на по-малките раници - за мен са най-удобни защото като ги отвориш всичко ти е под ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: photostoykov   
Дата:   12-09-10 11:54

http://products.lowepro.com/catalog/Notebook-Camera,16.htm


Лично аз, ползвам тази: Fastpack 350


http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2087-IMG2.jpeg




Публикацията е редактирана (12-09-10 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: Canon   
Дата:   12-09-10 11:56

Забравил си в комплектацията за носене
няколко сенника - отвратително много място заемат заради диаметъра си, зарядни - лаптоп, батерии, някой друг кабел
Ще трябва да се лишиш от някои обективи за разнасяне или както джъмбо вярно е посочил: " ти откъсва раменете".
Дотук си над 10кг

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: navy   
Дата:   12-09-10 11:56

deathzone, аз по планините смятам да ходя с НЕКС-5 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: deathzone   
Дата:   12-09-10 11:58

Много сте изнежени бре.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: navy   
Дата:   12-09-10 12:01

Ако трябва да се ходи по клиенти - фул оборудване и голяма раница...

Ако трябва да се ходи на почивка-пътешествие - поне 2 вида раници в зависимост от това дали ще оставя някои неща по къщи/хотели и ще взема останалото в определена раница...

Ако трябва да се катери по планините, фотографска раница НЕ му трябва...

Джеро не е казал за какво му трябва. Раница ей така... по принцип - НЯМА [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: Canon   
Дата:   12-09-10 12:02

С тази техника си за CompuTrekker Plus AW, като обем за техниката

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: naci4a   
Дата:   12-09-10 12:03

Щом си се спрял на някоя от първите две, може би е по-добре да си вземеш Тамрака защото има как да събереш повече неща. Другата е доста по-красива, но не чак толкова функционална. Аз нямам толкова обективи все още, но съм доволен от раницата която си всех http://products.lowepro.com/product/CompuPrimus-AW,2110,19.htm
Факт е, че като се напълнят до горе ще ти откъснат и рамене и ръце и всичко, но си мисля че при моята това идва повече от факта, че лаптопа е изнесен отпред на раницата и мести тежестта зад самия човек. Ако е на гърба ти ще е по-добре

Успех с покупката и да се похвалиш като вземеш нещо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: sun   
Дата:   12-09-10 21:04

Vzemai Tamraca, tazi seriq e nai-dobroto, Crumplera e za artisti. Expeditiona mojej i da ne go nosish, a da go ritash-) V srqda moqta i se sluchi da pada-3 pyti ot kolata. Koito i da si vzemashe neshto q sybarqshe-ne si pomislih che shte se sluchi neshto losho i ne se sluchi. Ima misyl v tiq chanti.
Gledam pak temata ot trabant do Ferarri - moje si vzemesh fastpack i sled mesec expeditiona-da vidish razlika na kakvo se vika-) Vertexa dori koito e v syshtiq klas pak e nazad-teglo, materiali, zashtita, drugi blaginki. Sega da doide nqkoi i da si pohvali Case Logica bez da e probval drugo.



Публикацията е редактирана (12-09-10 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: geronimo   
Дата:   12-09-10 21:18

deathzone - раницата не изглежда зле, но няма нкакъв шанс да събера всичко, което искам в нея

джъмбо - в момента съм временно в щатите и няма проблем да напазарувам Крамплър, може би трябва да ида до B&H на живо и да видя коя ще ми допадне най-много ;о) (но в сайта им пише че Крамплър шипват от 5 до 7 дни и ги нямат налини)

gogzy - SlingShot не е лоша раница, но за нея също ме притеснява, че няма да мога да побера всичко, и това което не харесвам на ловепро е, че лаптопа стои в задната част на раницата към гърба, а цялата тежест от раницата отива там.

naci4a - раницата, която си си взел наистина изглежда добре, но виждам че вече не се произвежда, за лаптопа малко се притеснява да стои директно до гърба, заради тежестта, която отива върху него.

navy - не съм сигурен каква раница точно искам заради това и отворих темата, със сигурност ходя по планини често.

Знам, че е искам да НЕ е нещо преувеличено и много голямо, искам да мога да я нося като ръчен багаж като се качвам на самолет, искам да е удобна и да събира оборудването, което описах заедно със сенниците - както Canon отбеляза.

Може в последствие да си взема една по-малка раница за по всекидневна употреба.

[beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: geronimo   
Дата:   12-09-10 21:23

sun е ние пак сме артисти :)) Но искаме техниката ни да оцелеее, крамплър-а наистиа много ми харесва, но като помисля за сигурността на техниката си и поглеждам малко скептично на нея, макар да е наистина приятно красива :+) Case Logic каточели никога не са ме привличали, а на ловепро както писах по-горе не ми харесва, че лаптопа в повечето случаи е разположен най-близко до гърба и в/у него пада цялата тежест от раницата.

Чудя се дали този Tamrac Expedition 6 наистина ще побере лаптоп-а ми, ще пробвам утре да ида до B&H да я пробвам на живо в магазина [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: джъмбо   
Дата:   12-09-10 21:35

при вертекса не е на гърба

http://reviews.photographyreview.com/blog/lowepro-vertex-200-aw-camera-backpack/

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Раница
Автор: sun   
Дата:   12-09-10 21:35

Na crumpler tapiceriite vatre me izumqvat-vse edno polzvat preocenena shkurka-dere na mesta. Chudeh se kakvo li shte stane ako mi padne kapachka na obektiv no ne posmqh da probvam-inache dizaina i na men mi dopada.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »