Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: startera   
Дата:   11-09-10 01:23

Здравейте колеги, ето че дойде и моят ред не, че съм някакъв турбо фотограф, но ми стана невероятно "драго" когато в един любим сайт за мен, четейки една статия не видях снимка правена от мен.
Странното, е че качих снимките на няколко места и на всичките места съм писал е- мейл за връзка но никой не ми е звънял да ми иска съгласие, другото странно нещо което току що видях, е че в сайтът от, който предполагам, че е копирана снимката профилът ми незнайно как е станал на "thebiker" и от 18 год. съм станал на 14год.
Сайта се казва http://project-x.bg/ а сайта в който е статията се казва moto-zone.net автор на статията е Зорница Буковска.
Ето и линк от project-x.bg на профилът с моите снимки http://project-x.bg/bg/users/profile/265.html , а ето и линк на сайтът със статията http://moto-zone.net/
статията се казва "Мартин Иванов и Андон Чулев - две млади надежди на българското Ендуро"
Срещу всяка една от снимките мога да представя и оригиналният файл, с някои от тях съм участвал даже и на конкурси като Фотоакадемика и за това мога да представя документ...
Чудя се що за гнусна постъпка може да е това, за първи път ми се случва и ми е невероятно гадно и убидно!!!
Силно ви препоръчвам да прегледате всички снимки по статиите на този сайт защото поразпитах тук там и не чух никак хубави думи за г- жа. или г- ца. Буковска.
Бих искал да намеря връзка със Зорница Буковска за да си поговорим а и със някой от project-x...
Бих искал да ви помоля за мнения какво да правя, ще бъда много благодарен ако бъдат от хора, които са били потърпевши в подобни случаи...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: Canon   
Дата:   11-09-10 01:26

Още една такава тема - много стават, дали да не се обособи специална рубрика в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: navy   
Дата:   11-09-10 01:32

НАКРАЯ ще взема...

... ще снимам някой шИдьовър!

После ще си го самооткрадна и ще пусна тема!

Взех да Ви завиждам направо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: startera   
Дата:   11-09-10 01:39

хаха, няма да се изненадам ако и това стане. :O

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: promis   
Дата:   11-09-10 01:41

Уфф, с това заглавие помислих, че са ти откраднали техниката. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-09-10 01:52

Аз помислих , че и ти почваш да гепиш нещо ...... поне от заглавието [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Ма , май верно ..... требе , между ФОРУМ и БАЗАР да се тури и раздел ГЕПЕНСОН , та да може, всички онеправдани и засегнати , да си изливат мъката .... [cool] [cool]

Не че е готино, да ти праснат твоя снимка някъде , ама па ..... като знаеш , че имаш некви снимки със стойност , които са интересни за ЕДИКОЙСИ ....... еми , не ги поствай навсякъде бе , да му еба майката ......[smilie7]

Ем да се изфукам , ем - ама , то в дУпето боляло .....


Боли , боли .... колко да боли .......... само до третия път [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: startera   
Дата:   11-09-10 02:07

Прав си Jim__Beam то и това трябваше да се случи за да се осетя... тоест повече снимки из нета нанайси.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: ando   
Дата:   11-09-10 02:18

startera написа:

> Здравейте колеги, ето че дойде и моят ред не, че съм някакъв
> турбо фотограф, но ми стана невероятно "драго" когато в един
> любим сайт за мен, четейки една статия не видях снимка правена
> от мен.


Как така не си видял снимка направена от теб, пък твърдиш, че са те окрали? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: rhyan   
Дата:   11-09-10 02:22

Аз не можах сега да разбера от твоя разказ какво е стнало. Та - правилно ли чета:

1. Хакнали са ти профила в project-x.bg и са ти променили там всички данни, че са ти и задигнали снимките?
2. "Здравейте колеги, ето че дойде и моят ред не, че съм някакъв турбо фотограф, но ми стана невероятно "драго" когато в един любим сайт за мен, четейки една статия не видях снимка правена от мен." - Сега последно ти е станало драго, че НЕ СИ видял твои снимки ли, или СИ видял, ама НЕ СИ им ги дал на тия хора?

И въобще коя е тази Буковска, и тя в кой филм изобщо участва? И като я срещнеш какво точно ще я питаш пък нея?

Та в крайна сметка какъв точно ти е проблема не разбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-09-10 02:32

Черпим те една снимка [smilie5] [smilie5]


http://i675.photobucket.com/albums/vv114/Jim__Beam/AUCTION%20BG/ERZBERG%20RODEO/IMG_0160.jpg



..... и не се впрягай толкоз [beer]



Публикацията е редактирана (11-09-10 02:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: startera   
Дата:   11-09-10 03:37

Извинете ме не съм се изразил правилно.
Четейки статията "Мартин Иванов и Андон Чулев - две млади надежди на българското Ендуро" в moto-zone.net видях своя снимка в статията и по- специално последната, доло в дясно, тъй като ги бях качил на няколко места, на които все е имало адрес за връзка, но никой не ми е писал да ме попита дали може да използва някоя от тези снимки...
Зорница Буковска е автор на въпросната статия.
За project-x.bg, да излиза, че някои ми е разбил профила и сега моите снимки са в профил с името "thebiker" в който аз не мога да вляза а данните са променени. Казвам не мога да вляза в този профил, защото в условията на сайта пише, че ако името на даден профил не е подходящо, имат правото то да бъде променено, но не и целият профил.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   11-09-10 08:17

предполагам са я гепили на същия принцип на който ти си пазаруваш софта и музиката от нета независимо, че има мейл за връзка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: vnvas   
Дата:   11-09-10 09:47

@startera - на колко пари оценяваш снимката си , аз ще отида до сайта да ти ги зема[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: стоп   
Дата:   11-09-10 10:01

Като си снимал на това спортно събитие, като какъв си бил там? Като акредитиран фотограф или като частно лице?
Понеже по принцип, всички снимки и т.н. медийни материали са собственост на организационния комитет на събитиети и/или съответния медиен партньор. Затова има процедура по акредитация на съответните журналисти и фотографи, които вече могат да си правят снимки и пишат материали и после да претендират за правата си.
Ако не си бил там в ролята на акредитиран (допуснат официално) фотограф, тогава със същия успех могат да пищят и организаторите че си ги ограбил.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: asahi   
Дата:   11-09-10 10:08

Няма процедура, по която дя вземат без съгласие на автора снимка и да я публикуват.

Правиш разпечатка от сайта, отиваш при нотариус, удостоверяваш факта, че снимката е твоя, правиш нотариално заверена покана към сайта да ти платят. Вземи си и двама свидетели за всеки случай. Поискай 50лв. + разходите по горната процедура.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: Canon   
Дата:   11-09-10 11:45

стоп
Я обясни по кой закон:
[smilie23] Понеже по принцип, всички снимки и т.н. медийни материали са собственост на организационния комитет на събитиети и/или съответния медиен партньор

В ЗАПСП е описано кои обекти, на кого са собственост при възникнало трудово взаимотношение (което е заплатено), и за каквото тук не се споменава, и не са примерно бази данни, а снимки.

Я кажи, заплатени ли са права (авторското право е неотменимо) да се ползват тези снимки на автора - да или не?
Ако не, автора е прав, че той си определя кога и къде да се ползват.

А при процеса на акредитацията не възниква авторско право, което да бъде ограбено.
Пишеш глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: navy   
Дата:   11-09-10 11:56

Напоследък се наблюдават 3 тенденции...

- фотографията у форума е чалга и номада е пророка на новата визия

- сватбените фотографи станаха повече от булките

- ако не те окрадат - не си никой


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде и моят ред за кражба!!!
Автор: georgivelev   
Дата:   11-09-10 12:13

- ако не те окрадат - не си никой

По-скоро, ако не те окрадат - не си някой.

Ако те окрадат - не си никой.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »