Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Апарат за видео
Автор: kamenav   
Дата:   10-09-10 14:24

Драги съфорумци,
Редно е да стартирам като споделя, че съм яко анти на смесването на апарата с камерата. То хубаво, ама е прекалено изгодно, че да го давам принципен. Поради новопоявилата ми се нужда от функционална камера се налага да захвърля старото 350д и да си закупя апарат с примамливата функция. Макар меракът ми за видео да е водещ обаче, не ми се ще да ритвам фото-способностите за негова сметка. Та ето защо ми хрумна да се допитам до Вашата експертиза - 5д, 7д, 550д или нещо, дето ми убягва? Благодаря безкрайно в аванс [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: navy   
Дата:   10-09-10 14:26

некс-5 ти убягва [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: M_D   
Дата:   10-09-10 14:30

Ами като си яко анти, купи си видеокамера... Да ти имам конфронтационното уводно изречение; доста е глупаво като питаш за съвет, да почваш така.

Най-смисленият апарат за видео (като функционалност) е 60Д. Ако не ти е проблем кропът, очевидно.



Публикацията е редактирана (10-09-10 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: kamenav   
Дата:   10-09-10 14:30

Имам 3-4 канонски стъкла вече [smilie6] а и от канон на сони... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: kamenav   
Дата:   10-09-10 14:32

M_D, яко вътре си да си вземеш камера в момента. а и както упоменах, все пак ми се ще да мога да щракам. кат не ти е угодно скипвай темата. и без хейта ти ще оживея. мерси за съвета [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: M_D   
Дата:   10-09-10 14:36

Хейт е твоето начало, защото не си дал смислена причина за "анти"-то си...

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: ditam   
Дата:   10-09-10 14:37

Родна реч......омайна сладка.........

[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: zed   
Дата:   10-09-10 14:46

Еееех, ако можеха да прочетат братята Кирил и Методии колко сме КУУЛ ?!?[smilie10]



Публикацията е редактирана (10-09-10 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: kamenav   
Дата:   10-09-10 14:58

Безкрайно е комично как разни илитерати се възприеха като инстанция в сферата на родната ни реч, чиято основна характеристика и кърмилница е лингвистичната еклектика. [smilie18] Излиза вярно, че основният контингент тук са списващи в подлистници мераклии от девета глуха, чиито мерак да ръсят мъдрост ги кара да компенсират незнанието си с псевдо-оригиналност. [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: M_D   
Дата:   10-09-10 15:07

ОК, след като изяснихме кой какво хейтил, малко по-подробно – Канон техниката се класира долу-горе така по отношение на видеото:

1) 5D mk2
Последният фърмуер има всичко, което имат и долните модели, беше добавен (за сефте в канонски апарат) ръчен контрол на аудиото. Отделно има неофициален Magic Lantern фърмуер с разни благинки за видео - peaking например.

2) 60D
Има видео функционалността на горния (без ML); плюс – въртящ се екран, който е удобство, ако се снима без увеличител или външен монитор; минус - кропка.

3) 7D
Няма ръчен контрол на аудио гейн.

4) 550D
Няма ръчен контрол на аудио гейн, няма ръчна цветова температура, няма ръчно ISO през 1/3 EV.

Извод: 60Д е добрият избор, ако не е нужен ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: cicomanco   
Дата:   10-09-10 15:10

Нави що го завираш тоя нех навсякъде...?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за видео
Автор: kamenav   
Дата:   10-09-10 15:15

Страшно много благодаря на M_D [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »