Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Автофокус на D5000
Автор: goshomirov   
Дата:   09-09-10 23:37

Здравейте,

От скоро съм горд притежател на D5000 и съотвотно, нов във форума [smile]

Имам следния проблем и ще се радвам ако някой със същия апарат сподели неговите впечатления.

При режим на Live View, автофокуса е СУПЕР бавен, дори не фокусира, върти се 5-6 секунди.
Дори лампата не святка.

Нормално ли е това ?

При изключен Live View всичко е точно.

Не, че държа да го ползвам - дори напротив, но все пак....

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: simbon4o   
Дата:   09-09-10 23:44

с какъв обектив и да нормално е да е бавен по контраст е демек като на сапунерките.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: Myth   
Дата:   09-09-10 23:52

При лайв вю автофокуса би трябвало да се държи, като при сапунер, с една дума ДА нормално е да е по-бавен, сметка на това пък потвърди ли няма грешка изключително точен е, няма фрон, няма бек.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: goshomirov   
Дата:   09-09-10 23:59

С китовия 18-55/3.5-5.6 VR обектив е.
Доста дразнещо е като върти ту напред, ту назад, докато хване. И както писах, странно ми е, че не се включва помощната лампа, която да осветява обкта и да помага на автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-09-10 00:13

Това е нормално [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: gradskia   
Дата:   10-09-10 00:32

Нормално е, и при мен е така. Не е болка за умиране, само за който го ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-09-10 00:33

Защо според вас това е нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-09-10 00:34

Най интерес факт е този, когато с обектив с f8, човек се мъчи да фокусира през екрана, а на вън е тъмен мрак. ))

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: aldygreen   
Дата:   10-09-10 01:49

Имаше една хубава приказка едно време: "Изучавайте материалната част". Какво е казал и какво е искал да каже поетът, няма значение. При съвременните DSLR Live view по принцип работи много по-бавно, от фокусирането на сапунерките. Това не го прави по-малко акуратно. При него няма как да има фронт или бек фокус. За определени случаи си е незаменим начин на фокусиране и визиране на кадъра. Но просто трябва да се познават възможностите на апарата и обектива и да се използват максимално, съобразно задачите за решаване.
Хубаво е човек да се освободи от фантазиите си и да работи с това, което е даденост.
Но за това трябва да се изучава материалната част, а не вечно с топ да се трепи врабче;)
[smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-09-10 01:58

Имах един познат с тоя апарат, дето с месеци снимаше като го вдигне напред и като сапунерка [smilie18] В последно време гледам е усетил предимството най-накрая на визьора, ама а де, навика си е втора природа казват :)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: Canon   
Дата:   10-09-10 02:09

Alex-dan
мани, мани, аз не само, че снимам през ЛВ, ами вюто и на екрана на лаптопа съм го препратил - да ми е хептен голяма картинката.
Както снимах навремето и със Зинара - гледаш образа с двете очи и мислиш с цялата глава.
Ако гледаш с едното око (през окуляра) - мислиш само със съответстващата му половина от мозъка.
/това последното, за връзката между очите и полукълбата на мозъка е научно-медицински доказано/

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-09-10 02:16

[smilie24] Като има възможност човек в студийна среда си е супер врътката с лаптопа, моя съм го закачал така през Камера Контрол Про и е екстра. Кусура на цялата работа с ЛВ-то е бързината, но явно Сони вече успяха да му хванат цаката с полупрозрачното огледало, остава да видим как ще се развие идеята...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на D5000
Автор: didesignbg   
Дата:   10-09-10 08:56

маркетингови трикове, понеже другите имат автофокус при лайф вю, дай и ние да напишем че имаме[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »