Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за преходник към M42
Автор: energy1   
Дата:   09-09-10 18:31

Здравейте,снимам със Nikon D5000 и ще си купувам преходник към M42! Главно за да да си изполвам обектива от зенита, но има един проблем! Обектива ми е HELIOS 44-6 и е със автоматична бленда, което мисля, че ще е проблем. Не съм много запознат със преходниците за това ако може да ми помогнете и съответно предложите преходник!
Ако някой от вас продава потходящия преходник, приемам оферти! :)


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: asahi   
Дата:   09-09-10 18:34

Забрави за Никон с HELIOS 44-6 и ще си спестиш разочарованията.
Купи си едно никонско 50/1.8 - доволен ще останеш.
Пробвай си късмета да продадеш Хелиоса за 30 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: kapitancho   
Дата:   09-09-10 18:39

И 50/1.8 ще му е с ръчен фокус и Хелиоса. Така че и Хелиоса е ок. Само си вземи преходник БЕЗ оптичен елемент, защото иначе трябва да затваряш до бленда 4. Без оптичния елемент ще си фокусираш до няколко метра, което е ок за портрети и макро. Меренето е ръчно, но с опити и грешки се свиква. Единственият проблем, който виждам е, че ако ти е от смотаните Хелиоси, при които единствения начин за затваряне на блнедата е чрез пинчето, тогава ще можеш да го ползваш само на бленда 2. Но дори и тогава, не е фатално - така и така се ползва на 2 и 2.8. Преходниците са по 20-30 лева, така че е евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: energy1   
Дата:   09-09-10 18:51

Ръчният фокус не ми пречи, меренето и то, но искам да мога да си използвам всички бленди и целия фокус. Може да си купа и друг обектив на М42, 50мм/1.8 . бих дал 50-70 лв , но обективите въобще не са ми ясни още по-малко дали ще ми станат на преходника, който също не знам какъв да бъде :D общо взето съм доста незапознат! :(

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: Mec   
Дата:   09-09-10 19:19

Моят Хелиос ( който изглежда като нов) фокусира до 1 метър само, с преходник на Никона ми.
Мисля че ще е по-добре да не пробваш даже. Или ако имаш от някъде някакъв дълъг зум, за който да си струва да ти го преработват да може да има безкрайност без оптични елементи, тогава може от липса на пари да се мъчиш и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: Suggs   
Дата:   09-09-10 19:45

Mec, ето ти още една причина да минеш на Canon [smilie5] .
Моя Хелиос с преходник за 20 лв мога да му ползвам всички бленди, и има фокус и в безкрайността. Това на 1000D и на 550D . С малко по-скъп преходник с "глухар" мога да имам и потвърждение на фокуса. Но не ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: simbon4o   
Дата:   09-09-10 20:51

в базара се търкаля хелиос на никонски байонет, махай твоя и вземай оня :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: Mec   
Дата:   09-09-10 23:26

Аз нямам други М42 обективи, ако някой ми старец ми подари една торба такиви, тогава може един Пентакс да го пробвам с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: asahi   
Дата:   10-09-10 10:27

След 2 седмици пак ще има такава тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за преходник към M42
Автор: deathzone   
Дата:   10-09-10 10:30

Затова горе в линк на сайта може да се направи, какво да правим ако имаме М42 обектив и система еди каква си.[ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »