Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: antoan   
Дата:   08-09-10 23:39

Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Питам, защото намерих мноого евтина HP Premium Photo Paper а аз имам Canon IP 4600. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   09-09-10 00:00

Ползвал съм - резултатът не е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-09-10 00:52

Възможно най-лошата комбинация.Особенно ако е матова хартията, няма да си очарован от резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: antoan   
Дата:   09-09-10 01:29

Не, хартията е гланцирана. Жалко защото бях намерил изостанали бройки пуснати на промоция - 240 грамова фотохартия 20бр. А4 за 5.74лв.. Аз така или ина4е си взех един пакет и пробвах 2-3 разпечатки и не останах доволен от резултата. Мислех, че има някаква настройка....жалко![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: 3DF   
Дата:   09-09-10 07:12

....240 грамова фотохартия 20бр. А4 за 5.74лв...

Ама не си писал най важното. нещо като:
Every day paper или например колко звезди е хартията. Колкото повече толкова по добре.

Ама, като цяло не са добри тези хартии.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: da.fo   
Дата:   09-09-10 08:10

Aз миналата година пробваш и помислих , че съм обърнал хартията обратно - толкова плачевен беше резултата [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: mitku   
Дата:   09-09-10 08:12

Погледни отзад на опаковката на хартията. Ако хартията е отбелязана като много бързосъхнеща и на схемата й е нарисувано, че мастилото навлиза в пори вътре в нейната структура, значи има шанс да стане. Ако не е много бързосъхнеща и схемата й на действие е под формата на засъхване на слой върху нея - няма да стане. С две думи- по-скоро няма да стане и хартиите на HP са най-неподходящите за принтери на Canon. Бих ти препоръчал да прочетеш ТАЗИ ТЕМА.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: to6e   
Дата:   09-09-10 08:49

Резултата на НР хартия от който и да е вид е плачевен.
Последно изпробвах печат на обикновен картон /пакет А4 250листа около 170гр. за 11лв/ и резултата беше в пъти по-добър от работата с НР хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: rorus   
Дата:   09-09-10 11:29

Не се занимавай с глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: stemer   
Дата:   09-09-10 11:40

Малко съм озадачен от написаното до тук. В момента печатам на МП 630 , което е аналог на 4600, но с добавен скенер. Имах останала хартия от ХП-то - най - високия клас гланцова и печатах на нея. Определено резултата ми хареса повече от високия клас на Канон, особено за портрети. Даде ми малко по - топли и истински цветове на кожата при еднаква настройка на профила на хартията.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: antoan   
Дата:   09-09-10 11:47

rorus , Защо да са глупости? Хартията е супер евтина а е от високия клас, по горе съм написъл каква точно е...
stemer, То и аз пуснах 2-3 разпечатки и не са чак толкова лоши резултатите, но не са и перфектни. Виждат се в някои от по-тъмните участъци малки точици, явно не може да проникне и засъхне мастилото добре и си остава отгоре....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: mitku   
Дата:   09-09-10 11:48

Както казах - ако е "бързосъхнеща" (разбирай - поглъщаща, а не съхнеща [smilie3] ), ще стане. Зависи каква е технологията на хартията. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: stemer   
Дата:   09-09-10 12:20

Разпечатах няколко портрета правени на дневна светлина и без много тъмни участъци. Хартията е HP Premium Plus PP. От канонските ползвах различни видове от високия клас. ХП хартията ми даде по - естествени и топли цветове, докато на другата бяха малко по - студени, при еднакви профили на печат. В момента не мога да направя сравнение, защото свърших старата хартия и раздадох снимките. Просто се изненадах от крайно негативните мнения за въпросната комбинация.

P.S. два поста нагоре пише с какво съм печатал[beer]



Публикацията е редактирана (09-09-10 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: sirkhann   
Дата:   09-09-10 12:50

Забрави да кажеш, че си печатал с Pixma Pro 9500 или някоя MX мултифункционалка...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е HP фотохартия на Canon принтер?
Автор: PsychoTribe   
Дата:   09-09-10 13:29

Аз печатих с ХП хартиа на Канон ИП 4600 на скоро. Не помня точно каква беше освен че беше 180гр гланц. Ако я пускаш на "Glossy Photo Paper" мисля че излиза зле, вземи за проба и пробвай да я пуснеш на "Other Photo Paper". Мисля че беше ок с тази настройка. Ама все пак пробвай ако имаш възможност защото говоря по много смътен спомен. Помня само, че тази ХП която тогава взех свърши работа защото беше свършила другата която по-принцип ползам.



Публикацията е редактирана (09-09-10 23:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »