Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ-nikon transfer
Автор: evane__   
Дата:   08-09-10 08:53

имам проблем - не мога да си прехвърля снимките на компютъра. sd карта, 4gb, panasonic; включвам си по обичайния начин - usb кабела, nikon transfer, start transfer; виждам снимките като thumbnails и в прозореца за трансфер, но като дам start transfer се появява съобщение: windows намира грешка в програмата и трябва да затвори приложението... това става независимо дали съм маркирала 10 или всичките 333 снимки. всичко е в raw формат и не мога да ги кача с wizarda на windows. за windows xp става въпрос. мисля, че проблемът е в компа, но може и да не е :(. досега съм качвала снимки без проблем, независимо от формата, но никога в такъв обем.
имам достатъчно място на c: и на d:


Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: plamendoc   
Дата:   08-09-10 09:01

Взимаш си един карто четец за 15 лв. и мъките спират

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: sir_sky   
Дата:   08-09-10 09:05

Card Reader![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: Atliman   
Дата:   08-09-10 09:08

Както казват plamendoc и sir_sky вземаш си Card Reader или просто опитай да си преинсталираш програмата за снимките, може и тя да се е бъгнала.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: MarinY   
Дата:   08-09-10 09:40

Защо ползваш специална програма? Рядко, но дават грешки. Имаш уиндоус експлорър за директно и сигурно копиране.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: rhyan   
Дата:   08-09-10 09:46

Сигурно защото уиндоус експлорър не организира снимките по папки, по дати или там както ти кефне, докато ги сваля...

Хм...като се замисля всъщност май това е една от основните причини поради която ползвам никон трансфер и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: джъмбо   
Дата:   08-09-10 09:49

не мога да повярвам, че никон трансфер чете друг РОУ файл освен неф....

поне за ДНГ съм се уверил, че не чете

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: riddick   
Дата:   08-09-10 10:15

Преинсталира ли програмата?

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: nickey71   
Дата:   08-09-10 10:40

За първи път чувам някой да използва "специални "програми за сваляне на файловете[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-09-10 10:42

Явно проблема е в програмата. Можеш да си теглиш снимките директно през експлоръра както ти е казал MarinY, но наистина е по-удобно да се ползва някакъв софтуер. Ако и след преинсталация не става, пробвай с Bridge. Предполагам, че ползваш фотошоп, а той си върви с него. Горе в лентата с инструменти има икона като фотоапарат (get photos from camera). Аз го ползвам и с кардрийдър.



Публикацията е редактирана (08-09-10 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: evane__   
Дата:   08-09-10 10:44

е, аз съм си lamer :) ще опитам всичко

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: evane__   
Дата:   08-09-10 10:48

формата си е неф. уиндоуса не ми го отваря, следователно и не го открива. фотошопа също не отваря неф?! пробвах с бриджа, но там менюто ми е неактивно


Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-09-10 10:53

Кое меню е неактивно?

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: дедко   
Дата:   08-09-10 11:36

Преинсталирай си Никонския софтуер. Имах го същия проблем.

За тези, които толкова се чудят защо се ползва някакъв друг софтуер, а не експлорер ...
Ами защото е мноооооооого по-удобно.
Вкл. фотото, излиза ти превю на снимките и маркираш квото си искаш или всички.
Цъкаш си с един бутон Трансфер и те си отиват точно там, където са ти и другите снимки и то в нова номерирана папка, която си се прави сама. Чиста проба мързел и удобство ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: evane__   
Дата:   08-09-10 11:47

благодаря дедко
довечера ще преинсталирам
ами карам по спомени - само веднъж съм отваряла адоб бридж, исках да прехвърля raw във фотошопа

Отговори на това съобщение
 Re: помощ-nikon transfer
Автор: дедко   
Дата:   08-09-10 19:16

RAW се отваря с фотошоп без никакъв проблем, стига да не ти е някаква орязана версия или както казваш, че част от менютаат са неактивни, явно Е орязана или демо версия.
Изтегли си и по-нова версия на никонския софтуер. Последната версия поне до сега не ми е създавала тоя проблем, като предната...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »