Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Norma Fil 40
Автор: PsychoTribe   
Дата:   03-09-10 11:56

Видяло се е че ще съживявам мъртъвци [smile].
Снощи се присетих че из шкафовете се мотка една от тези антики Norma Fil 40. Извадих я и се оказа че си има PC кабелче стърчащо от нея и понеже на скоро си взех един ефтин синхронизатор с PC порт реших да я пробвам. Не запали. След малко мисловна дейност и действия с поялник (обърнах поляритета на PC кабела) сработи чудно. Имам две чудения:

1. Понеже туй животно се захранва с кабел от контакта пък ми се искаше да мога да я разхождам напред назад, дали не мога да и измисля някакво преносимо захранване[smilie11] . Съдя по написаното тук че би трябвало да може. Дайте идеи.

2. Пак по същата причина, че се захранва от 220v малко ме притеснява дали няма да си запаля синхронизаторчето. Щото тоз PC кабел играе ролята на прекъсвач на цялата верига и за да се затвори това прекъсване от синхронизатора си мисля че тока все пак минава през него. Тука нещо ми е мътно [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Norma Fil 40
Автор: borovinka   
Дата:   03-09-10 13:01

По-добре се откажете от тази светкавица, защото:
- е с електролитен кондензатор, от който през годините не е останало много и светкавицата няма да има мощността, която е имала някога
- напрежението на управляващата верига със сигурност е над 12V, а това носи рискове за повечето фотокамери и синхронизатори
- напрежението може да се понижи с допълнително устройство, което струва пари
- външното захранване от линка работи с батерии R20, които са скъпи. Освен това самото устройство или изработката му струват пари
- t0.5 при тази светкавица е около 1/200 сек

Отговори на това съобщение
 Re: Norma Fil 40
Автор: PsychoTribe   
Дата:   03-09-10 13:11

Мерси за изчерпателният отговор [smile]. С две думи ще ми излезе по-ефтино да си купя нова светкавица над което така или иначе съм се замислил. Просто се чудих дали не мога да вкарам в употреба нещо което така или иначе имам. [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »