Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: dau   
Дата:   01-09-10 12:44

Става дума за такива неща . Някой ако е ползвал има опит, да сподели да се държат прилично и евентуално могат ли да се намерят някъде в БГ за под наем. Ще ми трябват към средата-края на септември.

Трябва да могат да издържат тяло от типа на 5D mk2 с обектив от типа на 14мм или 15мм фиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: Kanonir   
Дата:   01-09-10 13:16

С клампата нямам опит, меджик арм-а е супер и може да носи доста повече от това което ти трябва, но къде могат да се намерят в БГ под наем, нямам идея.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: Plamen11   
Дата:   01-09-10 13:36

BotsRevenge


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: s_l   
Дата:   01-09-10 13:39

Разполагам с тези неща, но да ти кажа - това което е на снимката не е никакъв "кламп", а просто някаква самоделка в стил Практикер и стара ябълка от счупен статив. Манфрото имат няколко вида клампове и щипки в грип секцията. Ако ще ползваш щипка, те съветвам да ползваш от "скай хуук" нагоре. Меджик арма както е даден на снимката, не бих му имал доверие. Така рамото е много дълго и при вибрация или удър, ще промени положението си в полза на гравитацията. Все пак не знам колко тежи камерата и говоря наизуст, но не бих се доверил на тази система при динамично натоварване.
Грип техника може да наемеш от доста места в Бг и за тези неща е "стотинки". Например от тук:
http://www.pro-cinema.com/


Понеже всичко е модулно, меджик арм ще ти дойде с два суперклампа (това е стягата от снимката, на обратния край на "камера плейта"), камера плейт много ме съмнява да имат кинаджиите, а фотографи много рядко ползват професионален грип. Тоест това може да се закучи, но ще измислиш нещо. Надявам се да съм бил от полза.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: n1x0n   
Дата:   02-09-10 00:29

Този меджик арм, така хванат в този суперкламп е рецепта за размазване на камера в асфалта.
Обади се, като ще ти трябват тези неща - ще ти измисля нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: dau   
Дата:   02-09-10 15:16

Гледам, че и известни фотографи ползвам за рисковани задази magic arm


http://www.cmphoto.co.nz/news/wp-content/uploads/2010/08/McLennan_skate_005fb2.jpg




вярно е обаче, че не е проблем за тях, ако се счупи нещо камерата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: lansky   
Дата:   02-09-10 16:44

хм... май не бих рискувал за такъв кадър... ама знае ли човек


http://www.cmphoto.co.nz/news/wp-content/uploads/2010/08/McLennan_skate_001FB.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: dau   
Дата:   02-09-10 16:47

Ами ако си изкарваш един апарат за 2 години едва ли, ама ако си спонсориран от Канон и нямаш проблеми да ги чупиш едва ли ще ти пука [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: lansky   
Дата:   02-09-10 16:54

абе ако апарата ти падне пред скейта (особено този както е за слалом и е един мекичък и нестабилен) се пада много лошо... от опит го знам (официално шампион на Пловдив за една далечна година) - доста камъчета са ме "сваляли" от дъската... а лактите и коленцата... канон не ги покрива с нови ))))[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да има опит с clamp или magic arm
Автор: dau   
Дата:   23-09-10 17:09

Аз човек за скейт сериозен си имам,

ама не се намери някой с clamp или magic arm просто...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »