Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Профили на обективи в ACR
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-09-10 12:28

Интересува ме корекцията с готов профил при отваряне на tif или jpg. В тези случаи наличните профили са двойно по-малко от тези когато се отваря RAW файл и някои обективи ми липсват.
Може ли да се добавят по някакъв начин и как?

Знам, че сега някой ще каже да снимам само в RAW, но в случая говоря за сканирани снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-10 12:33

http://labs.adobe.com/technologies/lensprofile_creator/?PID=3154956

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-09-10 13:09

Забелязал съм, че драстично пада детайла като се ползва Lens Correction-a на PS-а, което е ужасно дразнещо въпреки удобството и профилите. [smilie11]
Има една програмка PTlens която е доста по-добре в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-09-10 13:15

Благодаря!
Ще пробвам и двата варианта.

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-10 13:42

ако ще търсиш други варианти, надали има по-добър от дхо

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-09-10 15:06

Всъщност... Въпроса ми беше малко по-различен.
Проблема е там, че когато отварям RAW, всички готови профили които имам се показват, но когато отварям JPG или TIF, се показват по-малко от половината.
Предполагам, че и други са се сблъсквали с това. Вероятно е някаква настройка или нещо подобно. Идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: compur   
Дата:   01-09-10 16:06

А каква ли е разликата между RAW и JPG тогава, авторе? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-09-10 16:12

Не знам. Ти ми обясни при положение, че някои профили се отварят при JPG. Ако профилите изобщо не работеха при JPG работата е ясна, но това не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-10 16:45

Ползват се два различни профила за роу и не за роу.
Идеята е че се различават доста неща. Понеже в профила се описва всичко от големина до изкривяване. Повечето от апаратите имат различна големина на кадъра в роу и в джпег, а и един куп други дребни разлики.
Ако ти се ровичка в C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\
ще намериш профилите, предполагам с малко редакции ще подкараш профила за роу да върви и на джпег, доколко е коректно обаче е съвсем друга тема.
Инструмента на адоуб за профили изрично те пита какво ще профилираш роу или не роу изображение.
Та направи си профили доколкото разбирам те интересува само кривенето, то предполагам се запазва, винетирането и аберациите въобще няма смисъл да ги мъчиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-09-10 16:57

Ясна работата, видях ги аз по-рано там където казваш че на някои пише едиквосиRAW, а на други не, ама...
Иначе да, предимно кривенето ме интересува, че сега взех по-широкичък обектив който става и за ФФ и като хвана всичко на лентата ще има нужда... пък и на цифров ФФ се каня.

Отговори на това съобщение
 Re: Профили на обективи в ACR
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-10 16:59

Ашладисай един роу профил като за проба, като го гледам той си е xml, няма да е трудно да сравниш и да видиш какво трябва да се пипне. Друг е въпроса какви ще са резултатите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »