Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: CyberGene   
Дата:   31-08-10 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: bluebird81   
Дата:   31-08-10 16:50

Много бавно ми зарежда роу-файловете Лайтруум 3.0, що така ? Снимам с Olympus E-410, отнема около 15 секунди да покаже снимка в Лайтруум, докато в Bibble 5 Pro става за отрицателно време просто. И това за всяка снимка поотделно, дори с вече приложени промени като цъкна на предишна снимка айде пак още 15 секунди...Друго което прави впечатление е че като конвертира в джейпег товари процесора на около 80% само, не на 100%, моят е пентиум 4 на 3,2 ГХц с 1 МБ левъл 2 кеш. Иначе нойз редъкшънът е жесток в ACR 6 [smilie24] , ама показването на снимките 15 секунди [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: dau   
Дата:   31-08-10 17:02

Сложихме ги вече [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: imitev   
Дата:   31-08-10 17:15



При мен на Р4 2.4 товари на 100%... Явно ти е много бърз процесора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: rorus   
Дата:   31-08-10 17:24

Lens corrections - а е супер!

Има профили за доста обективи с автоматична корекция. Никкора 16-35/4VR се коригира перфектно. А от фиша 10.5/2.8 - как прави идеално коригиран широкоъгълен кадър - направо съм изненадан. Да не говорим, че има и допълнителна вертикална и хоризонтална корекция - действа като tilt-обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: asahi   
Дата:   31-08-10 18:47

Мда, АЦР-а се ъпдейтна сутринта.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: Kanonir   
Дата:   31-08-10 19:03

@ синята птица и имитев - мъчна работа е със стар процесор, особено няколко полколения по-стар от сегашните, но с риск да се повторя:


Автор: Kanonir
Дата: 25-07-10 13:33

За Лайтруума, който е с по-слаба машина може малко да подобри положението със следните:

1. в Preferences заделяте 40-50Гб за кеш на диск различен (физически) от този с операционната ситема;

2. в Catalog Settings/ Metadata може да забрани автоматичното записване на промените в XMP файл и да го прави ръчно след като е приключил с работата.
С това трябва да се внимава и да не се забравя, защото по този начин инструкции за промените се запазват само в каталога (а не в каталога и XMP файл). При сценарий с повреден каталожен файл и липса на бекъп, XMP файловете спасяват положението

3. Превютата!
При импорт обърнете внимание каква ви е настройката за размера на превютата в импорт менюто и НЕ ползвайте 1:1. Накарайте Лайтруума да рендва 1:1 превютата когато не правите друго с компютъра - Library->Previews->Render 1:1 Previews.
В Catalog Settings /File Handling си настройте опциите за превютата така че да не товарят допълнително машината и забранете автоматичното триене на 1:1 превютата.

4. по-често си оптимизирайтe каталога - в ЛР3 командата е вече в меню File


темата от където е


Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: borisyankov   
Дата:   31-08-10 19:19

Non-destructive RAW editing на процесор на 6-7 годиники... Много амбициозна задача.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: Kanonir   
Дата:   31-08-10 19:42

бе става - само да имаш време и нерви да чакаш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: surg   
Дата:   31-08-10 22:05

лично аз на P4 core duo 2.4, 2 Гб, намирам че 3.2 работи осезаемо по бързо от 3.0, която пък беше мноооог по бавна от 2.7....

изобщо бе писано, но пак

задължително двуядрен процесор, много бърза РАм на 1066 мисля че беше поне, поне 2 Гб, бърз диск...
жалко че няма някои опции за донастройка за какво на кой диск да слага и колко от наличнат апамет да позлва, има нужда от такива неща мисля,


като цяло,
най доброто от 2 г за фотографа, фотошопа е за дизайнерска работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: imitev   
Дата:   31-08-10 22:12


Аз не ползвам лайтрум. Ползвам ацр през фотошоп.

ЦС5 не е много по-бавен от ЦС3. Мога да кажа че са почти еднакво бързи, като цс5 тръгва по-бързо.

Домашния ми компир е на 2.4 1 гб рамбус на 800 и 2х120 гб раид.

С плакати до 50х70 и билбордове се справя задоволително. Сигурно ще го сменям скоро де - на 7 години е.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: deathzone   
Дата:   30-09-10 14:32

Колеги имам следният въпрос относно Лайтрума. Нали знаете лайтрума поддържа страшно много обективи за корекция на изкривяванията. При мен обаче ми дава само 5 обектива на Никон, а Адобе поддържат 20 примерно. Защо така се получава?

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: deathzone   
Дата:   30-09-10 16:06

Хайде де никой ли незнае?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: dau   
Дата:   30-09-10 16:11

Вероятно си омазал нещо, при мен са си всичките...
Сигурен ли си, че си с последните версии на Лайтруум и ACR? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: jrr   
Дата:   30-09-10 16:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-09-10 16:17

свалих преди месец 3.2 с новите оптики[smilie5] не помня от къде иначе щях да пусна линк още тогава[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: deathzone   
Дата:   30-09-10 16:19

Явно, защото съм с последна версия, нито ми дава профил на апарата нито на обектива.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: deathzone   
Дата:   30-09-10 16:28

Да питам като малоумен, само в РОУ ли ги показва или в jpeg като DxO Optics.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: jrr   
Дата:   30-09-10 16:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: deathzone   
Дата:   30-09-10 16:58

Ей това са всички обективи , който се поддържат ама ги няма или поне при мен. Интересно е, че DxO Optics се държи по добре. Разпознава ми профила на апарата, разпознава ми сам обективите.[smilie10] Лайтрума не ще. Интересно, е че Лайтрума разпознава различен брой обективи от ЦС5, което е странно, защото Камера Роу и на двете е една и съща. А в jpeg показва съвсем малко обективи, защо някой знае ли?



Публикацията е редактирана (30-09-10 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Излезе ACR 6.2, Lightroom 3.2
Автор: deathzone   
Дата:   30-09-10 17:21

Разбрах защо, за тези, който незнаят ето

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »