Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 ФФорум и съвременната фотография
Автор: nomadsl   
Дата:   31-08-10 12:14

Добър ден.

С настоящия текст бих желал да инициирам една дискусия относно следната тема:

Доколко фотографиите в галериите на сайт, като ФФорум са репрезентативни към основните тенденции в съвременната фотография? Дали има особености и локални насоки /и защо/, които формират местни нагласи.

И като подтема - издигнатите от ситемата на ФФ фотографии, доколко са представителни за високите достижения на българското фотографско изкуство.

Темата касае работите на любители и професионалисти.

Ще си позволя да посоча един автор /любител/, иначе ядрен физик по професия, чиито работи оценявам лично изключително високо.

http://www.andrzejdragan.com/


С уважение


Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: мара   
Дата:   31-08-10 12:34

[smilie10] кеф. мерси за линка. засега по другия въпрос няма да взема отношение, щото гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: renkart   
Дата:   31-08-10 12:35

много ми хареса този автор...благодаря, че го сподели :)

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: tnt   
Дата:   31-08-10 12:43

wow! Мерси за линка.

В дискусията няма да се включвам поне за сега...прекалено съм любител и консуматор на картинки, за да ви е интересно мнението ми.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: mavar   
Дата:   31-08-10 12:54

Във ФФ има много снимки, които не ми харесват, но не мога да си кривя душата, че има и страхотни фотографии, разбира се според скромното ми мнение на пълен аматьор.
Относно системата на ФФ, казвам същото. Има снимки, които са издигнати, но не ми харесват, но повечето от добре оценените ми харесват.
Обичам да гледам такива работи, кефят ме нестандартните погледи и идеи

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/khcy5791.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/196/e_1282747671__MG_9491_2_net_fs.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: cicomanco   
Дата:   31-08-10 12:57

А какво е "Съвременна фотография" и с какво толкова се отличава от ...едноременната или ...военновременната или...някакви други видове...
Ако е само с фотошопа - жалко!

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: J0R0   
Дата:   31-08-10 13:03

По отношение на световните тенденции - следваме ги (макар и с по-бавни стъпки).
Разликата между Фото Форум и Фотосайт.ру, примерно или Фото.нет е и количествена и качествена. Но все ми се струва че не е чак толкова голяма колкото е разликата между българската икономика и руската (английската).
Нормално е все пак страни с огромен човешки потенциал, да имат и по-голям творчески потенциал.

По отношение на фотографията тук в България - смятам, че Фото Форум разви страшно много българската фотография.
Помня нивото на фотографията преди ерата на интернет.
Затворени пленери за по десетина човека, обикновено галеници на режима, финансирани я от някоя община я от някое предприятие - повече купон и да се усвоят едни пари, отколкото обмен на опит и творчески идеи.
Веднъж-дваж годишно по-мащабни неща и по-отворени от типа на Фотоваканция.
За щастие тук на сайта (пък и не само тук) има архиви от подобни мероприятия, БГ-конкурси и пленери от преди десетина години, и всеки можше да види нивото им и да го сравни с нивото на галериите във Фото Форум.
(Такива като мен по това време се срещаха някъде по кръчмите, носеха си албумчетата под мишница и си показваха един на друг снимчиците, без да имат и най-малка представа къде точон се намират. Нямаше как и с кого да се сравнят, освен с подобните си, неколцина ентусиасти. За изложби да не говорим.)

Фото Форум от една страна даде голям тласък на фотографията, защото даде поле за изява на хиляди хора. Това е най-видимото място за БГ-фотография.
От друга страна, което ми се струва по-важно, ФФ разби абсолютно моделът "журиране по български" - демек 5-6 човека (да не им споменавам имената, че ще стане мазало - който иска да се рови, има архиви с имената на журитата и наградените) се въртят в журитата и си дават наградите един на друг.
Ако не е един на друг - в краен случай на децата си или на някой бизнес партньор...

Колкото и да е лоша и порочна системата на ФФ, в която масовия вкус диктува модата, все пак я намирам за по-демократична и по-работеща за момента, от това което беше.

И друго - ФФ извади на показ нещата.
Видно е кой кой е. И на какво е способен.
Няма вече скрито-покрито, той бил голям творец, ама само определени кръгове му виждат нещата.
90% от наградените в БГ-конкурсите творби, първо минават от тук.

Мога още много неща да говоря, щото ми е много отвътре тая тема, ама нека и другите да кажат.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: jokevcv   
Дата:   31-08-10 13:16

Само не разбрах защо нарече автра - любител.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: мара   
Дата:   31-08-10 13:22

ми то пише в първия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: ecobo   
Дата:   31-08-10 13:44

Жоро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: dau   
Дата:   31-08-10 13:55

Автора е много як [smilie24]

много шопи, ама са му и много добри работите.

Дядото с лулата го има като семпъл на канаваца от factor.bg [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: navy   
Дата:   31-08-10 14:00

номадсл е в син период, едни такива филосовски теми пуска... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: Alex-dan   
Дата:   31-08-10 14:03

Добър е, но наистина на моменти е прекалил ненужно с обработките, заприличали са на фентъзи герои, а така или иначе моделите му са доста въздействащи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: pstoev   
Дата:   31-08-10 14:16

не съм убеден че е важно да се следват световни тенденции.модерното,в смисъл на актуалното,по-скоро води до масова култура..
проблема в бг изкуството(фотография,живопис,скулптура и др.)е че се изпускат естествените стъпки в развитието на изкуството,а това води до неразбиране или погрешна интерпретация, забавяне на процесите и липса на новаторство!
копиране и подражаване...

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: Amigo   
Дата:   31-08-10 14:22

На мен тенденциите ми се виждат фотошопски - все повече и повече. [smilie8] [smilie5] И подборът на моделите. [smile]



Публикацията е редактирана (31-08-10 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: мара   
Дата:   31-08-10 14:48

ей тука ми липсва таралежът или кали да го кажат вместо мене, а аз да зема и направо да се съглася.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: geokar   
Дата:   31-08-10 14:51

Добър автор, и аз благодаря за линка. Фотография се учи с ГЛЕДАНЕ. (не казвам "с имитиране")

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: мара   
Дата:   31-08-10 15:01

учи се и с имитиране, и с крадене. както всичко в изкуството....[smilie5]
мен тоз автор ме впечатли.
прибрах си го в отметките.
смятам да му отделя време.
смятам да се опитам да ползвам разни идеи. смятам да имитирам.
смятам да крада.
смятам да го разнищя отвсякъде.
...и смятам да гледам, да гледам...
тук най-редовно хората споделят автори, които са им допаднали. това е едно от добрите неща.
а "съвременната фотография" в българия да се оправя. тя не е хомогенна. всеки си има глава, очи, евентуално - апарат[smilie21] нека дерзае.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: Jivago   
Дата:   31-08-10 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: мара   
Дата:   31-08-10 15:12

добре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: krist   
Дата:   31-08-10 15:25

чак чалга - може би не, но като цяло не ми харесва предложеният за съвременен автор.. иначе риторичният въпрос е: "съвременно равнозначно ли е непременно със стойностно?"..

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: rhyan   
Дата:   31-08-10 15:35

Аз не се наемам да определям кое е чалга и кое изкуство, но този физика, според мен, се доближава повече до изкуството от колкото примерно Тери Ричардсън с неговите снапшоти.

Въпрос на вкус вероятно.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: rorus   
Дата:   31-08-10 15:47

Чудесна тема!

За фотографията. В България. Сега.

ФФ беше първият форум, в който започнах да гледам и да публикувам фотографии (сега поглеждам и виждам, че 1-вата е от 03.09.2004 г.)

Съгласен съм със Жоро, че ФФ изигра и играе голяма роля в Българския фотографски живот.
Един интересен факт е, че обратно на тенденцията хората да се местят от реалния във виртуалния свят – ФФ накара много хора, които се срещнаха виртуално в сайта – да започнат да се срещат редовно в реалния живот.

Мисля, че това е най-активният и жив като количество и качество на мненията форум в България.
Какво мисля за качеството на фотографиите във ФФ:

1. Нито един форум в света, Русия или България не може да бъде 100% репрезентативен за съответната територия. Фотографията е прекалено разностранна и богата на категории, философия, функция и естетическо въздействие и критерии за оценка.

2. Смятам, че тук има фотографии, които са от най-добрите в България. Смятам, че тези фотографиите са силно разредени от огромния брой фотографии, които се публикуват във ФФ.

3. Това, което е най-малко застъпено във ФФ е Fine Art фотографията. Има един друг форум, който е по-фокусиран върху тази категория, но пък той е ориентиран много към филмовата естетика.

4. Както знаете има и трети и четвърти и т.н. български форуми за фотография. Интересен е въпросът колко ли са всъщност?

5. Освен това има фотографи, които не публикуват въобще или не публикуват най-добрите си работи във Интернет форуми.

Накрая, като извод бих казал следното – лицето на съвременната българска фотография се изгражда от всички форуми, пленери и изложби взети заедно.

Знам, че мнението ми не е много оригинално. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: rorus   
Дата:   31-08-10 15:54

Да допълня:
Едни от най-добрите фотографии във ФФ се получават в рамките на организираните от ФФ конкурси.

Въпрос към Жоро:
Защо не пазите линковете към миналите конкурси и някаква част от най-добрите кадри. Мисля, че ще е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФорум и съвременната фотография
Автор: Amigo   
Дата:   31-08-10 15:54

ТОВА го знаете, нали?! [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »