Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сега накъде ?
Автор: mapko   
Дата:   29-08-10 19:35

Здравейте.

От около половин година, може би повече, си щракам с едно SONY A200, което взех на много добра оферта (като за чисто нов апарат). Идеята ми беше с него да се науча да работя с DSLR, не съм мислил да продължавам със SONY-тата. Въпросът ми е - сега накъде ? Смятам в близките месеци да го продам (много съм го пазил и не вярвам да имам проблеми с продажбата) и да си взема нещо по-добро. Обаче какво ?

Принципно ме кефят Canon-ите, нищо че са по-скъпички. Тъпо ще е обаче да си сменя апарата с друг, който има по-малко Mpix. Мисля си примерно за 50D, цените му тук за телата са прилични като за мене, едно обективче (какво по-точно - не съм мислил още) като му сложа и май ще е добре :) Но все пак ми се ще да чуя мненията и на хора, които вече са минали по този път и са по-наясно с нещата :)

Можете ли да ми препоръчате подходящ модел апарат и съответно някакъв обектив за него ? В момента снимам пейзажи предимно, но мисля да се насоча и към портретна фотография (евентуално и stock, ако резултатите се окажат добри).

Предварително благодаря :)


Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   29-08-10 19:43

Е , са ше чуеш бая мнения [smilie5] [smilie5]

... Ще ти бъдат препоръчани и доста "подходящи" модели [smilie19]

...Някои пък , направо ще си постнат собствените обяви ....... ногу ясну , че са подходящи за тебе [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: hemilio   
Дата:   29-08-10 19:47

ами за двете неща които искаш
1. широк
2.твърд-светъл

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: neuromancer   
Дата:   29-08-10 19:50

"Тъпо ще е обаче да си сменя апарата с друг, който има по-малко Mpix" - мегапикселите съвсем не са единственото нещо, което определя кой апарат е по-добър. Обаче е по-лесно за сравняване, ако човек нищо не разбира - "20М > 12 МП, значи апарата е по-добър".
От така зададения въпрос не е ясно какво не ти харесва в сонито, и какво искаш от новия. Или просто искаш да пазаруваш? Тогава няма значение какво ще вземеш

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: ksietta   
Дата:   29-08-10 20:00

В какво точно ти е попречило Сонито и какво очакваш да се случи като смениш марката?

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: apollo   
Дата:   29-08-10 20:02

Само заради изказването за мегапикселите не заслужаваш отговор а вземи да попрочетеш първо [smilie24]

Виждал ли си изображение от Сигма ДП1 с нейните мижави 4.66мп... вземи и ресайзни изображение от който и да е ДСЛР на Байер матрица до това на мъника/пък си шарпи както щеш/... качеството на Фовеона няма да докараш[smilie18]

Производители разчитат имменно на мания за мегапиксели и я поощряват [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: mapko   
Дата:   29-08-10 20:38

Е, не съм и казвал, че мегапикселите са най-важното :) Но си играят все пак роля - особено ако тръгна да правя stock.

Иначе основния недостатък на сонито - има навика да прави доста шум, когато осветлението е по-слабо. Също така понякога ми се налага да ползвам по-голяма скорост от 3-те кадъра в сек., която този модел предлага. Липсата на Live View също.

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: ksietta   
Дата:   29-08-10 20:54

Ами... искам да го приемеш като положително отношение... но нивото на апарата е над твоето. Не бързай със смяната. Снимай още, гледай, чети, курс...

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: mapko   
Дата:   29-08-10 21:01

ksietta - това е така. Затова и казвам, че чак след няколко месеца смятам да мина на нещо друго. Идеята ми е за това време да проуча за евентуални заместители.

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: itilien   
Дата:   29-08-10 21:36

след няколко месеца няма да снимаш много по-различно от в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: pstoev   
Дата:   29-08-10 21:39

какви обективи имаш за сони..

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: zed   
Дата:   29-08-10 21:44

Ако имаш парите сменяй апарата! Аз съм на мнението, че когато нещо вече не ти харесва по някаква причина е добре да се смени с по-добро.
Не се увличай по мегапиксели, но и не вярвай на глупости от по-горе написаните. Просто прочети малко за канон, малко за никон, за олимпус и сам реши. Ако можеш да дадеш пари за ФФ, е най-добрия вариант. Ако не можеш, вземи нещо от по-ниския клас, което да ти върши работа и да задоволява потребностите ти поне 3 години напред. Тръгни от бюджета за да ти е по-лесно.
Най-важното!!! Може да не си вземеш тяло , което да е върха на сладоледа, НО задължително си вземи най-добрия обектив, който можеш да си позволиш!!!
[shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-08-10 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: nodoubt   
Дата:   29-08-10 22:01

време ти е за Канон [shtrak] след 2-3 години като се наситиш на 50ката и решиш да продължиш пусни тема да ти намерим Никон.
успех [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: viliko   
Дата:   29-08-10 22:50

[smile]
Ми вземи си новото Сони А55 или А560/580 , и много мегапиксели има и високо ИСО и много кадри в секунда и Live View и въртящи екрани и ГПС и видео и още хиляди бъзикни...... Ама запомни едно от мене , смених 3 апарата докато разбера , че не са ми виновни апаратите а ОБЕКТИВИТЕ !!!!! С китак не ставаааа....
Дори и твойто А200 , което си е стар модел , ако му сложиш един ЦАЙС ще отнесе 50Д с китак .(е верно до към 400ИСО)[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: ksietta   
Дата:   29-08-10 22:55

http://photo-cult.com/album.php?cam=2443



Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-10 23:03

apollo пак ли не си пил хапчетата за сигмаджии.... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: digitalgab   
Дата:   29-08-10 23:03

Нищо му няма на А200. Виждал съм в нета такива снимки направени с него и китовия, каквито не ми се вярва нито ти, нито аз да можем да направим.



Публикацията е редактирана (29-08-10 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: Canon   
Дата:   29-08-10 23:25

viliko
и къде А200 щял да отнесе Канон 50д - в топлите страни ли?
А200 е старичко и прилично тяло с 10 мп матрица и без многото естри на 50Д.
Но и 5 цайса да му сложиш, все тази. Което си го няма, си го няма ...

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: digitalgab   
Дата:   29-08-10 23:45

2 години откакто излезе и старичко. Ами тогава и 50Д трябва да е стар вече, по същата мярка.
Вършат ли работа, не ми дреме колко са стари обаче.



Публикацията е редактирана (29-08-10 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: Canon   
Дата:   29-08-10 23:53

digitalgab
Всички апарати вършат работа. И дори най-старите, отпреди век и половина .. ама не снимаш с тях

И 50Д е вече стар, има два заместника, но е излязъл на пазара с доста повече екстри от А200 - просто е в друг клас

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: digitalgab   
Дата:   29-08-10 23:58

Не снимам с тях каноне, щото ги нямам и не искам да ги имам, най стария ми е ФЕД-2 отпреди 50 години и върши работа. Когато снимам, за класове не мисля също така. Всеки да си снима с квото има и с квото може, тъй знам аз.



Публикацията е редактирана (30-08-10 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: asahi   
Дата:   30-08-10 00:00

Сега накъде?
На курс по фотография. Новият фотоапарат няма да промени снимките ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   30-08-10 00:01

Някой, ако иска ретро фото - насреща съм [smilie19] .... с 40Д съм ..... още [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: viliko   
Дата:   30-08-10 00:37

[smile]
@Canon
Никъде не съм казал ,че А200 е по добър като тяло от 50Д , естествено че е по висок клас и с повече екстри . Ставаше въпрос че всяко тяло си иска качествени обективи , ако на 50Д му закачиш Л-ка става трепач , но с китака на което и да е тяло има голяма вероятнос да се разочароваш от ъпдейта....[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сега накъде ?
Автор: mapko   
Дата:   30-08-10 11:14

По-горе видях, че сте поставили въпроса за обективите. Друг освен китака нямам - по една проста причина. Тъй като след време мисля да го сменя с Canon, не виждам смисъла да давам толкова пари за обектив за Sony, който няма да може да ми върши работа на Canon-a.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »