Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   27-08-10 23:07

Здравейте,

на път съм да поръчам една от двете глави, като обаче не съм съвсем сигурен дали ще паснат добре на статива ми и затова ме интересува, дали бих могъл после що годе нормално да ги продам тук с лека загуба дори.

Просто особено при RRS BH-55, ако поръчам нея, ме съмнява дали няма да е прекалено тежка особено за разнасяне насам-натам. Все пак е около 850 гр.

Мерси за отговорите

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   27-08-10 23:14

Да поясня - питам, защото май тук се ползват рядко такива и затова искам да знам, дали има хора, готови да дадат около 800-900 лева за глава, макар и такава за цял живот.

И то не вие лично, а по ваша преценка.

Малко петъчно звучи, но питането е сериозно!

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: nodoubt   
Дата:   27-08-10 23:16

здрасти. каква техника ще поддържа главата и на каква основа ще се слага е важно да кажеш. успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   27-08-10 23:24

Основата си я купих миналата седмица от Холандия на промоция - Gitzo Systematic 3541LS.
Попринцип си плаче точно за голяма глава. Ще поддържа за сега D90+70-200/2.8 VRII, като обаче целта е да мина на ФФ, например наследникът на D700 и е възможно някакъв конвертор да си купя. Много по-тежки обективи не са предвидени, поне за сега, но планирам нататък като има пари и система за панорами.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: bgpower   
Дата:   28-08-10 00:21

То интерес може би ще има, ама трудно ще се намери човек да даде самите пари.

Така или иначе обаче гледай да избереш подходящата за теб, така че да не се налага да продаваш.

ПС: Отличен избор за статив [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: asahi   
Дата:   28-08-10 02:29

Мен не ме брой.

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   28-08-10 08:12

А какво мислиш като цяло? това нещо продаваемо ли е в България или ако не ми хареса ще трябва да го пускам в EBay?

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: nodoubt   
Дата:   28-08-10 08:46

не е продаваемо с малка загуба. толкова пари за глава (коренно различна разбирасе) в този форум са склонни да дадат няколко птичари предполагам. пробвай да оцелиш от първия път. и защо не си направиш гитзо комплект, имат голям избор [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   28-08-10 08:59

Ми и на Гитцо главите гледах, единствено една 5380 ми харесва - хидравлична, ама има много малък ъгъл на въртене. Освен това може и 2780, и 3780, ама незнам - ушким четох, че главите им не били толкова добри като стативите.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: pmartinov   
Дата:   28-08-10 10:43

munich

За твоята бъдеща комбинация от D700 И 70-200/2.8 VRII като включвам и конвертор примерно 1,7х Really Right Stuff Ballheads BH-40 Pro II е напълно достатъчна във всяко едно отношение.

От три години ползвам BH-55 Pro,но качвам комбинация от обектив и тяло около 5кг и съм много доволен .

BH-55 Pro е малко тежка за разнасяне по балканите [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   28-08-10 19:56

Мартинов,

благодаря ти за съвета. Да ти кажа бях решил това да взема BH-40, но тоя от съпорта на RRS ме разубеди - казва ми, че BH-55 не била толкова по-тежка /само 350 грама/, а пасвала перфектно на 3-та серия Гитцо т.е. заради това се чудя.

Обаче и аз смятам да му тегля една майна и да поръчам малката глава, защото ми е далеч предостатъчна.

Има ли някой с впечатления от Маркинс Q20 (наследник на М20)? Има тежест на 40-ката на RRS, но е най-голямата глава на Маркинс. Въпреки, че наистина съм склонен да взема малката на RRS и да мирувам.

@pmartinov: Твоята 55-ца с какъв адаптор е с врътка или lever release?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   29-08-10 11:19

Ако може и някои от другите собственици на такава глава да сподели впечатления би било много добре. Благодаря предварително! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: n1x0n   
Дата:   29-08-10 11:37

в този ценови клас не бих купил нищо друго освен Acratech, особено ако става въпрос за оборудване под 10 кила.

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   29-08-10 11:51

Благодаря ти Никсън.

GP(s) ли имаш предвид?

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: trik   
Дата:   29-08-10 15:00

GP-s [smilie24]
по-малко тегло и размер от предшественика си
http://acratech.net/pages.php?pageid=26



Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: Kanonir   
Дата:   29-08-10 15:29

Като Мартинов и Никсъна!
Тоя от съпорта на РРС няма как да знае какви точно са ти нуждите, но много точно знае какви са неговите - т.е. да продаде по-скъпата глава. БХ55 си е супер, но си е гира в раницата, аз лично когато има много ходене/катерене и не нося нещо повече 70-200ф2.8 не я вземам.

П.С. GT 3541LS е великолепен статив [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   29-08-10 15:35

Мерси за мненията!

Тоя от RRS все пак му бах написал какви неа имам в чантата, но разбира се, че иска да продаде и по-скъпото. Там обаче наистина теглото е доста повече, и ми се иска да го спестя.

И аз като цяло когато съм из планината и нося 3541LS (дълго го избирах, но и аз смятам, че е перфектен), няма да нося 70-200. Просто това ще е най-тежкото иначе дори главно с широко ще снимам.

Тази Акра GP-S все пак не е ли още по-малка глава? Аз гледах и GV2...ебаси избора има...

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   29-08-10 16:34

И BH-40 стои добре на Гитцо Систематик:


http://www.stativfreak.de/GALERIES/KOPF/RRS/BH40/k_rrs_bh40_01_edgarhermanns_std.jpg



http://www.stativfreak.de/GALERIES/KOPF/RRS/BH40/k_rrs_bh40_02_edgarhermanns_std.jpg



http://www.stativfreak.de/GALERIES/KOPF/RRS/BH40/k_rrs_bh40_03_edgarhermanns_std.jpg



http://www.stativfreak.de/GALERIES/KOPF/RRS/BH40/k_rrs_bh40_05_edgarhermanns_std.jpg



http://www.stativfreak.de/GALERIES/KOPF/RRS/BH40/k_rrs_bh40_06_edgarhermanns_std.jpg


Не изглежда толкова малка и би трябвало всичко да е наред! АКо не - и Акратех ми харесват...



Публикацията е редактирана (29-08-10 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: chiche   
Дата:   29-08-10 18:04

На ревю ли ще ходиш [smilie11]
Щом теглото е важно..........взимай Acratech и дерзай [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   29-08-10 23:19

Аз хубаво ги гледам тея Акратеси, ама те са много леки, за теглото, което дават, че държат и нещата ми изглеждат малко съмнителни.

Някои тук ползва ли лично такава?

PS: Кажете последно мнение какво според вас би било най-добро като вариант за този статив, че иначе не ми се продава на загуба. Теглото не е чак фатално, но ми се иска общото тегло да се върже до 2,5 кг, за да мога да го мъкна с мен насам натам. Засега само статива е 1,7.

Вариант 1: RRS BH-55 - 843g
Вариант 2: RRS BH-40 - 483g
Вариант 3: Markins Q20 - 555g
Вариант 4: Acratech GV2 - 450g



Публикацията е редактирана (29-08-10 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   30-08-10 14:32

Особено за Акратех ме интересува мнение на хора, които са ги ползвали лично, защото сами виждате горе, че има сериозна разлика в теглото на главата;)

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   30-08-10 15:43

@Kanonir: Каква по-малка глава ползваш освен 55-цата?

@pmartinov: Твоята 55-ца с какъв адаптор е с врътка или lever release? И използваш ли нещо друго за из планината с оглед теглото на 55-цата?

Някои с опит пир Акратех и Маркинс?

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: dufresne   
Дата:   30-08-10 17:09

Ползвам BH-55 (with Panning Clamp):
http://reallyrightstuff.com/rrs/Customkititems.asp?kc=BH%2D55%2DPCL&eq=
Наистина е тежка (не ме спира да я мъкна нявсякъде), но е за цял живот. Много качествен продукт и ако имаш добър статив, това е една много стабилна глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: munich   
Дата:   30-08-10 17:57

Мерси за мнението! Накрая ще си взема именно 55-цата, пък така каквото ще да става. Така или иначе съм я намерил употребявана на не лоша цена.

Но да видим. Особено за Акратех ме интересува мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Евентуална продажба на глава RRS BH55 или Markins Q20
Автор: Kanonir   
Дата:   30-08-10 18:35

@Kanonir: Каква по-малка глава ползваш освен 55-цата?

Имам една малка "ябълка" 486 от Манфротто, която малко съм я модифицирал. Пооправих и затягането и съм и сложил клампа като на РРС (всъщност това е отворения стандарт на Арка Суис). Навремето имах време и мерак да си играя, да я пасвам, щото, ако трябва да снимаш макро с нея и по тежко тяло/обектив си беше голямо мъчение - от 5 опита я се затегне където ти трябва я не.... Напоследък и не стигам до планината често-често ([smilie2]), инак да съм я пенсионирал и да остане твърдо и окончателно завинтена на монопода. Та със сигурност те съветвам точно такава да НЕ си вземаш![smile]

Виж ако сега трябваше да избирам по-лека сигурно щях да си взема БХ40 на РРС, щото ми се е налагало да им ползвам съпорта (страхотен е) и щото по ми пасва като ергономика и дизайн в сравнение с варианта на Акратех (имал съм възможност да ги пипна и двете) - но това второто е субективно мнение и усещане...

П.П. пак си помисли за 55-ката щото наистина си е гира - вероятно си мислиш че ще компенсираш с карбоновия статив..... и аз така си мислех [smilie5], но ако много ходиш/драпаш тия грамове от горе са си доста!

П.П.П. за Акратех може да потърсиш мнение и в http://www.luminous-landscape.com
- мисля маше някакви ревюта, а и в тамошния форум също съм срещал теми по въпроса.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »