Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: guciguci   
Дата:   26-08-10 16:26

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик
Автор: guciguci   
Дата:   26-08-10 16:28

Здравейте.
Знам,че тази тема е повече за "Клуб",но там малко ме блокираха за един месец и не мога да пиша [smilie8]
Имам идея да си направя едно фотопътуване от Пловдив до Белоградчик.
Бих приел някакви съвети за маршрут по тази дестинация.
Кажете ми интересни места,които да посетя. Минавал съм по този път преди години,но ми е интересно вашето мнение. Къде сте били Вие? Кои места са останали най-силно в спомените Ви?



Публикацията е редактирана (26-08-10 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: 3DF   
Дата:   26-08-10 21:31

Веднага ти давам. Но няма да ти хареса може би.

Пловдив -София -Витиня -Враца -Монтана - Белоградчик

Пловдив -София -Петрохан - Берковица -Монтана - Белоградчик


ги забравяш и двата.


Имам още два . по дълги но по интересни за снимане;
Пловдив - Карлово - Сопот - Кърнаре - Троян - Орешака (Троянски манастир).
Троян - Ловеч (него можеш да съкратиш) обратно и посока Ябланица - Правец - Ботевград - Враца.

Или от Троян кривиш в ляво покрай Сопотския язовир пак Ябланица. И в двата случая преди Ябланица в Брестовица (мисля, че това беше селото посещаваш Съева дупка - Пещерата е на километър от Ценъра на селото. После Ябланица - Правец и продължаваш.


Другия маршрут.
Пловдив Карлово - Сопот - Златица (На село Антон преди Пирдоп , като минаваш покрайй селото задължително спираш на Гарчов хан да похапнеш и отмориш.

Ако още преди това си прегладнял . на излизане от Розино. О дясно - не от ляво има Едно малко капанче . Предлагат най хубавите кифтаци в региона и не само в региона.
КАфето се намира точно до една чешма с тръба 3 цола от, която деноношно тече огромно количество вода.

Да не Забравя след Розино почва дълга права на пътя към Клисура. Като караш на горе 300 метра преди първия завой на дясно на пътя гледаш в огледалото или спътника ти гледа на зад.(Ило още от долу поправата някои да гледа на зад по билото на планината) Точно преди завоя в разстояни от около 300 метра се намира единственото място от където при ясно време можеш да видиш и да снимаш с теле обектив "чорапогащника" .
Паметника , който се намира на прохода: Троян Кърнаре. Разбира се гледаш по билото на Стара Планина . Ако времето е Хубаво Чорапогащника - Паметника на прохода се вижда.
Ако искаш спираш в Клисура - гледаш - снимаш . После покрай с. Антон. Спирка на Гарчов хан. През Пирдоп, като минеш главната забележителност е комина на МДК 120 - 150 м височина. В Златица завиваш на дясно през прелеза на гарата посока Етрополе и Елаците. Принципно прохода е затворен но пътя е ведомствен и горе долу се подържа. Минава се. Горе след х. Кашана минаваш прохода. От другата страна можеш да кривнеш и да видиш Рудника Елаците.(А да не забравя.на един два завоя след билото от ляво ти се пада един 30 годишен недовършен пътен тунел. Той тунела го направихме преди тридесет години, но за това време не можаха да го асфалтират поне до преди 3 - 4 години си беше така. Слизайки към Етрополе преди града може да завиеш на ляво за еднамахала Бойковец. Чудна природа има там. Не случайно там имат вили Джоко Росич, Мартина Вачкова и други личности. Влизаш в Етро поле. Няма кой знае колко, но имат Музей - исторически - етнографски.

От Етро поле можеш да продължиш на право и да излезеш на пътя Варна София до Брестница (мисля, че така се казваше) Там да видиш Съева дупка май беше - пещерата. от там през Ябланица към Правец. Ако искаш да се отклониш през Гложене - Гложенския манастир.

Ако ли не от Етро поле хващаш на ляво пътя за Правец. Малко преди правец долу в ниското има в дясно пак една хубава кръчка.
Тя кръчмата може и да не е толкоз хубава. Ама ква серитьорка имашееееее. Леле, като се сетя преди няколко години. Сигурно е била щерка на собственика. Винаги съм се чудил ,кво прави там.
Малко след това кръчме в ляво е Правешкия манастир - става са знимки.
После Правец. Дълбок поклон на паметника на Тато и продължаваш за Ботевград. Заобикаляш го от север по "пистата" (внимаваш да не те забършат "чочарките" на пистата) и караш на долу към Мездра. След Мездра - Враца. Преди Врца гледаш в ляво по билото на Планината. - вижда се кръста - паметника на Христо Ботев.
Пресичаш Враца след Химкомбината в дясно пътя води покрай Гарата и те извежда за Монтана.
ОПАА, КАТО НАБЛИЖИш ВРАЦА ОПИТАЙ СЕ ДА СПАЗВАш ПРАВИЛАТА - ОСОБЕНО ПРЕЗ ГРАДА КАТО МИНАВАш - СЛОЖИЛИ СА ОГРАНИчЕНИЕ 40 И КУКИТЕ ПОНЕЖЕ НЯМА , КВО ДА ПРАВЯТ САМО СЕДЪТ И ЯКО СКУБЯТ. МНОГО СА ПРОКЛЕТИ ТАМ чАК КАТО ИЗЛЕЗЕш НА 15 КМ ОТ ВРАЦА МОЖА ДА СИ ОТДЪХНЕш.

Ако имаш време можеш да направиш следното.:
Преди Враца има отклонение на дясно (Тировете минават там) пътя е за Оряхово и Козлудуй. След десетина км. има отклонение на ляво за Чирен. Хващаш по него. След няколко километра в ляво има уширение на пътя Завиваш на там и покрай едни боклуци караш километър на долу. Там пътя се разделя на две . Ти хващаш десния път и след 30 метра има нещо като паркинг. Продължаваш по черния път защото в далечината се вижда някакъв зид. Стигаш до там и четтеш, че това е някаква стара крепост от време оно.

Но зад зида по пътеката попадаш на невероятно място наречено "Божия мост"
Невероятно място.

От там обратно до Враца. Минаваш през града и следиш табелите "кафявите" табели - те ца за пещерата- "ЛЕДЕНИКА" . Щото тругите са рекламни и рекламират бирата "Леденика".
Като хванеш правилния път минаваш през едно ждрело още долу на край града. Там са едни отвесни скали. Като чуеш , че някой се утрепал - алпинис във Враца да знаеш там се утрепал. Маса народ ходи там да се трепе.Защото се катерят по скалите направо от пътя. Продължаваш на горе по пътя за Леденика. Горе на билото след 8 - 10 км излизаш на Пещерата.
Преди нея има в ляво и в дясно инетреснио сифони и понори.
Обратно, като стигнеш Враца караш към Монтана.
В Монтана търсиш пътя за Белоградчик и караш към заветния град.
Можеш и от Враца, като излезеш от града да хванеш след няколко км пътя за Вършец и Берковица. По пътя за Берковица има манастир -Клисурския манастир. В него може и да се спи 35 лв на стая. Много прилични стаи.
В профила на 3ДФЕН има две три снимки от този манастир. А над манастира се вижда връх Тодорини кукли.

А да не забравя, като излезеш от Враца на няколко км по пътя за Монтана преди разклонението за Вършец в ляво на 2 км е манастирчето Св, Иван Пусти. Вижда се от пътя в полите на планината.

Така. Като стигнеш Берковица хващаш пътя за Моннтана Надолу като минеш един прелез на няколко км от града в ляво е главния път и най прак през Г. ДАМяново за Белоградчик.
Г. Дамяново - вилаета на Веска Межидиева.
Като стигнеш Белоградчик се отбий още по натам до с, Рабиша - да видиш Магурата.

На връщане, като стигнеш с. Брестовица има също интересни скали за снимане и гледане.

Ами това е. Мисля, че имаш достатъчно за снимане и впечатления. Ако съм изпуснал нещо.....



Публикацията е редактирана (26-08-10 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: navy   
Дата:   26-08-10 21:33

Обърка го тотално, вкара му рояк мухи у глъътъ...

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: guciguci   
Дата:   26-08-10 21:35

Е това е отговор. [smilie24]
Сега започвам да чета.

Прочетох. Благодаря.Това ще си го принтирам,няма начин. Не го редактирай!
Освен да добавиш нещо по върпоса за Белоградчик и Магурата.



Публикацията е редактирана (26-08-10 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: 3DF   
Дата:   26-08-10 21:58

За Белоградчик и Магурата потърси:
vnvas

Мисля, че той беше от там. Ми за Белоградчик.
Хубаво природа и камъни. Ако от града тръгнеш обратно по централния път на километър някъде може да кривнеш в дясно и по един път да се върнеш почти до центъра на града, но долу в основата на скалите. Пак в профила на 3ДФЕН има една снимка , но снимана от горе. от кафето в центъра на тая маестност , където може да минеш от долу с колата. Между тези скали са снимани индианските филми с Гойко Митич. Там се развива действито. От там до Рабиша - Магурата е природа.. Като излезеш от пещерата виждаш Рабишкото езеро. Там друго интересно общо взето няма.
Скалите до Брестовица са интересни, но не са облагородени , както в Белогрдчик.

Редакциите в горния пост са само за елиминиране на грешки и добавяне на нещо ново.

Съжалявам но за за Дяволския мост няма почти никави указателни табели. Но определено си заслужава да го посетиш . На място е много добре направено с пътеки парапети и тн. Но докъто стигнеш до там ....

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: bilbobaggins   
Дата:   26-08-10 22:16

От Вършец тръгваш по пътя за Берковица, след село Спанчевци вляво има отбивка за Клисурски манастир.
След Берковица хващаш пътя обивката за Боровци и тръгваш в посока Бистрилица/Чипровци, отбиваш се до Г. Дамяново и Лопушански манастир.
След село Бели Мел отбивка вляво за Чипровци, Чипровски манастир и църквата на село Желязна.
Следват шарените къщи (кич) на село Превала.
Продължаваш към Долни Лом, малко пейзажчета на връх Миджур.
Оттам през село Средогрив излизаш на един мост на река Лом, вдясно е хан Мадона, хубаво място за преспиване. Вляво е за Белоградчик. Един ден в Белоградчик, вечерта снимки на залез на скалите и крепоста откъм обсерваторията.
После тръгваш към село Рабиша, по пътя през автогарата, през село Вещица и направо на Магурата. Оставяш колата на входа, минаваш през пещерата, връщаш се отвън за колата (към 20 минути) и през селото слизаш на Рабишкото езеро на палатка, за риба [beer] и залези [shtrak].
На другия ден през Димово за Видин - крепостта Баба Вида, старата синагога, музей тук там, строежа на Дунав мост II, градската градина, Телеграф Капия и Стамбол Капия.

И после...
And whither then? I cannot say.



Публикацията е редактирана (26-08-10 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: navy   
Дата:   26-08-10 22:17

Между тези 2 точки има толкова хубави места, повечето са за ходене пеша, особено сега, когато не е толкова горещо вече и са последните топли дни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: guciguci   
Дата:   27-08-10 08:04

Благодаря и на bilbobaggins. Записвам си.

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: apollo   
Дата:   27-08-10 12:45

Във Видин има какво да се види... първо до известната крепост има впечатляващ цигански коптор!

Второто е новооткрития панаир, където който отиде вижда бъдещето на града... тоест такова НЯМА [smilie2]

Не бих желал да го казвам но освен ако не си виждал на живо Крепостта Баба Вида и река Дунав спокойно си спести дестинации на север от гр. Белоградчик [smilie8]

Иначе идеи за Северозапна БГ мога да дам колкото искаш... най-добре дай едно телефонче на лични и да се чуем [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив-Белоградчик - ПРЕДЛОЖЕНИЯ ?
Автор: guciguci   
Дата:   27-08-10 15:05

Да за Видинско съм съгласен. Няма да ходя до там. Бях преди 4 години,видях крепостта,стига ми. Ще се огранича до Магурата.
Утре тръгвам и ще следвам плана на колегата 3DF . [smilie24] [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-08-10 15:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »