Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: pepi34   
Дата:   26-08-10 15:09

Здравейте колеги, фотографи, оператори, любители.Виждайки, как в нашата малка държава нещо не се прави и продължаваме да сме си адски зле, днес със задоволство прочитам че почва рекламна кампания на туризма ни и са направени няколко клипчета(и били правени над година) за 500 милиона лева.Намирам линк, гледам и не вярвам на ушите си.Няма такава посредственност и такава тъпотия.А да видим сега и вашето мнение, и знае ли някои кои спецове сътвориха тая тъпня за половин милион, че да им тегля една публично.Ето ви и линк към темата.
http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7409763



Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: thomas   
Дата:   26-08-10 15:10

Последно половин милион лева или 500 милиона лева!? Предполагам, че половин все пак... ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: pepi34   
Дата:   26-08-10 15:12

И още един линк на сайт който ще рекламира туризма в България и някакво ведомство.Не чак толкова посредствен, но според мен може и по добре.Интересно ми е какво мислите по въпроса, и дали не може да се предложи на това ведомство един доста по стойностен клип и то не за половин милион?
http://bulgariatravel.org/bg/index.php



Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-08-10 15:13



Омагьосването трябва да продължи...


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: kyle   
Дата:   26-08-10 15:15

В самата статия, която си линкнал, пише кои са спецовете - "Идо стил ТМ". Клиповете са точно това, което се очаква от тях, не разбирам от какво се оплакваш. Рекламните клипове за туризъм на всяка друга държава са съвсем същите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: pepi34   
Дата:   26-08-10 15:15

Объркал съм в първия пост от гнева си, пишело си в темата не 500 милиона а половин милион и фирмана (никому неизвестна ) си пишело даже, е ечстито на печелившия, горко на родината ни.Да вземем пример от Турция или Хърватия как се рекламират.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: thomas   
Дата:   26-08-10 15:16

Всъщност като оставим настрана усещането, че вече съм ги гледал (преди няколко години имаше едни, които поразително приличаха на тези и по сюжет, и по стилистика, но бяха и малко по-пипнати като преходи между сцените), иначе не мога да кажа нещо лошо за тези клипчета (ако изобщо може да се говори за 4, а не за едно с леки вариации).

Кой взе парите... когато този въпрос се зададе на тема реклама в България, накрая винаги се оказва, че ги е взел Краси Гергов. Хубавото в случая е, че поне ги е ДАЛ Европейския съюз чрез някоя от оперативните си програми.

И все пак в цялата тая работа има нещо много странно... Абе, към кого ги адресираме тия клипчета НА БЪЛГАРСКИ!? :-) Чужденците да не са го проговорили вече?!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: iPonche   
Дата:   26-08-10 15:16

Аз знам, но няма да кажа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: mitku   
Дата:   26-08-10 15:17

И какво му е "посредственото"? Хубави са клиповете. На мен ми харесват. Отделен е въпросът, че реално не би трябвало да струват повече от 10 000 лв. общо. Но нейсе - тук се е намесил някой "свой човек"... стандартно, по български. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: pepi34   
Дата:   26-08-10 15:18

Куле,
Ами защо трябва да са съвсем същите, нищо конкретно няма в тях.Нищо интригуващо.Аз обичам да пътешествам и ако съм чужденец, НИКОГА няма да дойда в БГ с този клип, защото нищо не ме заинтригува от него.А има толкова по хубави места и е можело толкова по добри кадри да се вложат, мисля че сте съгласни.Изражението на детето и момичето в клиповете са направо ужасни, явно не са ползвани модели, а може би роднини?
И наистина си имсля че не струват повече от 10хил. лв.



Публикацията е редактирана (26-08-10 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: kyle   
Дата:   26-08-10 15:18

thomas, преведени са на пет езика (български, руски, немски, английски и френски), и това го пише в статията.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: iPonche   
Дата:   26-08-10 15:20

Знаеше се кой печели предварително, да коментирам повече е излишно [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: thomas   
Дата:   26-08-10 15:22

@kyle
Абе за другите езици ми е ясно, ама БЪЛГАРСКИЯ за кого е!? Може би за комисията, пред която е трябвало да ги защитават, съставена от неразбиращи чужди езици специалисти по международен туризъм? Или за премиера, който е все още назад с английския? ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-08-10 15:22

[smilie5]

Сефтье се знае предварително кой печели...[smilie8]
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: kyle   
Дата:   26-08-10 15:23

Ако си чужденец, точно такъв клип ще е подходящ за теб. Не могат в 30-секунден клип да ти обяснят значимостта на Рилския манастир или Мадарския конник. Не те интересува историята ни, искаш слънце, романтика и СПА-УЕЛНЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: imitev   
Дата:   26-08-10 15:24


И аз явно нямам вкус. Не са лоши клиповете.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: Gaijin   
Дата:   26-08-10 15:26

Айде четете малко и после пишете, има варианти на няколко езика не само на БГ. Незнам до колко сте запознати със снимане на подобни клипове, но на мен ми се струва даже евтино (480 000лв.). Не познавам авторите, но клиповете ми харесват(макар и да не са нещо удивително).
Сметнете всичко поотделно и пак ми говорете как ще ги направите за 10 000лв.(наем на техника, транспорт, режийни,актьори, локации и много много още)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: kyle   
Дата:   26-08-10 15:26

thomas, и аз се зачудих малко за това, но българската версия ще се използва в интернет например. Сайтът, който ще направят, не може да няма версия и на български.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 15:29

Проблемът на клиповете е ....



































че парите ги е взел някой друг. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: bpavlov   
Дата:   26-08-10 15:31

Само 4-я показва нещо типично българско, при това недостатъчно.
Има такива красиви места в България, за които е трябвало да им стигне хонорара да сипят бензин по колите...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: HelLKaiseR   
Дата:   26-08-10 15:32

Харесват ми клиповете, но ми се струват доста бързи пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: hemilio   
Дата:   26-08-10 15:40

втория е много добър и обективен,първите са като на всички останали държави,гледайте по позитивно,досега и толкова нямахме [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: dashikov   
Дата:   26-08-10 15:40

Blagoevgrad

It has been famous for a long time as a spa. It is about 100 km south of Sofia.

Its mineral waters have temperature up to 55C and are beneficial in the treatment of the loco-motor system, neurological, dermatological, kidney, urologic and other diseases.

Noteworthy: Even during the Middle Ages thousands of people swarmed around the waters of the 30 mineral springs and the warm baths “for luxury and for the upkeep of the body”, as they aptly defined the merits of the resort in the distant past.

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Научих нещо ново.
Опознайте Благоевград



Публикацията е редактирана (26-08-10 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: thomas   
Дата:   26-08-10 15:46

Gaijin, не съм казал, че няма други езикови версии, само питах за кого е била изобщо нужна БЪЛГАРСКАТА - сигурно за да могат да разберат и българите за какво са похарчени парите ;-)

Иначе за бюджета съм напълно съгласен - не е прекалено голям, все пак това е мащабна работа, в която са участвали много хора, продължила е много време, ходило се е на много локации, снимало се е хиляди пъти повече от това, което виждаме тук, и най-важното - начините, по които се формира една цена, когато зад проект седи ФИРМА, са коренно различни от тези, в които един фотограф на свободна практика, съчетаващ приятното с полезното, изчислява цената на своя труд.

Тъй че за парите проблем не виждам.

Проблемът е само, че с тези послания после пак ще мърморим, че ни посещават само младежи, идващи с единствената цел да се натряскат и надрусат. Прекалено много необуздана енергия и прекалено малко култура струи от тези клипчета. Но визуално и цветово кефят - спор няма!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае кой взе половин милион за тези тъпи клипове?
Автор: Mojito   
Дата:   26-08-10 15:47

Aбе колкото и да се стремя да съм позитивна, истината е, че тия клипове с нищо не ни отличават от другите дестинации, кадрите са доста общи (показват поля, жита и други в контражури), като снимане не са лоши по моя вкус, но като сюжет са съвременен вариант на балкантуристка халтура. Има повтарящи се кадри в клиповете, което при този бюджет е немислимо. А за онези, които си мислят, че 480 хил. са нормални пари за това, ще кажа само да си сверят часовниците с цените за заснемане на клипове на пазара в момента.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »