Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко критика
Автор: Lupus   
Дата:   23-08-10 17:59

привет,

имам няколко снимки, които си мислех, че ще пожънат успех във форума. За съжаление се оказа точно обратното. Въпреки, че имам регистрация от доста време се запалих по фотографията от скоро. Следователно не ме притесява липсата на успех, но липсата на градивна критика е нещо което ми липсва.
Ще бъда благодарен ако може да получа малко съвети, какво съм пропуснал, с какво съм прекалил и т.н.
Снимките за които става въпрос са:


http://87.121.7.213/site_pics/117/u_1281328699_forum.jpg




http://87.121.7.213/site_pics/117/u_1281573565_forum.jpg




http://87.121.7.213/site_pics/112/p_1282511832_forum.jpg



всякакви съвети относно други мои снимки са добре дошли

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: zed   
Дата:   23-08-10 18:04

Не ми се пише подробно, но на пръв поглед:
Крив хоризонт
Кофти рамка
Кофти композиция
Само портрета ми харесва до някъде. Не откривам историята в снимките ти. Ще ги позагледам повече малко по9късно.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   23-08-10 18:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: мара   
Дата:   23-08-10 18:09

за първата - лицето седи зле, защото вероятно просто е обърнато от цветно в ч/б. от там се губи пластика и обем. има разни плъгини, дето са удобни за тая работа, ама и с шопа бива. давай го в ченъл миксер.
за втората - самоцелно ползване на текстура. при това не много удачно. доста ниско качество и прекалено експлоатиран сюжет, без собствена индивидуалност на кадъра.
за третата - общо взето един скучен сюжет също така. такива вървят само с б;естящо качество или нещо, което да "зарадва" окото на зрителя. аз лично гледам да не рискувам с такива кадри, защото знам, че не ги мога.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-08-10 18:26

Лицето на първата наистина стои малко плоско, с по-подходяща обработка обема ще стане. Кадрирането също не е много добро. Без никакви претенции ти сложих в редакции едно предложение за кроп. Затъмняването по новите краища го докарах набързо с бърна, така че не му обръщай внимание.
За другите две, Мара ти е казала, а тя ги разбира тея работи [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: Lupus   
Дата:   23-08-10 18:41

zed съгласен съм за хоризонта.
мара благодаря за обоснованата критика ... съгласен съм с почти всичко.
harvester_vn мерси за редакцията! ... но понеже съм си лаик да питам какво точно ще рече "кадриране"?


Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: meryeti   
Дата:   24-08-10 14:14

Мадре миа. Има тука из форума някакви линкове за книги, филми. Земи се пообразовай малко преди да питаш, де![smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: demiman   
Дата:   24-08-10 14:21

Дано не питаш сериозно за " кадриране" [cool] Иначе си го "уцелил" перфектно при детенцето на преден план [shtrak] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: erotila   
Дата:   24-08-10 14:33

demiman
точно пък при тази снимка кадрирането липсва щото не е композирано правилно тялото спрямо кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: Lupus   
Дата:   24-08-10 14:56

meryeti опитвам се, но чета книжлета и гледам видеота само на английски. Българските термини ми куцат сериозно. Все пак намерих обяснение на БГ в гуугъл.

demiman сериозен съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: imitev   
Дата:   24-08-10 14:56

Съобщението е маркирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: kyle   
Дата:   24-08-10 16:25

Главният проблем на първата снимка са неравностите по кожата и сенките под очите, подчертани от ъгъла на светлината. Друга основна слабост е изражението на модела - леко повдигнати вежди и сякаш насмешлива/скептична усмивка. Имаш редакция под снимката и от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: meryeti   
Дата:   25-08-10 12:33

Ами в книжарниците има доста книги на български. И във форума се продават доста, а също така и на бутките за втора употреба където са по 5-10 лева. Не става само с онлайн дръпнати книги и филми особено ако не си чат на английския. Не е лошо и информация от първа ръка да получиш-някой познат нещо да ти обясни това-онова- по-лесно се разбират нещата. Тука освен да те нахранят ,малко хора биха ти дали ноу хау по темата[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: i_viper   
Дата:   25-08-10 13:02

Като цяло композираш зле. Идеята за поставянето на сюжетно важната част в центъра не е добра. Прочети малко за композиция, правилото на третините и тн.

Във вторият кадър въпреки, че е експлоатирана тема, може да стане малко по-добре. Аз лично бих го заснел на по-дълга експозиция примерно 30 сек. и нагоре. И таз мома да не е в центъра на кадъра ми по изтеглена на дясно... може да опиташ, па туко виж станало. Тез ефекти на състаряване на кадъра са абсолютно ненужни и само пречат. А бих го снимал и маааалко по-късно или рано (зависи от позициата на слънцето) и бих направил кадъра в черно-бяло.

Ето ти за вдъхновение един автор :)

http://www.stawiarz.com/the_man_and_the_sea/index.php

Този цъкъл, "Човекът и морето" ми допада много, но и другите му неща в портфолиото са приятни.

Гледай снимки на известни автори и обогатявай визуалната си култура, това наред с четенето на книжки. Ако имаш добра теоритична подготовка, това ще ти помогне да анализираш сам кадрите си и да видиш къде си сбъркал. Някой от грешките с времето ще почнеш да ги елиминираш още в процеса на работа ... но снимане му е майката ... и то смислено, опитрайки се да спазваш (поне в началото) правилата, докато ги овладееш.

Надявам се да съм ти бил полезен. Дерзай и учи, никой не се е родил научен, но умишлено да искаш да останеш неграмотен е лоша идея. :)



Публикацията е редактирана (25-08-10 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: i_viper   
Дата:   25-08-10 13:04

Ето го пак линка. че горе не стана [smilie18]
http://www.stawiarz.com/the_man_and_the_sea/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: Roland909   
Дата:   25-08-10 14:13

http://www.stawiarz.com/the_man_and_the_sea/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: Roland909   
Дата:   25-08-10 14:14

Браво i_viper, има какво да се види на този линк. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: i_viper   
Дата:   25-08-10 14:16

Roland909 мерси, два пъти опитах ма не става, явно нещо се бъгна.

Иначе автора много кефи.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: мара   
Дата:   25-08-10 15:45

тоз е кат учебник по композиция, бе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: Lupus   
Дата:   25-08-10 17:58

@i_viper благодаря! Снимките на автора са много хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: detlene   
Дата:   25-08-10 18:06

Ей, този Marcin Stawiarz е невероятен!
i_viper балодаря за линка. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика
Автор: asahi   
Дата:   25-08-10 21:10

Кадриране означава как с правоъгълника на кадъра да очертаеш така композиционно важните елементи, че те да попаднат на правилните си места. Тъй като най-често не местим предметите в кадъра, а апарата, процесът на композиране се прави във визьора. Ако нещо има за доизкусуряване - с кроп-тула във фотошопа, но само малко. Инак Бони на откриването на следващата изложба пак ще каже "Бе много се кропи!"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »