Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно сенник на FZ38 !!!
Автор: Mitakapld   
Дата:   21-08-10 17:59

Извинявам се , че въпроса може да се стори малко глупав , но тъй като не съм изобщо на ясно искам да попитам !!!
Тъй като нямам място в чантата за сенника на апарата досега не съм го взимал с мен и не съм го ползвал , но сега мисля да снимам на плаж ..... и въпроса ми е по хубаво ли е да използвам сенник там и какви са предимствата .
Също и ако може да ми дадете съвет за плажни снимки как да станат по добри , тъй като там ще е много слънчево , как да постигна по хубава снимка , да не стават много светли ????
Извинявам се още веднъж за глупавия въпрос , но расчитам на знаещите и можещите да помогнат със съвети !!!!
Благодаря ви !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно сенник на FZ38 !!!
Автор: Mitakapld   
Дата:   21-08-10 18:01

Забравих да кажа , апарата е Panasonic FZ38

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно сенник на FZ38 !!!
Автор: toc   
Дата:   21-08-10 18:29

Сенника помага - ползвай го.
За да не са много светли /преекспонирани/ снимките ти - гледай си хистограмата и ако преекспонира /т.е. е изместена вдясно/ ползвай компенсацията на експонацията като я намалиш до -1/3 или -2/3 - като проверяваш пак хистограмата дали е ок /да нямаш струпване на информация най-вляво или най-вдясно, а да изглежда по-центрирана/. Прочети за хистограмата тук: https://photo-forum.net/ebook/page3-5.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно сенник на FZ38 !!!
Автор: atrifonov   
Дата:   21-08-10 18:57

Не снимай по обяд[smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »