Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   19-08-10 13:56

Здравейте! Силно ме вълнува един въпрос, а той е: Защо дървените стативи са толкова скъпи? Не би ли трябвало да са дори и по-евтини от карбоновите или алуминиевите. Ето един линк с цени на дървени стативи http://www.opticsplanet.net/televue-walnut-gibraltar-tripod.html
. Дървото по-качествен материал ли е или изработката...въобще каква е разликата? Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: thomas   
Дата:   19-08-10 14:01

По-труден материал е. Забелязал ли си колко са скъпи едни други дървени изделия - цигулките ;-) Шегата настрана, представи си какво и колко обработено дърво трябва да сложиш, за да получиш траен, неогъващ се се от влага, студ и пек статив... Друг е въпросът защо ти трябва да е такъв, след като онези, които смяташ, че трябва да са по-скъпи, всъщност са по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: adash   
Дата:   19-08-10 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: zed   
Дата:   19-08-10 14:04

Друг е въпроса, че същия статив от примера при мен струва 100лв.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: dikimee   
Дата:   19-08-10 14:10

В цената се включват и екотаксите за изсичане на амазонските гори

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   19-08-10 14:24

thomas не смятам, че трябва да са по-скъпи, просто не съм толкова запознат и затова питам, а и не мисля че съм достигнал това ниво, за да си купя статив от 800-900лв, но както и да е. чувал съм, че дървото обира най-добре вибрациите, дали и заради това е скъп този вид стативи, освен изработката...

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   19-08-10 14:27

adash много ми допадна идеята за 'направи си сам', но не съм навит достатъчно за дървен статив :):):)

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: adash   
Дата:   19-08-10 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: PampersXXL   
Дата:   19-08-10 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   19-08-10 14:38

Толкова ли много тежат да го ева....

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: dikimee   
Дата:   19-08-10 15:19

Да. Металните представляват тръби, а те са кухи, както се сещаш. Докато дървото си е плътно и тежи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: nki   
Дата:   19-08-10 18:20

Показаният ставив е за телескоп, следователно доста по-товароносим. В дървото вибрациите затихват по-бързо. А и TeleVue са си име сред производителите на астрономическо оборудване. По принцип при тях лошо няма.



Публикацията е редактирана (19-08-10 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: valen_tin   
Дата:   19-08-10 18:26

дали има предимства, не разбирам, но този статив е от орех, изключително скъпо дърво, а в България и защитено. Бих казал, че като краен продукт си е даже евтино, заради материала.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-08-10 18:40

Ако към дървото се инкростират седефени апликации или се сложат сребърни елементи, цената може би щеше да бъде с 3000 лева в повече. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: deathzone   
Дата:   19-08-10 18:50

Но това няма да те направи по добър фотограф.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   19-08-10 22:02

За хобито бих опитал да си сглобя един дървен, което ми напомня дали има някъде скици или снимки на някой от ония стари професионални стативи, с които са снимали примерно "kubeto" на млади години?! :):)

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: НАСОО   
Дата:   19-08-10 22:11

има стари стативи фотографски от ГДР за по 70-80лв, които изскачат от време на време в базара. Не ти трябва да си правиш. Аз гледах един беше като изваден от музей, лъснат, без една драскотина. Но тежи, като тръгнеш да го разпъваш краката не се движат мазно и плавно - все пак са от дърво, заради теглото на наклон нема да е от най-лесните. Въобще гледах го, пробвах пък накрая си тръгнах. Човека му искаше 90кинта и си беше направо нов. Според мен от някой запас без въобще да е разгъван.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   19-08-10 22:49

А имаш ли снимки на въпросния статив или...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: мара   
Дата:   20-08-10 08:44

моят е точно такъв. не се продава. нищо, че не го ползвам[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   20-08-10 09:03

А дали ще може да ми пратиш снимки на статива си и на главата. Ще ти бъда много благодарен. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: bgpower   
Дата:   20-08-10 09:05

Виж това

Стативи Berlebach

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   20-08-10 09:14

Чудесно, благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   20-08-10 09:28

Този е много як http://www.berlebach.de/?bereich=details&id=248
сега остана само и типа глава да избера

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   20-08-10 10:15

Мда.
Както се каза по-горе едно от предимствата на дървения статив е именно,че "гаси" вибрациите значително по-бързо.
Другото е,че има по-висока товароносимост.
И третото е,че почти няма температурни разширения.За фотографията това не е от голямо значение.Но виж за геодезията/геодезист съм/ е от огромно.Именно за това аз лично работя с дървени триноги/стативи/.
Освен това и е по-тежък.Също предимство при моята работа.Както и в астрономията също.Веднъж като го стабилизираш стои като излят на място и не мърда.Както например от случайни силни вибрации/примерно някой валяк,багер,минаващ наблизо камион,силен вятър...../
При нас и при астрономите най-малкото помръдване буквално разваля цялата работа до момента и те връща от начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървен Статив
Автор: Atliman   
Дата:   20-08-10 13:22

А от какъв вид дърво са твоите стативи, знаеш ли (орех, липа...?)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »