Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Проблем с апарата
Автор: sad3   
Дата:   18-08-10 23:30

Здравейте на всички.
Значи,отскоро имам Pentax K-x с леща Dal 18-55mm която си снимаше доста добре.Ето снимка отпреди да се появи проблема в пълен размер:

http://s829.photobucket.com/albums/zz215/Stefan_Dimotikaliev/?action=view¤t=IMGP0798.jpg



От няколко дена обаче забелязах,че нещо не е както трябва,рязкостта на снимките доста е намаляла,и има нещо като оттенък по сниманите обекти.Ето пример:

http://s829.photobucket.com/albums/zz215/Stefan_Dimotikaliev/?action=view¤t=IMGP1557.jpg


А за детайли,не може и да става въпрос,всичко е омазано.От близка снимка не може да хване дори никакви детайли в окото на човек
Ето пример
От какво може да се е получило това?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: tvk75   
Дата:   18-08-10 23:37

някакъв конденз в обектива ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: sad3   
Дата:   18-08-10 23:44

Няма,кристално чист е,погледнах и зад огледалото,няма грам прашинка по сензора,и той е чист[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: asahi   
Дата:   18-08-10 23:47

Що не виждам проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-08-10 23:52

Примера с оттенъка... нещо и аз нищо не виждам проблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: tvk75   
Дата:   18-08-10 23:54

а примера с очите видя ли някой

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-08-10 23:57

Бе при такова плющене със светкавицата отблизо и от китов обектив, не знам и настройките какви са били, та и там проблемът е... знам ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: sad3   
Дата:   19-08-10 00:15

Не е от светкавицата.Снимката е правена на Авто режим на исо 200. За да доуточня проблема,качих 100% кроп преди проблема:

http://s829.photobucket.com/albums/zz215/Stefan_Dimotikaliev/?action=view¤t=IMGP0750-1.jpg


и след това:

http://s829.photobucket.com/albums/zz215/Stefan_Dimotikaliev/?action=view¤t=IMGP1287-1.jpg

И двете снимки са на дневна светлина,на автофокус.



Публикацията е редактирана (19-08-10 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: marrio31   
Дата:   19-08-10 00:25

на мен ми се струва че фокуса ти бяга..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   19-08-10 00:26

Да, сега вече наистина не е наред. Любителско предположение. Прилича ми на липса на фокус, може нещо автоматиката да се шашка, не разчитай на автоматичния режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: bozo   
Дата:   19-08-10 00:36

Опитай с друг обектив. И при всички предположения, изказани тук, единствено могат да ти помогнат в сврвиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: victory13   
Дата:   19-08-10 00:39

ох.... като се сетя и кой е сервиза.... за каква помош говорим [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: sad3   
Дата:   19-08-10 00:51

Възможно ли е да се е прецакала нещо оптиката от слънце примерно?
Или ако снимам на дълга експозиция на светло?
И друго,как мога да тествам дали не е от матрицата? Ако е от обектива,майната му.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: victory13   
Дата:   19-08-10 00:54

абе я кажи в кой диапазон снимаш, и по-важното - ползваш ли стабилизацията...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: sad3   
Дата:   19-08-10 01:10

Значи пробвах снимки със,и без стабилизатора.Просто самия фотоапарат замазва дребните детайли.Върнах го с заводските настройки-пак същата работа[smilie22]
Ето една от преди 5мин,кропната.Оригинала е на 12mpix 1/40s stabilised iso 800 focal 55mm flash auto red eye

http://s829.photobucket.com/albums/zz215/Stefan_Dimotikaliev/?action=view¤t=IMGP1725.jpg


Гледай,как маже ириса на окото

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   19-08-10 01:11

sad3

Хвани и направи няколко кадъра в серия. Виж колко са проблемните. Провери наистина и с друг обектив. Принципно меренето може да се шашка от много неща. Такива кадри има всеки, независимо от марката на тялото и обективите. Прецакването може да стане дори и ти, или обекта на снимката ти да мръдне съвсем леко. Тия фитили, че разните процесори са отнели 1000 безсънни нощи на инжинерите, да съберат някаква невероятна база данни от работите на професионалните фотографи, за да правим Снимката на снимките с едно докосване, са прост ПР. С други думи, не разчитай безрезервно на автоматичния режим. На електрониката в телата също.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-08-10 01:12

На третия кадър според мен липсата на фокус на очите е просто защото фокусът не е в равнината на очите. Или по-правилно казано, очите не са в равнината на фокуса, пък DOF е плитък в случая.
Между другото - от какво разстояние е снимано - по-голямо ли е от минималното разстояние за фокусиране на този обектив?
Не прави трагедии от липсата на фокус в един единствен кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: asahi   
Дата:   19-08-10 01:19

Май очакванията на потребителя не са адекватни на моментното му разбиране какво може да прави апарата. Препоръчвам посещаване на курс по фотография. Само ползи ще имаш, авторе.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: Myth   
Дата:   19-08-10 01:23

И според мен по-вероятно е проблема да е в теб, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-08-10 01:25

sad3

ако това, което си пуснал последно е 100% кроп мога само да кажа, че остротата е съвсем добре като за китов обектив.
Виж колко са резки контурите на миглите и косъмчетата на веждата.
Послушай Людмил - много добър съвет [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: victory13   
Дата:   19-08-10 01:28

на последната снимка фокуса е далеч от ириса...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: sad3   
Дата:   19-08-10 01:32

Братлета,няма как да ви обясня,как успях да направя около 150 идеални снимки,и изведнъж немога да направя една свястна снимка от над 1200 опита?
Ето 2 файла да ги разгледате
http://www.2shared.com/photo/fCr0jfEs/IMGP1725.html

http://www.2shared.com/photo/D9GJb5zq/IMGP1276.html

И все пак това не ми е първия Dslr [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: pefoto01   
Дата:   19-08-10 01:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: bojidar200   
Дата:   19-08-10 01:36

Аз не виждам проблем. Имам китовия и други 2 ръчно фокусни, гледай при какви бленди снмимаш. На 35мм на бленда 8-9 е най-остър на 18мм 5.6-7.1 културно (дори остро), 55мм мазало на всички бленди (нещо не ми е по вкуса), аз се ограничавам от 24 до 45мм по принцип. На Helios 58/2 до бленда 3-4 пак е мармалад (зависи какво искаш да правиш), от 4 до 11 е супер! Разцъкай машинката и чети къде какво намериш. Попринцип над исо800 (исо1600) започва да завалва детайлите, но това е друг тип проблем. Съобразявай се и със скоростта на снимане, стабилизацията помага, но не прави магии. На колкото ММ е обектива такава трябва да е минималната скорост(препорачително) та дори и повече.
Тествай със статично изображение с LiveView и нормално, по тези кадри е трудно да се прецени.



Публикацията е редактирана (19-08-10 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с апарата
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-08-10 01:39

sad3

Не зная кой подред ДСЛР ти е това и не ме интересува...
Не можеш да очакваш като снимаш пейзажно и фокусираш при Ф7,1 на 20 метра от себе си (като за хипорфокално) и като фокусираш нещо на 5 сантиметра от предната ти леща дълбочината на рязкост да ти е същата. Така че не сравнявай пейзажните си кадри с тези, композирани като за макро.
Освен това на втората снимка от тези, които си пуснал цели ирисът изглежда по същия начин като на кроповете горе. И на кроповете горе детайлността на косъмчетата се е не по-лоша от тази на цялата снимка долу.

Изобщо не се връзвай - дори много добре се представя пентаксчето и кадрите ти са технически добри. Успокой се и отивай да снимаш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »