Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: simbon4o   
Дата:   17-08-10 10:43

Говоря за нещо такова

линк

http://www.focusingscreen.com/work/kmen.htm


мисля да си взема за К200D-то и се чудя има ли минуси, защото плюсовете ги виждам веднага :)

Гледам има и различни като цени от 20-30$ до 70-80$

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: violator   
Дата:   17-08-10 10:54

Това нещо бави. Никога не ми е липсвало, когато снимам с МФ обективи.... и на цифровите тела, и на лайка тялото и на среден формат.

С клин с хоризонтална делителна линия може да се проследи удобно и точно само разминаването на вертикали. При най - хитрите решения делителната линия е наклонена.

Не чакайте нещо да ви потвърждава фокуса.... доверявайте се повече на очите си.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: simbon4o   
Дата:   17-08-10 11:02

мда гледах че има и 45 градусови варианти, а за очите... с този визьор на К200D-то... то е кат шпионка, но за сега с него разполагам така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: violator   
Дата:   17-08-10 11:11

Не съм поглеждал през K200D, но на OLYMPUS Е-510 няма да е кой знае колко по - просторно.


Погледни тази тема....

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: ipolit   
Дата:   17-08-10 12:03

Уф има минуси.
Аз мойте ги напраших и оригиналния, и тоя като ги сменям.
Другото е, че е трудно да фокусираш примерно върху растение или физиономия. Трябва да търсиш някаква вертикална линия с този. Ако ти е под 45 градуса пък може хоризонтална или вертикална, но за нещо шарено е доста трудно.
Аз си мисля, че електронното потвърждение на фокуса е по-ефективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: simbon4o   
Дата:   17-08-10 21:49

така като гледам другия ми вариант е лещичка за увеличение някаква да го доближа до визьора на К10D

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: imitev   
Дата:   17-08-10 21:53


Според мен най-добрия вариант е да си го смениш с К10Д [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: simbon4o   
Дата:   17-08-10 22:03

K10D има ужасен бандинг на високо исо, К200 е с по-новото поколение на същата матрица и разликата е потресаваща. Това беше нещото което ме отблъсна от иначе перфектното тяло на К10D.
Така като гледам ще се ходи по магазините да гледам увеличители ако има такива някъде изобщо. Фокусинг скриина ще го премислям още като вариант понеже май има най-много плюсове:
1. не се вижда и влияе отвън
2. монтиран си е постоянно, не се налага махни свали
3. качеството на виждането през визьора се запазва.

Фокусинг скриина ми дойде така най-на първо четене понеже се сетих като си играх с един Nikon F3 какво беше.

Като цяло на фокуса на пентакс както казах не може да се разчита така че... налага се да се вземат някакви мерки!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: PeterPAN   
Дата:   18-08-10 15:09

Ми аз ползвам подобно на Айм-сори а300 много съм доволен, веднага виждам ако не е успяло да фокусира, което не е рядкост [smilie24]

А що се отнася да се доверяваме на очите си, то през малкото визьорче едва кадрираш, а да видиш на фокус ли е въобще не може да се говори, в новите ДСЛР системи идеята изобно не е да гледаш през визьора дали е на фокус и да фокусираш а по скоро да нацелиш това което снимаш да ти е 95% в кадъра и да няма много изненади ....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли focusing screen на пентакс
Автор: PeterPAN   
Дата:   18-08-10 15:20

ей ти от ръка директен джи-пег от а300-то


http://87.121.7.213/site_pics/165/t_1251523444_1232308884_erkj7079_DSC05610_.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »