Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: Shinji   
Дата:   15-08-10 21:51

Здравейте,

тези от вас които имат опит с MicroSync (ако има такива) ако може да споделите дали сте доволни :]

Microsync: http://www.adorama.com/images/product/MSKH.JPG

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: Shinji   
Дата:   16-08-10 08:53

?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: borovinka   
Дата:   16-08-10 10:13

Вероятността някой да има такова устройство в BG е минимална. Едва ли ще има отзиви.

Това, което виждам на пръв поглед:
- 2.5 мм куплунг за синхрокабел от приемника - освен, че е непрактично, говори и за непознаване на елементарни стандарти от страна на производителя
- има "Digital" в името на продукта и в описанието му, но никъде не се споменава, че приемникът и предавателят си говорят с единици и нули. Значи това "Digital" са го сложили за красота и за по-интересно
- 1/180 за синхронизатор, който струва $100, е доста скромно постижение

Склонен съм да мисля, че това е евтино устройство, навряно в интересен корпус....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: Shinji   
Дата:   16-08-10 13:21

Китайските ми омръзнаха... а PW са много солени.. надявах се на нещо средно ^^; май няма да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: borovinka   
Дата:   16-08-10 17:38

"Китайски" отдавна не е основна характеристика на едно изделие. Ето един доста добър китайски вариант - http://dynaphos.com/product.php?c=11&sc=62&id=834
и още един - http://dynaphos.com/product.php?c=11&sc=62&id=868

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: GenaDP   
Дата:   17-08-10 00:41

Гледам, петъкът отново подранил...

има "Digital" в името на продукта и в описанието му, но никъде не се споменава, че приемникът и предавателят си говорят с единици и нули. Значи това "Digital" са го сложили за красота и за по-интересно
А в какви числа смяташ, че си говорят? Седмици и деветки?


1/180 за синхронизатор, който струва $100, е доста скромно постижение
Като рекламирахте тези, друга песен пееше...

Сега - по темата: MicroSync имаше преди време в магазина на Фотопавилион във Варна, сигурно още ги продават. Можеш да пробваш и да прецениш сам удовлетворява ли те или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: tochnia   
Дата:   17-08-10 01:15

Гена, я предложи нещо от твоят магазин.. понеже знам, че натам биеш с радващите остроумни отговори [smilie24] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: novi4ok   
Дата:   17-08-10 03:15

Не знам MicroSync що за стока са, но някой по-горе ти е предложил синхронизатор на Pixel - не се лъжи, няма такъв боклук на подобна цена. 1/8000 ама в някой друг живот - ако работи повече от 3 месеца ще е късмет, а синхронът няма никакво значение, защото синронната ти скорост е достатъчно и да е 1/125, по-важна ти е дължината на импулса от светкавицата, а тя при някои модели е по-кратка и от 1/1500 - все едно е на колко ти е настроен фотоапаратът, разлика в снимката няма да има нито при 1/125 нито при 1/1000. По-добре разгледай тук и не давай грешни пари на българските тарикатчета-търговчета. Доставката е безплатна, а и по-евтините комплекти не попадат в категорията "мито и ДДС".
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: Shinji   
Дата:   17-08-10 08:45

@novi4ok - еми на за тези китайски говорих... за втори път взимам и пак проблеми. И заради това търся ново решение.

Или ако някой може да каже защо като натисна "тест" на трансмитъра светкавицата свети но като снимам с апарата и трансмитъра пак светка червената лампичка но ресивера не приема. Голяма магия... :D

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: GenaDP   
Дата:   17-08-10 12:09

синхронът няма никакво значение, защото синронната ти скорост е достатъчно и да е 1/125, по-важна ти е дължината на импулса от светкавицата, а тя при някои модели е по-кратка и от 1/1500 - все едно е на колко ти е настроен фотоапаратът, разлика в снимката няма да има нито при 1/125 нито при 1/1000


Верно ли ве, новичок? Ама съвсем сигурен ли си? Дори когато се снима на светло?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: novi4ok   
Дата:   17-08-10 12:49

Гена, не знам при теб как е, но аз използвам светкавици в тъмно студио или когато светлината навън не ми достига. През останалото време моделирам с бленди. А ти ако плющиш клиентите си за запълване с фронтални светкавици си е твой проблем. Само внимавай да не им изпържиш мозъка. Пък и би трябвало да си чувал за бленда на обектива и за НД филтри...
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: seith   
Дата:   17-08-10 13:04

Новичок е забавен!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос: Какво мислите за MicroSync Digital
Автор: GenaDP   
Дата:   17-08-10 13:22

По-скоро смешен...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »